CS:GO ban sistemi her şeyi dikkate alıyor mu?

252436

Hectopat
Rekabetçi maçında iyi gidiyordum 2. idim takımda. Son raunt maçın zaten karşı taraf 15 sayıya ulaşmıştı. Biri bana küfrediyordu bazen bende sadece “tm” diyordum. Son rauntta da bayağı sövdü, ben de maçtan çıkınca tüm iletişimi engelledim Steam'de. Sadece chate “lan” yazmış olabilirim. Acaba bana ban vs. gelir mi? Steam hesabıma bir şey yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rekabetçi maçında iyi gidiyordum 2. idim takımda. Son raunt maçın zaten karşı taraf 15 sayıya ulaşmıştı. Biri bana küfrediyordu bazen bende sadece “tm” diyordum. Son rauntta da bayağı sövdü, ben de maçtan çıkınca tüm iletişimi engelledim Steam'de. Sadece chate “lan” yazmış olabilirim. Acaba bana ban vs. gelir mi? Steam hesabıma bir şey yapabilir mi?
Yeni başlamışsın galiba oyuna. Daha bunlar ne, daha bir şey görmemişsin. "lan" demen sıkıntı çıkarmaz. Ailevi değerlere hakaret edenler yemediyse sen hiç yemezsin. Yani için rahat olsun.

Bu kadar paranoyak olma dostum. Chat fazla önemsenmiyor. Önemli olan CSGO dosyaları ile oynanıp oynanmadığı (Hile dosyaları genellikle oyun klasörünün içine enjekte edilir ve VAC bundan dolayı yenir.) ya da oyun içindeki hareketlerin, oyun oynanışın Overwatch tarafından inceleniyor.

CS:GO'da 2 türlü yasaklama var. 1.si VAC bu tamamen otomatik bir sistem. Bilgisayarınızı tarar ve oyuna etki eden 3. parti bir yazılım varsa yasaklanabilirsiniz. 2.si ise oyun içi yasaklama başka bir deyişle Overwatch ban. Bu ise oyun içinden rekabetçi maçlarda raporlanmalar sonucu demoların oyuncular tarafından izlenip karar verilmesiyle olur. 2 çeşit Overwatch ban vardır. 1.si hile kullanımı sonucu kalıcı yasaklanma, 2.si ise oyunu trollemek bilerek takım arkadaşı öldürmek gibi şeyler sonucu 1 ay yasaklanma. Özetle oyunda sohbete bir şey yazdım yasaklanır mıyım diye korkmanıza gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı