CS 2 çıktığında Valorant'ın çöküşe geçeceği gerçeği

Kusura bakma da o zaman çıkıp kendi fikrini böyle ab tarafından doğrulanmış gibi anlatmayacaksın. Yazdığım her yazıda nesnel konuştum. Gidiyorsun adamın "kendi fikrine" kan fışkırmıyor dostum mükemmel eleştiri diye yazı yazıyorsun. İşine hangisi gelirse. Birine karar ver ona göre oynayalım.

Dostum orada dalga geçiyorum zaten bir oyunu kan fışkırmıyor diye sevmemek çok komik bir durum ben dediklerimi tekrar ediyorum Valorant strateji anlamında daha üstün smoke yanıcı flash değil sadece olay çeşitlilik anlamında da daha üstün zaten bu 2 sebep beni bu oyunu oynamaya ikna ediyor harita yapısı da bence gayet güzel e-spor anlamında da konu para ise haberiniz olsun Valorant direkt olarak 1 milyondan başladı ödül koymaya CS:GO eski major etkinliklerine bakarsanız 250 bin dolarlardan başladığını görürsünüz profesyonel oyuncuların da Valorant'a daha iyi bir kariyer için gittiklerini düşünüyorum CS 2 çıkınca çok az profesyonel oyuncu döner. Bence kendimi yeteri kadar iyi açıkladım Valorant rankını ilk önce Gold'dan çıkar oyunu anlamaya bak anlarsın strateji anlamında ne demek istediğimi.

Bu gibi tartışmaları çok gördüm. Bu tartışmaları başlatan taraflar genellikle iki oyunun da potansiyelini bilmiyor. Aim ve rekabetçi bir o kadar da çocukluğu FPS ile geçen herkes 1.6 olmak üzere hala CS'yi ayakta tutuyor ve tutmaya devam edecek. Öte yandan daha çıtı pıtı, tatlı matlı, aim yerine karakter özelliği ile de oynanılabilecek olan Valorant da tutmaya devam edecek. Sanki şirketlerin sahibiymiş gibi niye kendilerinizi yoruyorsunuz anlamıyorum...

E-spor camiası dönmez e-spor anlamında CS oyun olarak Valorant'dan daha az başarılı Valorant yapisi gereği e-spor a daha uygun strateji anlamında.

Vay be kan bile fışkırmıyor mükemmel bir eleştiri.

Hocam bende öyleydim 40 vuruyordum ama maçı kaybediyorduk yüksek ranklara çıkınca fark ettim ki o 40 vurduğun adamı nerede vurduğun ne zaman vurduğun çok önemliymiş ve üstüne takım oyunu olmadan Valorant da maç kazanamiyorsun karşı takım takım gibi oynamayinca 5 v 5 CS:GO benzeri bir şey oluyor.

Hocam gamesense olayına bir bakın derim eskiden bende böyle diyordum fakat yüksek ranklara çıkınca neden 30 40 vurup da kaybettiğimi anladım.
Gamesense olayı nedir hocam?

Okuduğum kadarıyla arkadaşların çok yanlış düşündüğü kanısına vardım. Arkadaşlar iki oyun da farklı kulvarlarda. Valorant'ta mistik güçlerle savaşan mutantlar var, Counter Strike'ta ise modern savaş alanında birbirleri ile savaşan askeri ve gerilla takımları var. Bu iki oyun aynı kulvarda değil. Yapılması gereken kıyaslar Valorant - Overwatch - Team Fortress 2 , PUBG - Fortnite - Darwin Project, Counter Strike GO - Black Squad - Zula' dır. Bu kadar ayrışmanıza gerek olmadığını düşünüyorum.

Oyun bilgisi hocam nerede ne yapman gerektiğin pozisyon alman filan her şeyin gamesense içine giriyor harita bilgisi vb.
Hocam, benim prime valorant dönemimi izlerseniz söylemezsiniz bunları. Ben oynadığım karakterlerle ilgili o kadar çok şey izlemiştim öğrenmiştim ki. Mapleri vs girip kendim bakıyordum nerede ne olur diye. Zaten düşük elo da ne kadar olabilir hocam bunlar?

kime sorsam cs mi valo mu diye valo diyor. insanlar gerçekçi oyunları sevmezler çünkü bu oyunları gerçeklerden kaçmak için oynuyoruz. biraz psikolojiye girdi ama neyse

Okuduğum kadarıyla arkadaşların çok yanlış düşündüğü kanısına vardım. Arkadaşlar iki oyun da farklı kulvarlarda. Valorant'ta mistik güçlerle savaşan mutantlar var, Counter Strike'ta ise modern savaş alanında birbirleri ile savaşan askeri ve gerilla takımları var. Bu iki oyun aynı kulvarda değil. Yapılması gereken kıyaslar Valorant - Overwatch - Team Fortress 2 , PUBG - Fortnite - Darwin Project, Counter Strike GO - Black Squad - Zula' dır. Bu kadar ayrışmanıza gerek olmadığını düşünüyorum.
Fikir tartışmak böyle oluyor dostum. Hem ayrı kulvarda oyunlar değiller ki. Rainbow 6 neyse Valorant ve Cs de o. Ama mesela Gta 5 deseydim o zaman farklı kulvarda olurlardı ve karşılaştırmak evet saçma olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı