CS:GO Deagle oynayamamak

Konuyu biraz okuma fırsatım oldu. Oyunda Global Elite rütbeye gelmiş biri olarak rahatça söyleyebilirim ki oyunun en üst rütbesinde bile çoğu kişi Deagle kullanamıyor. Durum bu haldeyken Silver rütbede Deagle kullanamamanızdan daha normal bir şey yok. Aim çalışmam aim'im iyi demişsin ama ne kadar kusursuz bir aim'in olursa olsun ki Silver rütbede olduğunuzu düşünürsek aim çalışmanız bir şart. Kas hafızası dediğimiz şey pratik yaparak gelişir. Hepsinden öte takımına kötü oyuncular geldiğinden dolayı bu rütbede kaldığını söylemişsin. Maalesef ki bu da tamamen yanlış. Eğer ki mevcut rütbende fark yaratan bir oyuncu isen rütbe atlamama gibi bir ihtimal yok. Kendine Deagle kullanamıyorum demektense oyunda diğer konularda ustalaş. Çünkü bu oyun; harita bilgisi, oyun bilgisi, pozisyon bilgisi, etkili bomba kullanımı, aim, spray, oyun içi ekonomi yönetimi, gamesense(oyun farkındalığı), movement(hareket kabiliyeti), timing(zamanlama) gibi şeylerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Sadece aim ile olsaydı diğer saydığım şeylere gerek kalmazdı ama rütbe çıkmak istiyorsan diğer saydığım şeylerde de belirli bir yere kadar gelmiş olman ve ustalaşman gerekiyor. Ve son olarak da rahatça söyleyebilirim, bu oyun rekabetçi bir oyun olduğundan 300FPS+ oynatacak bir sistem, güzel ekipmanlar ve yüksek HZ(en az 144) değerine sahip bir monitör de gerektiriyor. Bu saydıklarım olmadan istediğiniz kadar iyi bir oyuncu olun, tam potansiyelinizi göstermeniz için bunlar gerekli.

Konuyu biraz okuma fırsatım oldu. Oyunda Global Elite rütbeye gelmiş biri olarak rahatça söyleyebilirim ki oyunun en üst rütbesinde bile çoğu kişi Deagle kullanamıyor. Durum bu haldeyken Silver rütbede Deagle kullanamamanızdan daha normal bir şey yok. Aim çalışmam aim'im iyi demişsin ama ne kadar kusursuz bir aim'in olursa olsun ki Silver rütbede olduğunuzu düşünürsek aim çalışmanız bir şart. Kas hafızası dediğimiz şey pratik yaparak gelişir. Hepsinden öte takımına kötü oyuncular geldiğinden dolayı bu rütbede kaldığını söylemişsin. Maalesef ki bu da tamamen yanlış. Eğer ki mevcut rütbende fark yaratan bir oyuncu isen rütbe atlamama gibi bir ihtimal yok. Kendine Deagle kullanamıyorum demektense oyunda diğer konularda ustalaş. Çünkü bu oyun; harita bilgisi, oyun bilgisi, pozisyon bilgisi, etkili bomba kullanımı, aim, spray, oyun içi ekonomi yönetimi, gamesense(oyun farkındalığı), movement(hareket kabiliyeti), timing(zamanlama) gibi şeylerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Sadece aim ile olsaydı diğer saydığım şeylere gerek kalmazdı ama rütbe çıkmak istiyorsan diğer saydığım şeylerde de belirli bir yere kadar gelmiş olman ve ustalaşman gerekiyor. Ve son olarak da rahatça söyleyebilirim, bu oyun rekabetçi bir oyun olduğundan 300FPS+ oynatacak bir sistem, güzel ekipmanlar ve yüksek HZ(en az 144) değerine sahip bir monitör de gerektiriyor. Bu saydıklarım olmadan istediğiniz kadar iyi bir oyuncu olun, tam potansiyelinizi göstermeniz için bunlar gerekli.
Gayet güzel yazmışsınız teşekkürler. Tabii ki kusursuz bir aimim yok fakat bugün AK-47 ile bir video çekeceğim ve buraya atacağım. Evet oyun bilgim çoğu haritada yok ama zaten ya Mirage ya Dust oynuyorum. Özellikle Dust da CT de A tutarken Basit Eğlencede 1v6 atmışlığım var.

Yani demek istediğim evet kusursuz değilim hakettiğim rütbe en fazla Nova 3 4 fakat takımıma benim denkim adamlar gelse, yada en azından 1 2 arkadaşımla girsek emin olun çıkarım bu ranktan.

Yani bu konuyu açmamdaki sebepte bu lanet olası tabancayla ilgili bilgi almaktı. @Harun Emre Altun sağ olsun dün biraz alıştırma yaptım. Boğaza tutunca cidden daha kolay vuruluyor.

Gayet güzel yazmışsınız teşekkürler. Tabii ki kusursuz bir aimim yok fakat bugün AK-47 ile bir video çekeceğim ve buraya atacağım. Evet oyun bilgim çoğu haritada yok ama zaten ya Mirage ya Dust oynuyorum. Özellikle Dust da CT de A tutarken Basit Eğlencede 1v6 atmışlığım var.

Yani demek istediğim evet kusursuz değilim hakettiğim rütbe en fazla Nova 3 4 fakat takımıma benim denkim adamlar gelse, yada en azından 1 2 arkadaşımla girsek emin olun çıkarım bu ranktan.
Sadece 2 harita oynuyorsanız o 2 haritada sizle denk rütbedekilerden daha öne çıkartması için bilgiler, taktikler öğren. Özellikle Silver, Nova gibi rütbelerde smoke, flash, molotov yani kısacası nade(bomba) kullanımı neredeyse yok denecek kadar az, kullanılsa da etkili kullanılmıyor. Bunları öğrenmen seni üst rütbelere çıkartır. Deagle veya fark etmez başka bir silahta ustalaşman için de pratik yapman, aim çalışman gerekiyor. Onun kaçarı yok zaten. Rütbe çıkmanı kolaylaştırmak istiyorsan da yanına en az 1 tane arkadaş lazım. Onu da oyun topluluklarında, Discord sunucularında sosyalleşerek rahat şekilde bulabilirsin diye düşünüyorum.

Yaklaşık 5 yıldır CS:GO oynuyorum, son 5-6 aydır bırakmış olmama rağmen. Deagle CS:GO ile birlikte yalnızca aim hassasiyetiyle alakalı bi silah olmaktan çıkmış durumda. Mükemmel aim ile bile harika deagle oynamak mümkün olamıyor her durumda. Ciddi anlamda silahla bütünleşmek gerekiyor. Çok sevdiğim bir abim vardı, oyunda tanıştığım. 16k parası olmasına rağmen yalnızca deagle+flash&smoke alır o şekilde oynardı tüm oyun. Şimdiye dek kendisinden daha iyi deagle oynayan birini görmedim. Deagle ciddi bir sabır ve deneyim isteyen silah. Ne kadar iyi oynadığından bağımsız, sadece daha ve daha fazla oynamanız gerekir bu silah ile.

Düşük rankta gelen rezil takım arkadaşları konusuna gelirsek, hiçbir zaman silver eloda oynamadım. Ancak rezil takım arkadaşları rank farketmeksizin her rütbede gelebiliyor. Özellikle 10-15 yaş arası rus çocuklar oyununuzu berbat edebilir. Peki ben ne yapıyordum? Onları tamamen yem olarak kullanıyordum ve yüksek bir başarı oranı ile tek başıma round kazanıyordum. Dürüst olmak gerekirse çok rahat bir şekilde LEM ve Supreme rankına çıktım. Burada da var rezil takım arkadaşları, Global rankta oynadım 1 sene boyunca, burada da rezil takım arkadaşlarım oldu çoğu "boosted" olmak üzere. Ama adapte oldum her duruma.

Ama zaten iyi bir oyuncu olmaya bu şekilde başlıyorsun diye düşünüyorum. Eline dağıtılan kartları en iyi şekilde kullanman gerekiyor. Takımın çok kötüyse, sen daha iyi olmak zorundasın, hep bu mantalite ile oynadım. Ve daha iyi olmak isteyen tüm arkadaşlarıma da aynısını önerdim. Silver ranklı arkadaşlarımla oynarken rakip takım iyiyse "Kanka kusura bakma ama ben seni kullanacağım." diyerek başladım maçlara. Ve şu an CS oynamayı çok özlediğimi fark ettim. Tekrar indireceğim sanırım bu akşam.

Yani bu konuyu açmamdaki sebepte bu lanet olası tabancayla ilgili bilgi almaktı. @Harun Emre Altun sağ olsun dün biraz alıştırma yaptım. Boğaza tutunca cidden daha kolay vuruluyor.
Tecrübe ile sabittir. Onca saati boşa vermedik oyuna hocam 😂

Şunları da eklemek isterim. Deagle ile oynarken map bilgisinin çok önemi var. Adamların çıkma ihtimalleri olan yerlere aim koymak, spray atacaksan ne kadsr mesafede duracağını bilmek, mapte nerede durursan ne kadar görüşün ve hareket alanın olacağını bilmek, hangi bombanın nerede nasıl kullanolacağını bilmek, düşman rotasyonlarını mapler bazında okuyabilmek, nerede bir zaafiyet oluşup, nerede sağlam yer tutabilecrğini bilmek çok önemli. Lütfen sadece 2 map oynama. Hareketlerin ve oyunun sürekli aynı maplerde dönerse reflekslerin körelir ve ezbere oynamaya başlarsın ki bu hiç istemeyecrğin birşey. Kendini sürekli taze tut, farklı strwtejiler dene, farklı silahlar dene. Mesela CT mp9 ile oynamaktan daha çol keyif veren birşey yok. Kullanmayı öğrendiğin an çok seri oynayabilirsin ve karşı tarafı bayağı bir demoralize edebilirsin. "Speed is the heart of battle" diye boşuna dememişler.

Son düzenleme:
Zaten deagle normal hayatta da çok seken ve çok zor bir silah. Bendede öyle oluyor aim adamın kafasına ama sağa sola gidiyor. Revolver oynayabilirsiniz sağ mı sol mu unuttum basılı tutunca merminiz düz gidiyordu. Onun dışında poligonlarda veya ölüm maçlarında deagle oynayarak gelişebilirsiniz.

Geri
Yukarı