CS:GO Config yapma

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, CS'de bir oyuncunun Config'ini kullanıyorum ama üstünde birkaç değişiklik yaptım, benim şu anki ayarlarımı Config nasıl yapabilirim?

Yaptığınız her ayar configdir. Her oyuncunun kendi configi vardır. Hangi diske kurduysanız Steam >steamapps >common >Counter-Strike Global Offensive >csgo >cfg yolunu izleyin. Orada config.cfg dosyası sizin configinizdir.

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\...\730\local\cfg klasöründeki config.cfg dosyasında ayarlarınız kaydolmuştur. Yani o an kullandığınız viewmodel, crosshair vs. hepsi o dosya içindedir. Direkt olarak o dosyayı kopyalayabilirsiniz. "..." olarak belirttiğim kısım Steam ID'niz.

Steam atölyesinde Config generator adında bir map var. Bu Map'e abone olup oyundan girdiğiniz zaman hemen karşısınızda show my Config yazan yer olur. Oraya ateş ettiğinizde ekranınızda konsol açılır ve sizin tüm ayarlarınız orada yazar. Sonrasında siz onu bir metin belgesine yazarsınız ve .cfg uzantısıyla kaydedersiniz.

Konsola host_writeconfig ---- yazacaksın, ---- koyduğum yere cfg'nin ismini yazacaksın, ayarların kaydolacak.
Sonra Steam dosya konumundan userdata klasöründen bayağı uzun sayılardan senin hesabın var ona gireceksin, 730-local-cfg klasörlerine sırayla girip orada koyduğun isim.cfg dosyasını alıp sakla. İstediğin PC yine bu klsörlere gidip yapıştırıp, konsola exec isim.cfg yazdın mı -zaten exec yazdığında seçenekler çıkar- ayarlarını kullanabilirsin.

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\...\730\local\cfg klasöründeki config.cfg dosyasında ayarlarınız kaydolmuştur. Yani o an kullandığınız viewmodel, crosshair vs. hepsi o dosya içindedir. Direkt olarak o dosyayı kopyalayabilirsiniz. "..." olarak belirttiğim kısım Steam ID'niz.
Peki hocam yani benim istediğimi anlatabildim mi emin değilim. Sizin dediğin yöntem ile hem kullandığım oyuncunun configi, hem de configden sonra kendi ayarlarımı tek bir cfg'ye sığdıracağız, değil mi? Hem bu konuyu fazla anlamıyorum, hem de konu karışık tam anlatamadım. Ama umarım anlamışsınızdır. :(

Steam atölyesinde Config generator adında bir map var. Bu Map'e abone olup oyundan girdiğiniz zaman hemen karşısınızda show my Config yazan yer olur. Oraya ateş ettiğinizde ekranınızda konsol açılır ve sizin tüm ayarlarınız orada yazar. Sonrasında siz onu bir metin belgesine yazarsınız ve .cfg uzantısıyla kaydedersiniz.
Buna baktım ama, yani konsola gelen yazılar biraz az gibi, bir dünya atadığım kısayollar falan hepsi burada mıdır? Bana az gibi geldi çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı