CS 2 mi, Valorant mı?

*Bu yazı hater toplama yazısıdır*

Valorant CS'de Profesyonel arenaya tutunamamış, CSGO'da Valorant'tan daha çok rekabet olduğunu iliklerine kadar hissetmiş insanların barındığı yerdir. CSGO daha çok beceri isteyen, ateş ederken bile bileğini milimlik hareket ettirmen gereken bir oyun iken, Valorant üzerinde yalnızca mouseu ilk 6-7 mermi boyunca aşağı çektiğinde birisini öldürmene yeten bir oyundur. Valorant üzerinde CSGO'da olduğu kadar fazla köşe, rampa, küçük aralıklar ve üstünlük sağlayacak açılar göremezsin, ya bir duvarın üzerine çıkarlar ya da bir kutunun üzerinde beklerler, CSGO'da ise bir arabanın arkasına milimlik saklanabilir, kutu arkasında başını eğebilir, rampada eğilerek yürüyüp bir anda rakibinin karşısında belirebilir, camlardan zıplayarak info alabilir ve boost ile side oyuncularını vurabilirsin. CSGO nade kullanmayı öğrendikten sonra aşırı zevkli bir takım oyunu haline gelebilmektedir ama siz yalnızca Dust_2 oynayarak longa 1.49'da attığınız Flash ile hayatınıza devam ediyorsanız tabii ki longa çıktığınızda kafanıza bir yanıcı ve flash yiyerek takımdaki rusları suçlayacaksınız. CS2 CSGO için tam bir dönüm noktasıdır, şuanda bu kadar eski fakat geliştirilmeye çalışılan grafikler ile hala yenilikçi ve her cinsiyetten topluluğa sahip olan bir oyun olmasına rağmen Valorant'ı solluyorsa, CS'nin ölüsü >> Valorant dememde hiçbir sakınca görmüyorum.

Kişiden kişiye değişir. Ben ikisinde oynarım. Birisi çocukluğumun oyunu. Biride şu an aktif oynadığım oyun. Valorant biraz daha akıl oyunlarıyla dolu bir oyun. CS ise direk aime odaklı bir oyun. Valorant'ta aimden çok gamesense dediğimiz olay ön planda yani skillerimizi doğru ve mantıklı bir şekilde kullanmak önemli. CS'de işe bam bam vur geç. Ben öyle skille falan uğraşamam diyorsan CS oynayacaksın direkt. Ben dediğim gibi ayrım yapmam ikisini de oynarım.

Hocam CS en az vur geç olan oyunlardan bir tanesi.

Nasıl yani kanka öyle skill falan olmadığı için dedim ben. Direk aime odaklı bir oyun CS.
Direkt Aim'e odaklı mı? Yapmayınız hocam, Astralis seneler önce yaptığı bir Inferno taktiği sebebiyle hem tarihe ismini yazdı hem de silah ve aimin her şeye yetmediğini kanıtladı. Bu sadece tarihte görülebilmiş ikonik anlardan bir tanesi bir de, daha niceleri mevcut.

1694088523544.png

Direkt Aim'e odaklı mı? Yapmayınız hocam, Astralis seneler önce yaptığı bir Inferno taktiği sebebiyle hem tarihe ismini yazdı hem de silah ve aimin her şeye yetmediğini kanıtladı. Bu sadece tarihte görülebilmiş ikonik anlardan bir tanesi bir de, daha niceleri mevcut.

Eki Görüntüle 1935357

Bence direk aime odaklı bir oyun. Sence merak ettim senin görüşünüde

RIOT oyunlarıyla bir oyunu kıyaslıyorsanız, o kıyasladığınız diğer oyun daha iyidir.

Koskoca CSGO ile Valorant çöpü kıyaslanamaz bile lakin CS2'nin eski CSGO atmosferini öldürdüğünü düşünenler var. Bence CS2 her ne kadar eski temel CSGO'dan daha güzel olmasa da CS2 derdim.

Geri
Yukarı