CS:GO başlatma seçenek kodu Alt Tab hızını etkiliyor

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B

m47

Kilopat
Sorunum şu benim şu an kullandığım kodlar bunlar bunlarda bir sıkıntı yok ama FPS arttıran bir video da bu kodları gördüm. Gerçekten de 20 30 FPS arttı ama Alt Tab atınca çok geç geri geliyor. Oyuna geçince 10 saniye feci bir şekilde FPS düşmesi'u yiyor. O 10 saniye içinde 30 20 FPS aralarında dolaşıp 10 saniye sonra geri 90 130'lara çıkıyor. Bu sadece Alt Tab yapınca oluyor. Bu kodlardan hangisi etkiliyordur nasıl bulabilirim?
-Tek tek denemek uğraştırır.

Benim kullandığım bir sıkıntı olmayan kodlar: -nod3D9ex1 -tickrate 128 -threads 8 -freq 75 -novid +mat_disable_fancy_blending 1 -nojoy -High +cl_forcepreload 1

FPS arttıran ama Alt Tab çok yavaş ve FPS dropu yapan kodlar: -High -novid -nojoy -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst -forcenovsync +r_dynamic 0 +mat_queue_mode 2 -disable_d3D9ex -r_emulate_g -softparticlesdefaultoff -noubershader +violence_hblood 0

Son düzenleyen: Moderatör:
High -novid -nojoy -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 - +mat_queue_mode 2 şu kadar kod aslında yeterli ama yine de ben hepsini kullanacağım diyorsan DirectX'e etkiden kodu çıkartmayı dene yani bunu = disable_d3D9ex bu zaten nod3D9ex 1'e eşit eğer yine sorun çözülmez ise elle tek yapman gereken kodları tek tek silmek sorun kaybolana kadar sorun kaybolduğunda anlarsın hangi kod sorunlu hepsini alt alta bir metin belgesine yaz ve botlarla oynayarak test et ve hatalı kodu bulursun.

Sorunum şu benim şu an kullandığım kodlar bunlar bunlarda bir sıkıntı yok ama FPS arttıran bir video da bu kodları gördüm. Gerçekten de 20 30 FPS arttı ama Alt Tab atınca çok geç geri geliyor. Oyuna geçince 10 saniye feci bir şekilde FPS düşmesi'u yiyor. O 10 saniye içinde 30 20 FPS aralarında dolaşıp 10 saniye sonra geri 90 130'lara çıkıyor. Bu sadece Alt Tab yapınca oluyor. Bu kodlardan hangisi etkiliyordur nasıl bulabilirim?
-Tek tek denemek uğraştırır.

Benim kullandığım bir sıkıntı olmayan kodlar: -nod3D9ex1 -tickrate 128 -threads 8 -freq 75 -novid +mat_disable_fancy_blending 1 -nojoy -High +cl_forcepreload 1

FPS arttıran ama Alt Tab çok yavaş ve FPS dropu yapan kodlar: -High -novid -nojoy -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst -forcenovsync +r_dynamic 0 +mat_queue_mode 2 -disable_d3D9ex -r_emulate_g -softparticlesdefaultoff -noubershader +violence_hblood 0

Alakası yok aynısını kullanıyorum Alt Tab'dan sonra FPS düşüşü normal SSD yoksa hızda gayet normal yavaş olması.

İyi de şu anki kullandığımda sıkıntı yok bu FPS arttıranı kullanınca var?
O kodları ben de denemiştim 2070s'li güçlü bir PC'de bile 5 6 sn bekletiyordu şu an RX5500'de 1 saniyede alt tab yapıyorum sorun olmuyor. Yani SSD ile hakikaten alakası yok. O kodları bu PC'de kullanmıyorum.
Bir mouse bir 10TL'lik kulaklık kirmisligim var bu HDD'ler yüzünden.

Şey var ama 2TB'lık HDD kullanıyorum sadece oyunu ilk kurulduktan sonra açtığımda takılma oluyor tekrar girdiğimde aynı oyun bir daha yapmıyor o takılmaları artı olarak 100 küsur GB'lık oyunlarda Alt Tab vs yapıyorum 1 3 Sn'de ana menüdeyim. Belki sizi sınamışlardır :)

Kodları tek tek mecbur denedim yavaşlatan kod -disable_d3d9ex budur bunu koyunca Alt Tab yavaşlıyor ve FPS düşüklüğü yaşatıyor.
Yani sorun çözüldü diğer kodlarda bir sıkıntı yok isterseniz kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı