CS:GO E-Spor yolunda tanınmak için ESEA mı, FACEIT mi?

CSGO'da e-sporcu olmak hayatı mahfetmek değil aslında, böyle bir algı var ama yanlış bir algı.Tanınmanız için twitch de yayın yapmaya yada güzel vac-shot vuruşları youtube'a yüklemeylede olmuyor malesef.Ben 6-7 yıl önce Point Blank oyununda e-sporcuydum, size her oyunda olan az çok sistemi anlatıyım insanların aklındaki şüpheler dağılsın.Bu sektöre adım atabilmek için İstanbulda yaşamak zorundasınız önce bunu bilmelisiniz, sonra kendinize güveniyorsanız Adeks,Game Extra,Zoccos gibi e-spor net kafeler var bilirsiniz.Bu mekanlar ayda bir yada hafta sonları 1v1 Lan Game adı altında turnuva yaparlar, giriş genelde 30-50TL vs olur yada daha fazla, 1.ci olana nakit yada ekipman ödülü verilir. 2. yada 3. yede bazen verilir toplanan miktara göre, önce burda bi başarı sağlayıp orda sektörün içinden olan insanlarla kaynaşmanız gerek sonra yeteneğiniz varsa bu kast ettiğim küçük turnuvalarda azda olsa bi başarınız varsa eğer birileri sizi bulur merak etmeyin.Sektöre başka nasıl girilir? takımınız vardır, ekipmanınız vardır, Faceit yada Esea gibi platformların aylık bazlı turnuvaları var bunlara takım olarak kaydolup başarı yakalamalısınız. Bu oyunlar takım oyunu olduğu için bireyselde faceit de 10lv olun fark etmez, kimse size sen şu kadar elo kastın gel bakalım bizde oynamaya başla demez.Ben e-spor olayının içindeyken bize e-sporcu denmezdi ozamanlar :) yaşım şuan 25, benim zamanımda istanbulda yaşarken takımım ve takım arkadaşlarım vardı.Oyunu online olarak oynuyorduk ama ilk Adeks'de yıl 2012 ozamanlar giriş ücreti takım başı 50TL olan Point Blank turnuvası vardı, arkadaşlara dedim gelin katılalım bu kadar emek veriyoruz bi şansımızı deniyelim dedim ve katıldık 3. olduk.1.Dark Passage 2.HWA GAMING'ti benim olayın içine girmem öyle oldu ve turnuva resmi turnuva olduğu için oyunda GM'olarak görev yapan insanlarlada tanışma fırsatım olmuştu orda.Yani olaylar evde online turnuvalarda başarı sağlamak ile olmaz arkadaşlar, oraya gidip vs atıcağın rakibin ile bakışarak karşılıklı masalarda ter akıtmanız gerek, gerisi gelir zaten yetenek varsa.Pubg gibi oyunlarda vs sürekli turnuvalar oluyor solo olarak vs, istanbulda yaşayanların aklında olsun.Gidin katılın gerçek ortamları görmek için, ESEA yada FACEİT sadece alıştırma amaçlıdır gerçek olay bu dediğim yerlerde.Bu arada 3.olduğumuz turnuvada G935 YADA G332 kazanmıştım.
hocam alınma ama pointblank zula wolfteam bunlar 2.sınıf oyunlar cs de eskiden zordu pro olmak tanınmak vs ama şuan esea rank s de ve faceit fpl de yada fpl-cye çıktığında bi çok takımdan teklifler gelmeye başlıyor zaten fpl i internet kafe turnuvasıylamı karşılaştırıyorsun adeks filan bunlar hikaye yakın arkadaş olan esporcular bile birbirine kazık atıp başka takımlara gidiyor kalkıpta internet kafe turnuvasında tanıştıgı birini takımamı davet eticek istanbulda yaşamana gerek 2 tane fpl oyuncusu izmirde oturuyor ayrıca faceitte 10 level olmuş herhangi biri zuladaki çoğu sözde proları parçalar bi kaç maçı izledimde okadar kötü oynuyolarki o bufflanmış silahlar onları zor kurtarıyor hatta kerimhan ayıp olmasın diye zulada oynayan pro oyuncunun birini yenmedi playerbrosta

hocam alınma ama pointblank zula wolfteam bunlar 2.sınıf oyunlar cs de eskiden zordu pro olmak tanınmak vs ama şuan esea rank s de ve faceit fpl de yada fpl-cye çıktığında bi çok takımdan teklifler gelmeye başlıyor zaten fpl i internet kafe turnuvasıylamı karşılaştırıyorsun adeks filan bunlar hikaye yakın arkadaş olan esporcular bile birbirine kazık atıp başka takımlara gidiyor kalkıpta internet kafe turnuvasında tanıştıgı birini takımamı davet eticek istanbulda yaşamana gerek 2 tane fpl oyuncusu izmirde oturuyor ayrıca faceitte 10 level olmuş herhangi biri zuladaki çoğu sözde proları parçalar bi kaç maçı izledimde okadar kötü oynuyolarki o bufflanmış silahlar onları zor kurtarıyor hatta kerimhan ayıp olmasın diye zulada oynayan pro oyuncunun birini yenmedi playerbrosta

Benim oynadığım zamanlar'da belirttiğim tarihlere bakarsan kardeşim CSGO yeni çıkmıştı zaten, Zulanın'da z si yoktu dünyada daha. 2012'den bahsediyorum. CS 1.6 da SK|spawn'ın olduğu zamanlar.Kast ettiğim internet cafe turnuvaları 5000TL ödül dağıtıyor ayrıca bahsettiğin FPL-C ye çıkana kadar sürüyle rank geçmesi gerek insanın, oraya çıkınca zaten takım bulabilirsin ama kalıcı olman gerek.Zula dediğin oyunda point blank'in kopyasıdır ben kerimhanı cs 1.6'dan tanıyorum ve bahsettiğim olaylar 8 yıl öncesine ait şuan ile kıyaslama.Ayrıca FPL dediğin rank sisteminde oynayan insanlar bir elin parmağını geçmiyor Türkiyede.Oraya çıka bilen zaten yeteneklidir ama çıkabilen kişi sayısı %1.

Son düzenleme:
Hortlatıyorum ama.
ESEA mı? FACEIT mi?
Para veremiyeceğim ama.
Esea ücretsiz olmuyor diye biliyorum.
O yüzden Faciet.
Faceit'te deneyimlerinden yola çıkarak size 2 tavsiye vermek istiyorum.
1- MM'de en az bir MGE rankını görün, 250-300 Win alın, tüm maplerin infolarını ve birkaç basit smokelarını ezberleyin, öyle başlayın Faceit'e.
2- Kesinlikle ama kesinlikle solo girmeyin, troll kaynıyor ortalık. Arkadaşınız varsa onlarla girin derim. Eğer yoksa TCL klanına (Türk Klanı) girip başka insanlarla beraber maça girin.

Geri
Yukarı