CS:GO 60 Hz monitörde 60FPS vs 100FPS vs 100+FPS

Ömer_Engin

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaslar teorik olarak 60 Hz monitorde saniyede 60 kare gorecegimiz icin daha fazla FPS almamizin bi anlami olmuyor diye biliyorum. Fakat CS:GO da 60'dan biraz yukari cikinca sanki oyun daha akici oluyor. 100 FPS de oynayinca daha akici geldi bana fakat daha fazlasinda pek bi fark hissedemedim acikcasi. Gidip de 300-400 FPS almanin bize bi yarari var midir ? Yoksa sistemi bosu bosuna yormus ve isindirmis mi oluruz. Sahsen ben PC fazla isinmasin diye 100 FPS'ye sabit oynuyorum. Düsüncelerinizi merak ediyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar teorik olarak 60 Hz monitorde saniyede 60 kare gorecegimiz icin daha fazla FPS almamizin bi anlami olmuyor diye biliyorum. Fakat CS:GO da 60'dan biraz yukari cikinca sanki oyun daha akici oluyor. 100 FPS de oynayinca daha akici geldi bana fakat daha fazlasinda pek bi fark hissedemedim acikcasi. Gidip de 300-400 FPS almanin bize bi yarari var midir ? Yoksa sistemi bosu bosuna yormus ve isindirmis mi oluruz. Sahsen ben PC fazla isinmasin diye 100 FPS'ye sabit oynuyorum. Düsüncelerinizi merak ediyorum. :)
Benim monitörüm 144 hz, 60 ile 144 arasında akıcılık olarak devasa fark var ama 240 hz artık bu fark 144 ile çok anlaşılmıyor insan gözü daha fazla fark edemiyor bunu arabanın hızlandıkça tekerleğin sanki artık dönmediğini fark etmek gibi düşünebilirsin.

Benim monitörüm 144 hz, 60 ile 144 arasında akıcılık olarak devasa fark var ama 240 hz artık bu fark 144 ile çok anlaşılmıyor insan gözü daha fazla fark edemiyor bunu arabanın hızlandıkça tekerleğin sanki artık dönmediğini fark etmek gibi düşünebilirsin.
Tabiki 144 Hz monitörde çok kolay anlaşılabilir. Ona lafım yok. :) Benim merak ettigim monitör Hertz degerini aşması FPS in .

144 hz bir monitör aldım gtx 1070 li sistemle. Gelmesini bekliyorum şu an. Anladığım kadarıyla 144 hz monitörde mouse imlecini oynatırken bile akıcılık hissi çok daha fazla oluyormuş. Beyin 60 fps üzerinde bir görüntüye geçince birden bire affallıyor galiba, çok fazla bilgi gidiyor gözlerden. Denemek için sabırsızlanıyorum ya.

75 Hz monitörüm var. Dust 2 Rekabetçi'de 200-250 arasında FPS ile oynuyorum. Ölüm Maçında FPS 100-150 arasında ve bu fark net bir şekilde hissediliyor. CS:GO'da FPS'i sabitlemek dizüstü bilgisayarlarda ısınma olayı dışında pek tavsiye edilmez. ''fps_max 0'' en iyi tercih olacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı