CS:GO 1 ayda nova 2'den Supreme'e nasıl çıkılır?

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhaba. İlk olarak şunu belirteyim, ne manyak gibi CS oynarım ne aim kasarım. Yani bu konuda aim kasın günde şu kadar maç atın vs. olmayacak.
Yaklaşık 1.5 ay önce oyunu uzun bir zaman bırakmanın ardından tekrar CS başlamıştım, rankım silinmeden önce MG2 idi, silindikten sonra bir maç attım ve N2 başladım. N2 başladıktan sonra genel olarak arkadaş grubuyla 3-4 kişi giriyorduk ve oyunlarımda genel olarak toxic kişiler oluyordu. Sohbeti kullanmamama rağmen karşı takım susturulmuş değildi. 1 hafta kadar oynayıp n4'e çıktım. 1 hafta sonrasında ise toxiclerden bıktım, karşı takımı susturdum ve arkadaş olmayan herkesin isimlerini ve profil fotoğraflarını gizledim. Bu ne kadar basit bir adım gözükse de bana şahsen çok yardımcı oldu, bundan sonraki oyunlarımı karşı takımı umursamadan kendim oynamaya başladım. Takımdaki rolüm awper ancak duruma göre entry-fragger da oynuyorum. Oyuna bu dediklerimi yaptıktan sonra bayağı bir rahatladım açıkçası. Bu süreçten sonra ise düz bir şekilde oynamaya başladım. Ne taktik kastım ne kendimi kastım. Nova eloda nasıl oynuyorsam öyle oynamaya devam ettim ve bu gece supreme oldum. Başarı falan değil evet ama küçükken "acaba bir gün bende bu rankları görür müyüm" dediğim ranka gelmek insanı mutlu etti açıkçası. Vereceğim tavsiyeler ise şöyle.

İlk olarak dediğim gibi mutlaka karşı takımı susturun, isimleri basitleştirmek ve fotoğrafları gizlemek size bağlı ancak ben onları da yapmanızı öneririm. Bir diğer tavsiyem ise takımınıza toxic bir oyuncu gelirse susturun. Asla uğraşmanıza ve moral bozmanıza değmez, çünkü moraliniz bozulunca istemsiz siz de kötü oynuyorsunuz. Bir diğeri ise öldüğünüzde küfür etmek yerine önce takıma infoyu verip daha sonra kafanızda nerede hata yaptığınızı düşünün ve o hatayı tekrar yapmayın. Böyle böyle yaptıkça farkı göreceksiniz. Ek olarak oynadığınız mape göre en azından birkaç tane smoke flash vs. öğrenin. Gidip 10 tane video izleyin demiyorum. Örneğin Mirage'de a CT-stairs smokelarını öğrenebilirsiniz. Bir diğer tavsiye ise sürekli ayar değiştirmeyin, alıştığınız ayarda kalın. Bir tane flick kaçırdım diye hassasiyet değiştirmeyin. Sinirinizi minimum seviyede tutmaya çalışın, siniriniz değil oyunu siz oynayın. Sinirlendikçe daha kötü oynarsınız, sinirlenirseniz ara verin, rahatlatıcı dediğimiz oyunları oynayın, video izleyin veya müzik dinleyin tamamen size bağlı. Size her HS atan kişiyi hile diye raporlamayın. Güven faktörünüzü düşürür. Aim tabii ki önemli, gidip aim kasmadığım için bir şey diyemem ancak eğer aiminizin kötü olduğunu düşünüyorsanız ısınma haritalarını veya "Aim Lab" gibi yazılımları kullanarak aiminizi geliştirebilirsiniz. Ve son olarak öldüğünüz zaman info verdikten sonra susun. Bırakın takımınız oynasın, onlara ne yapmaları gerektiğini söylemeyin, bu onları daha da strese sokar ve ben bana bunu yapan birisi olduğunda direkt susturuyorum.
Şimdi de oynadığım rolleri oynayanlar için tavsiye vereceğim.
Awper: AWP ile rushlamayın, mümkün olduğunda uzak açılardan tutun. AWP'nin yanına tercihinize göre tabanca seçin, ben şahsen "five-seven ve tec-9" seviyorum. Eğer takımınız bir bomba alanına girebilirse başka yerde ayrı kalmayın, o bomba alanına ilerleyin. Genel olarak bunlar. Ve sabırlı olun.
Entry-fragger: T oynarken takımı bir bomba alanına sokacak kişi sizsiniz, sizin göreviniz o bomba alanına ilk girip adam vurmak ve takımınızı o bomba alanına sokmak. Takım desteği önemli, takımınızdan girerken flash atmalarını veya belli maplerde smokeları atmalarını isteyin. Ölürseniz sakince info verip sessiz olun ki takımınız oynasın.
Elimden geldiğince anlaşılır yazmaya çalıştım, yanlışım olduysa kusura bakmayın. İyi sosyaller!
Girmek isteyenler ekleyebilir. https://steamcommunity.com/id/Lyraess/

Dosya Ekleri

• 20230524045745_1.jpg
    20230524045745_1.jpg
    385,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel yazı olmuş elinize sağlık. Fakat şöyle bir durum var belirli bir ranktan sonra takımsız oynamak bayağı can sıkıcı oluyor. Takımına troll mu geliyor, oynamasını bilmeyen rank Boost yapmış adam mı geliyor her türlüsü geliyor. MGE rankından sonra rank atlamak hayli zorlaşıyor.

Güzel yazı olmuş elinize sağlık. Fakat şöyle bir durum var belirli bir ranktan sonra takımsız oynamak bayağı can sıkıcı oluyor. Takımına troll mu geliyor, oynamasını bilmeyen rank Boost yapmış adam mı geliyor her türlüsü geliyor. MGE rankından sonra rank atlamak hayli zorlaşıyor.
Genel olarak arkadaşlarla girdiğim için o konuda bilgim yok hocam. Ancak duyduğum kadarıyla evet doğru.

Geri
Yukarı