CS 2 mi, Valorant mı?

Hocam CS üzerinde yaptığınız taktiksel savaşlarda karşı tarafın aimi ne kadar iyi olursa olsun onu alt edebilirsiniz.

Max kör atabilirsin kanka başka yapabileceğin bir şey yok. Taktikten kastın fake atıp side girmek falansa o hher FPS oyununda Zula'da bile var. Valorant'a az çok göz attıysanız anlarsınız skillerle yapılan akıl oyunlarını taktikleri

Bence direk aime odaklı bir oyun. Sence merak ettim senin görüşünüde
CSGO üzerinde S1mple en iyi oyuncu olarak geçmekte fakat 1v1 üzerinde Xantares, Woxic ve Loba gibi oyunculara kaybettiği olmuştu. Tamam Xantares ve Woxic dünyada kendini kanıtlayabilmiş insanlar fakat Loba'ya da yenilmezsin. S1mple üzerinden yürüyerek sana bu konuyu anlatmam gerekirse S1mple iyi pozisyon almayı ve zamanlama tutturmayı, yani kısacası oyun okumayı aşırı derecede becerebilen birisi. Takımında bulunan oyuncular özellikle boombl4 hiç de iyi bir oyuncu değildi fakat Map setuplarını gerçekten iyi derecede bildiği için gerçekten sağlam bir IGL'di ve kimse onu her vurduğu headshot gitmiyor diye dışlamadı. Ben MM oynamayı pek sevmem oynayacağım zaman sıkılmış olurum ya da Faceit oynamayan arkadaşlarım çağırır bizle oyna diye o zaman oynarım, ki zaten uzun zamandır CS2'ye bakmak için girmem dışında oyuna girmedim. CSGO nade bildiğin sürece yapamayacağın şey olmayan bir oyundur, evet bir First Person Shooter oyunudur aime de bağlıdır fakat gerçekten aimi aşırı iyi olan birisini nadelerinizi ve timinglerinizi gerçekten iyi ayarlayarak kendiniz ile egale edebilirsiniz. Bir mapte nereye ilk peeki atmanız gerektiğini, First Peek'i nereye attığınızda ölmeyeceğinizi, Prefire konumlarını öğrendikten sonra aimi gerçekten çok fazla iyi olacak birisini yok etmemeniz muhtemel değil herhangi bir FPS oyununda.

Max kör atabilirsin kanka başka yapabileceğin bir şey yok. Taktikten kastın fake atıp side girmek falansa o hher FPS oyununda Zula'da bile var. Valorant'a az çok göz attıysanız anlarsınız skillerle yapılan akıl oyunlarını taktikleri.

Hocam sadece aim odaklı diyemezsiniz. O flashı atacağın zamanı, o side a gireceğin zamanı nerede pusacağını belirlemek asıl taktiksel kısımdır en ufak delikten kapı aralığından bile adamı alt etme şansınız var fakat Valorant'ta taktikler sadece skill üzerine kurulmuştur bu kadar fazla hesaplama gerekmiyor.

Valorant'ı CS'den daha çok sevenlerin görüşüne niye saygı yok acaba? Biri CS diyor herkes "Oooo aynen, yeeees"deyip beğenileri basıyor ama Valorant denince "Hahahaha". Bu bir görüş ve tercih sorusu, isteyen istediğini oynar.
Ben duruma ve o zamanki keyfime göre ikisinden birini tercih ediyorum ama genellikle CS bana çok sade geliyor özellikle de turnuvaları izlerken ben çok daha analizi zor şeyler izlemek istiyorum, bunlara kafa yormak istiyorum. Valorant'ta da hep aynı ajanı oynamayı sevmem örneğin, yani çeşitlilik sevdamın da etkisi var buna.
CS'ye çok alışmış olanların Valorant'ta genellikle en sevmediği şey fazla kaotik ve karmaşık oyunlar oluyor. Valorant kitlesi de tam tersi bundan veya benim gibi daha çeşitli oyunlardan hoşlanabiliyor.
Kimin hangisini seçtiği benim umurumda değil ama lütfen görüşlere ve tercihlere saygı duyun. Özellikle de bu tercih bir seviyeden değil de tamamen tür ve öznellikten ibaretse.
(Konuyu açana değil, genel)

CS'nin rank sistemi çok kötü, takım oyunu yapıp kazansan bile rank atlayamazsın efsanevi bir KDA yapmadığın sürece. Bu yüzden Valorant.

Hocam sadece aim odaklı diyemezsiniz. O flashı atacağın zamanı, o side a gireceğin zamanı nerede pusacağını belirlemek asıl taktiksel kısımdır en ufak delikten kapı aralığından bile adamı alt etme şansınız var fakat Valorant'ta taktikler sadece skill üzerine kurulmuştur bu kadar fazla hesaplama gerekmiyor.

Kanka dediklerinin hepsini Valorant'ta yapabilirsin. Valoranttada flash var valoranttada pusma var. Asıl skill iişin içine girince daha çok hesaplama yapman gerekiyor

CS'nin rank sistemi çok kötü, takım oyunu yapıp kazansan bile rank atlayamazsın efsanevi bir KDA yapmadığın sürece. Bu yüzden Valorant.
Valorant'ta da bu durum tam tersi, takımdaki herkesin çok iyi olması lazım, yoksa sen istersen 50/0 git, takımın kötüyse her şekil kaybediyorsun, troller ve smurfler de cabası. Karşı takım sadece Odin çekerek 8-0 olan maçı 10-13'e çevirebiliyor.

Valorant'ta da bu durum tam tersi, takımdaki herkesin çok iyi olması lazım, yoksa sen istersen 50/0 git, takımın kötüyse her şekil kaybediyorsun, troller ve smurfler de cabası. Karşı takım sadece Odin çekerek 8-0 olan maçı 10-13'e çevirebiliyor.
CS:GO'da takımın kötü olsun ama sen 50/0 git yenilince puan kaybetmezsin, hatta rank bile atlayabilirsin ki sanırım yaşamıştım yanlış hatırlamıyorsam o kadar iyi bir KDA ise. Valorant'da support karakter olayı var, CS gibi değil. Sage gibi healler karakterler var, supportlar da KDA alabiliyor güzelce ama CS:GO'da güzel bombalar da atsan, takımına katkıda da bulunsan çok iyi KDA olmadan çok zor rank atlıyorsun. Ya efsane oyna, ya da hiç. Yoksa çok iyi ranklara varamıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı