Çözüldü CS:GO anlık takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mstrikeout

Decipat
Makaleler
1
Yer
United Kingdom
Bilgisayarımın harddiskini değiştirmeden önce oyun sorunsuzdu. Ancak yeni HDD'me temiz kurulum yapıp oyunları yüklemeye başladıktan sonra oldu. Diğer oyunlarda sıkıntı yok, Witcher 3 ve Rainbow Six Siege'de sorunsuz tam performans veriyor. Ancak CS:GO'da anlık takılmalar ve donmalar yaşıyorum. Hatta öyle ki bazen oyundan atıyor, bazen Alt + Tab yapınca oyunu kapatıyor. Bunun oyunla ilgili olduğundan eminim. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Donmadan, takılmadan akıcı bir şekilde oynamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam SSD konusuna takılmış değilim. Sadece anlamadığım şu herkes "neden SSD almadınız?" gibi yorumlar yapmış. Sizin neden sürekli SSD dediğinizi de anlamıyorum. CS:GO yeni nesil bir oyun değil ve önceki "HDD"imde gayet düzgün çalışıyordu. Şimdi diğer oyunlar da çok iyi. Ancak CS:GO'da bir sorun var Alt + Tab alınca kapatıyor, çözünürlük değişince kapatıyor, takılmalar oluyor. Bu oyunla ilgili bir durum hala SSD hakkında diyorsunuz. 4. kez oldu bu HDD veya SSD ile alakalı bir durum değil lütfen anlayın şunu. Oyunla ilgili bir şey demeyecekseniz de lütfen cevap yazmayın. "Sorun oyunla ilgili"
Başlangıç seçeneklerine d3d9ex kodunu yazınca alt tab yapınca ben de atıyordu. Devre dışı bırakıldı o kod. Onu silin eğer yazdıysanız.
Bende sadece takılmalar oluyor diğerlerini yaşamıyorum bir de kopmalar oluyor internette.

Bilgisayarımın harddiskini değiştirmeden önce oyun sorunsuzdu. Ancak yeni HDD'me temiz kurulum yapıp oyunları yüklemeye başladıktan sonra oldu. Diğer oyunlarda sıkıntı yok, Witcher 3 ve Rainbow Six Siege'de sorunsuz tam performans veriyor. Ancak CS:GO'da anlık takılmalar ve donmalar yaşıyorum. Hatta öyle ki bazen oyundan atıyor, bazen Alt + Tab yapınca oyunu kapatıyor. Bunun oyunla ilgili olduğundan eminim. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Donmadan, takılmadan akıcı bir şekilde oynamak istiyorum.
Neden SSD kullanmıyorsunuz? Ayrıca oyun ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyebilirsin.

Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın, CS:GO işlemci tüketen bir oyun başlangıç ayarlarından işlemci önceliği verebilirsiniz. Sürücülerinizin tam ve doğru yüklü olduğundan emin olun.
Yeni HDD aldığını belirtmiş, HDD yerine SSD alması daha mantıklı olurdu.
Bence bütçe ve tercih meselesi. Birçoğumuzun 1 TB SSD alacak kadar teknoekonomik lüks içinde olduğunu sanmıyorum.

SATA diskler anlık IOPS'da güçlü olmayabiliyorlar SSD'ye kıysala ondan bir fark olabilir disk kaç RPM ona bir göz atmak lazım, disk kullanımınız yüzde kaç bunları görmek lazım. Açıkçası ben durumun direkt diskten olduğunu düşünüyorum biraz önce SSD'de yer kaplıyor diye SATA diske taşıdığım CS:GO dediğiniz gibi ufak ufak takılmalara sebep oluyor SSD'de ise sorunsuz çalışıyor bunun nedeni sabit diskin anlık okumada hızının oyun akışına göre yetersiz kalmasıdır.

Arkadaşlar dediğim gibi önceki HDD'de sorun yoktu ayrıca şuan Rainbow gibi bir oyunu Ultrada takılmadan 60 FPS oynayabiliyorum. Sorunun oyundan olduğuna eminim. Disk 7200 RPM yavaş değil. SSD almamamın birçok sebebi var ancak dediğim gibi sorun oyunda. Başlangıç seçenekleri veya ona benzer bir şey varsa önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı