Valorant anlık takılıyor

PeekNik

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 haftadır oyunda donuyorum bir skill atıldığında ya da adam önüme çıktığında ekran donuyor. FPS'im 150 80 arası ve bilgisayarda virus yok.

Yaklaşık 1 haftadır oyunda donuyorum bir skill atıldığında ya da adam önüme çıktığında ekran donuyor. FPS'im 150 80 arası ve bilgisayarda virus yok.

Yüzde 1'lik ve binde 1'lik FPS değerlerinizde düşüş vardır. Onlarda düşüş kaç FPS'e kadar oluyor? Ayrıca sistem özelliklerinizde paylaşabilir misiniz?

Sistem hakkında bilgi vermeden yardımcı olamayız. Forumlarda bir sürü bu konuda çözüm var. Yardımcı olunmasını istiyorsan detaylı bilgi vermen lazım.

Aynısı bende tüm oyunlarda oluyor. Windows güncellemesiyle veya ekran kartı güncellemesiyle geçer diye umdum ama nadirende olsa devam ediyor. Güncellemeden ötürüdür diye umuyorum.

Sistemim laptop RTX 3050 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-11300H @ 3.10GHz 3.11 GHz.
RAM 8 GB.
Öncelikle bir 8 GB RAM daha takmanız şart. İşlemci tabanlı altyapısı olan Valorant gibi oyunlarda çift kanal RAM kullanmanız lazım. Aynı frekansta 8 GB DDR4 RAM almanız işinizi görecektir. Temiz Windows kurulumu ve oyunu SSD'ye kurmakta bir çözüm. Fakat sorunun hangisinden olduğunu bulmak zor. Ben aynı sorunu yaşarken en son SSD'de sorun olduğunu görüp çözmüştüm.

Sistemim laptop RTX 3050 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-11300H @ 3.10GHz 3.11 GHz.
RAM 8 GB.

Dual channel RAM takmanız gerek başta. Çok fazla partikül içeren bir maça girdiğinizde yüzde 1'lik FPS düşüşü yaşanır ve bunu engellemek için ardışık olmayan bellek aralığına ihtiyaç duyulur. Ayrıca dahili ekran kartınızı kapatmak için laptopunuza harici bir monitör almanızı öneririm. Ciddi bir FPS artışı yaşarsınız. Kullandığınız işlemci rekabetçi oyunlarda kendisini zor duruma sokan bir işlemci bu sebeple Dual channel RAM ve harici monitör ile sorunlarınızı sağlam bir şekilde çözmüş olursunuz.

Dual channel RAM takmanız gerek başta. Çok fazla partikül içeren bir maça girdiğinizde yüzde 1'lik FPS düşüşü yaşanır ve bunu engellemek için ardışık olmayan bellek aralığına ihtiyaç duyulur. Ayrıca dahili ekran kartınızı kapatmak için laptopunuza harici bir monitör almanızı öneririm. Ciddi bir FPS artışı yaşarsınız. Kullandığınız işlemci rekabetçi oyunlarda kendisini zor duruma sokan bir işlemci bu sebeple Dual channel RAM ve harici monitör ile sorunlarınızı sağlam bir şekilde çözmüş olursunuz.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı