CS:GO Deagle oynayamamak

3-4 ay önce bir arkadaşımla Nova 1'den başlayarak keleşe kadar çıktık, sonra tek başıma devam ettim DMG'ye kadar çıktım ve şuan bıraktım. Berbat takımlar geldiği oldu, troll'lerin geldiği oldu ama eğer yetenekliysen 1 maç kaybedersen 3 maç kazanırsın. Bu işler böyledir.
Bak ben bi nova 3 4 olsam, takıma en azından denk adamlar geleceği için ben de kolay çıkabilirim ama bizzat adama sordum dün seçkini alalı 5 gün oldu daha rankım yok diyor gözünüzü seveyim ben nasıl çıkayım bu rütbeden?

Ağlayan sensin burada kolsuzun tekisin bir de adam alacaksın da burada insanlara tavsiye vericen. Ne yapmamı bekliyorsun 1V5 mi atayım? Gelen adam bombayı çözerken yarıda bıraktığı için maç kaybediyoruz. Adam ak ile koşarak tarıyor. Bu konu da senin gibi boşboğaz insanlar gelip oynayamadığı oyuna tavsiye versin diye değil kullanmakta zorluk çektiğim bir silah konusunda yardım almak için açıldı.

Neyse senin işin çoktur daha P90 ile adam vurup sevineceksin. Senin Seviyen ancak bu olur.

Sıkıntı değil benim için zamanında solo girerek nova 2 olmuştum her zaman olduğu gibi ben taşıyordum.

1-kolsuzum derken kör değilim adam vuruyorum ama istediğim gibi değil zamanla geliştireceğim 2-Oyunda herkesin takımı çok iyi bir seninki kötü değil mi girdiğin tripler çok çocukça 3-zamanında nova 3 olduysan şimdi silversan ne olduğun belli zaten o eloya ait değilsin yani mod uyarı vermiş ben başka bir şey yazmıyorum takımıma gelmezsin umarım.

Konu sahibi haklı. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Gümüş olmama rağmen Dust2'de T'de AWP alıp A'yı tek başıma tutup, bütün takımı B'ye gönderme cesaretim var.
Acemiler yüzünden bir rank çıkıyorum, bir rank düşüyorum sürekli. Arkadaşım yok oyunda ve olmayacak da ama taktik değişeceğim artık.

Şu Nova 1 veya Nova 2 çıkayım rastgele maçlara girerek ve daha sonra rastgele maçlara girmek yerine yandan lobiden maç arıyorum butonuna tıklayacağım. Bu butonu kullanan oyuncuların çağırmasını bekleyeceğim.

Revolver kullanın. Cep AWP'si, pistoller arasında iyi oynandığında en güçlülerinden birisi. Nerf yemesine rağmen AWP gibi kullanılmaya devam ediliyor.

Ya da Five-SeveN veya Tec-9 gibi çok daha soft ve seri silahlar kullanabilirsiniz.

Konu sahibi haklı. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Gümüş olmama rağmen Dust2'de T'de AWP alıp A'yı tek başıma tutup, bütün takımı B'ye gönderme cesaretim var.
Acemiler yüzünden bir rank çıkıyorum, bir rank düşüyorum sürekli. Arkadaşım yok oyunda ve olmayacak da ama taktik değişeceğim artık.

Şu Nova 1 veya Nova 2 çıkayım rastgele maçlara girerek ve daha sonra rastgele maçlara girmek yerine yandan lobiden maç arıyorum butonuna tıklayacağım. Bu butonu kullanan oyuncuların çağırmasını bekleyeceğim.
Hocam umarım herkese kendi seviyesinde takım gelir.

İlk öncelik olarak sakin kalabilmen lazım. Acele ederek veya sprey gibi spamlayarak sıkılacak silah değil o. Namluyu takip etmen ve ona göre sıkman lazım. Kullandıkça zaten ne aralıkta sıkman gerektiğine elin alışır.
Ben CS'de de Valorant'ta da başta full tekleyen silahlara oynuyordum, param olsa bile gidip D.eagle ve Valorant'ta da halefi olan Sheriff'i alıyordum çünkü onlarla daha iyi oynuyordum. Sonra bazı tipler, ortam ve oyunun ciddileşmesi yüzden ikisinde de oynayamamaya başladım bunları ama sonra bunların stresten olduğunu fark ettim ve tekrar iki oyunda da en sevdiğim silahlar oldular.
Bir de ekranda az yer kapladıkları için çok daha rahat geliyorlar aslında bana.

Biraz haksızlık edilmiş Deagle'a. Evet, kullanması zor ama elinizde tek mermide düşmanı indirebilecek bir tabanca olduğunun gücünü hissettiğinizde çok bağlanıyorsunuz silaha. Aim, rank veya elo her şeyin azar azar önemi var, siz crosshairınızı doğru bir şekilde konumlandırırsanız gerisi çorap söküğü gibi gelir, ani hareketlerde ve yeniden konumlanmalarda aim kadar bu da çok önemli Deagle oynarken. Viewmodel ayarlarınızı kendinize göre yapın, yüksek eDPI oynuyorsanız mutlaka düşürmeye çalışın, 1000'in altında tutmaya çalışın kesinlikle. Ayrıca Deagle'a özel olarak yapılmış atölye haritaları var, bunlarda sık sık antrenman yapın. Profesyonel oyuncuları izlemek de güzel bir gözlem/öğrenme yoludur, Deagle diyince de akla ilk olarak NiKo gelir, profesyonel oyuncular maçlarda bu silahı nasıl kullanıyor gözlemleyin. Diyelim ki silaha alıştınız artık, crosshair her zaman doğru konumda ve aiminiz de ilk atışı kaçırsanız bile ikincisini kesin vuracak kadar oturmuş halde, MM oynuyorsanız bağlanacağınız sunucular 64 tick, FACEIT vb. servislerde oynuyorsanız sunucular 128 tick olacak buna da alışmanız lazım. En önemli etken sık sık pratik yapmaktır, CS:GO'nun güzel olan yanı bu, 3k saati olan bir oyuncu bazen 500 saati olan oyuncuya karşı kaybedebilir. Siz bu silahı kullanacağım diyorsanız, ki dereceli oyunlarda para konusunda sıkıntılıysanız akla ilk gelen silahlardan birisidir, tek yapmanız gereken kaçırdığınız her atışta silahın daha da üstüne gitmektir. İlk rounddan Deagle çekmenizi asla tavsiye etmem, çok uzak mesafelerde çatışmıyorsanız stock tabancalar kafaya tek atıyor zaten, önemli olan rakipte makineli/hafif makineli ve hatta uzun menzilli tüfekler varken bu tabancayı alıp kullanabilmek. Rakip size spray atmaya başladığında veya scope açılma sesini duyduğunuz anda sakin kalıp bir mermiyle her şeyi bitirme imkanınız olacak çünkü. Bu silahta uzmanlaşmak için bolca pratik ve deneyim gerekli, son olarak bahsettiğim senaryolara maruz bırakmalısınız kendinizi. Resmi sunucularda DM atmak da güzel bir seçenektir ama aksiyonun daha yüksek olduğu topluluk sunucularında DM girin, (özellikle Türkiye'de olanlara düşük pingden dolayı) tabancanızı çekin, bırakın rakip size Awp, Keleş hatta Negev gibi silahlarla gelsin, merminizi kafaya tutturduğunuz anda bunun bir önemi kalmayacak =D. İki Stattrak Deagle'da toplam 4k kill'e yakın bir oyuncu olarak yeri gelir tryhard, yeri gelir chill takılmak için bu silahı kullanan birisiyim, benim nacizane tavsiyelerim bunlar. Başarılar.

1-kolsuzum derken kör değilim adam vuruyorum ama istediğim gibi değil zamanla geliştireceğim 2-oyunda herkesin takımı çok iyi bir seninki kötü değil mi girdiğin tripler çok çocukça 3-zamanında nova 3 olduysan şimdi silversan ne olduğun belli zaten o eloya ait değilsin yani mod uyarı vermiş ben başka bir şey yazmıyorum takımıma gelmezsin umarım.

Herkesin takımına kendine denk veya kendinden iyi adamlar gelmiyor. Mirage'de tek başıma b tutuyorum 2 kişi Home'den 1 kişi shortdan rushlıyor hepsini indiriyorum. Kalan 2 kişi ya midde ya da A da oluyor. Diyorum ki " tamam ya bu raunt bizim"bir bakıyorum A da bizim kalan 4 adam ölmüş. Ne yapayım ben şimdi? Canım 10 kalmış, elimde 5 mermisi kalmış USP.

Bilmediğin durumlar hakkında boş konuşma. Komik duruma düşüyorsun.

(Konu kapanabilir)

Rütbeniz nedir ayrıca @Ergün Plak ? Çok iyi bir elonuz varmış gibi konuşuyorsunuzda. Bileğinize güveniyorsanız AK-47 vs gelebilirsiniz. Kapım her zaman açık.

Revolver kullanın. Cep AWP'si, pistoller arasında iyi oynandığında en güçlülerinden birisi. Nerf yemesine rağmen AWP gibi kullanılmaya devam ediliyor.

Ya da Five-SeveN veya Tec-9 gibi çok daha soft ve seri silahlar kullanabilirsiniz.
Five Seven ve tec9 u herkes için değil ama çoğunlukla kolsuzlar oynuyor. İşaret ve orta parmağını sol tıka koyup body spamlıyorlar.

Son düzenleme:
Revolver deneyin belki ona alışırsınız.
Hocam yaklaşık 1 2 ay denemiştim chatden baya sövmüşlerdi. Ayrıca amacım adam öldürmek değil bu silahın aimini çözmek. Zaten adam vurmak için Deagle almıyorum şuanda P250 kullanıyorum kafadan M4 den fazla vuruyor.

Geri
Yukarı