CS:GO çok geç açılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ahmet Kocaadam

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Merhaba. Yaşadığım problem başlıkta anlatıldığı gibi.

Sorunu basit şekilde anlatayım. Normal zamanda 20-25 saniyede açılan, yani oyunun bildiğimiz ana menü ekranına ulaşan bu oyun, ben ne zaman ki ekran kartlarının (dahili ve harici) güncellemelerini yapsam açılış süresi çıkıyor 1 dakika 25 - 30 saniyeye. Bu duruma bir türlü çözüm bulamadım. Ekran kartlarını güncellemesem verim alamıyorum, güncellesem bu oyun süresi anlamsız şekilde çok uzuyor. İlk başlarda acaba dedim farklı bir program yüzünden mi böyle oluyor diye, format attım ve tüm güncelleştirmeleri yapıp sadece Steam kurdum ve CS yükledim. Ama sonuç gene aynı. Şu an gene ekran kartlarının DDU ile kaldırıp PC'nin kendi USB'si ile gelen driverları kursam oyun açılış süresinde bir problem yaşamayacağım fakat bu durumda da performans leş olacak. Durum böyle umarım çözebiliriz

Sistem özellikleri aşağıdaki gibidir.
i7-6700HQ
GTX 965M 4 GB ekran kartı.
Intel HD Graphics 530 (dahili ekran kartı)
16 GB RAM.
Intel ssdpekkw256g7 256 GB SSD.
Monster Abra A5 v8.1.

Defenderi kapatmak derken kökten kapatmaktan da bahsediyor olabilir.

Defenderi kapatmak derken kökten kapatmaktan da bahsediyor olabilir.
Dediğinizi anladım kapattığım vakit o şekilde yapmıştım fakat o zaman da olmamıştı. Zaten tekrar belirtmek isterim ki şuan güncel driverları kaldırıp laptop ile gelen USB bellekteki ekran driverlarını kursam gene bir sorun olmayacak ve hızlıca açılabilecek ama işte o şekil yaparsam da başka ekran kartı gerektiren uygulamalarda verim alamayacağım. Şimdi içinizden diyenler olabilir bu geç açılma bir problem mi bekle biraz ne olacak diye fakat mühim olan o değil ben sadece bir sebebi var ise öğrenmek ve çözümü var ise çözmek isterim.

Kardeşim aynı sorun bendede var ya benim bilgisayarın özellikleri şu Lenovo Gaming İdeapad 3 AMD ryzen 5 5600h işlemci 16gb ram 512 gb ssd işletim sistemini de kendim kurdum bilgisayar daha bir haftalık yani sorunlu birşey yapmam imkansız sadece steam indirdim ve csgo var şuanlık ve geç açılıyor oyun ama en az bir 50 sanıye 1 dk dan biraz fazlada olabilir cloud u kapat diye bir çözüm buldum işe yaramadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…