CS 1.6 oyun içi düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Merhaba, R5 1600 AF - RX 590 tabanlı sistemimde menüde yüksek FPS almama rağmen oyun içi 200'ü aşmıyor, sebebi nedir? CS:GO ile aynı FPS'i almak bir tık saçma geliyor.

1691838239524.png

Menüde bu kadar FPS alıyorum fakat oyun içi onda biri anca. Sıcaklıklarda sorun yok, driverlar güncel. Oyun M.2 NVMe SSD'ye kurulu.

Hocam oyunda çok çok fazla FPS alırsanız oyun bozulabilir. Eski bir oyun zaten. LoL'de de böyle 400-500 gördüğünüz zaman karakter yürürken takılıyor. O yüzden kafaya takılacak bir şey değil.

Merhaba, R5 1600 AF - RX 590 tabanlı sistemimde menüde yüksek FPS almama rağmen oyun içi 200'ü aşmıyor, sebebi nedir? CS:GO ile aynı FPS'i almak bir tık saçma geliyor.

Eki Görüntüle 1899637

Menüde bu kadar FPS alıyorum fakat oyun içi onda biri anca. Sıcaklıklarda sorun yok, driverlar güncel. Oyun M.2 NVMe SSD'ye kurulu.

1650S ile 250 FPS alıyor arkadaşım. Gerekli FPS sınır açma kodlarını yazdıysanız oyun eski olduğu için düşük sqnırım.

Eki Görüntüle 1899637

Overbright, lightholes gibi komutlar Config dosyanızda varsa kapatın tekrar deneyin.

Bende de aynı sorun var. CS:GO'da 350 FPS alan bilgisayar CS 1.6'da 170 FPS alıyor :D Sanırım yeni sistemlere uyumlu bir optimizasyon söz konusu değil.

Hocam oyunda çok çok fazla FPS alırsanız oyun bozulabilir. Eski bir oyun zaten. LoL'de de böyle 400-500 gördüğünüz zaman karakter yürürken takılıyor. O yüzden kafaya takılacak bir şey değil.

Bu da doğru, mesela 60 FPS ile bhop yaparken 500 FPS ile çok daha zor bhop yaparsınız.

Aksine yüksek FPS ile daha çok hızlanır daha iyi bhop yaparsınız. Fakat mermi isabet oranı azalır ve karakterleri ışınlanarak yürüyor olarak görürsünüz.

Bu da olabilir en son oyunu bilgisayar değiştirmeden 1 gün önce oynamıştım. (2 yıl önce)

Yeni konular

Geri
Yukarı