CS:GO Ekran kartı tam kapasite kullanmıyor

Sistem bilgilerinizi göremedim işlemci ve ekran katı modeliniz neydi? Diğerlerininde dediği gibi işlemci darboğazı söz konusudur veya fps_max'tandır.

Şu CS:GO oyuncularını anlamıyorum. Arkadaşlar, monotörleriniz genelde 60 FPS'ten fazlasını gösteremiyor. Hadi diyelim hem sis hem de flaş bombası yediniz aynı anda ve FPS düştü. 100'den 60'a düşer muhtemelen. 60'tan aşağıya inmedikçe düşüşü hissetmezsiniz. 300 FPS alsanız da size zararı var, faydası yok. Görüntüde yırtılmalar oluşabiliyor ve sistem gereksiz yere elektrik çekiyor fazladan. Sizin yerinizde olsam 90-100 FPS'de oynardım en fazla. Gözünüz hep o değerlerde olmasın.

Şu CS:GO oyuncularını anlamıyorum. Arkadaşlar, monotörleriniz genelde 60 FPS'ten fazlasını gösteremiyor. Hadi diyelim hem sis hem de flaş bombası yediniz aynı anda ve FPS düştü. 100'den 60'a düşer muhtemelen. 60'tan aşağıya inmedikçe düşüşü hissetmezsiniz. 300 FPS alsanız da size zararı var, faydası yok. Görüntüde yırtılmalar oluşabiliyor ve sistem gereksiz yere elektrik çekiyor fazladan. Sizin yerinizde olsam 90-100 FPS'de oynardım en fazla. Gözünüz hep o değerlerde olmasın.
Hocam CS:Go da FPS motordaki hız ibresi gibi birşey sürekli daha fazlasını istiyorsun. Birde sağda solda 300-800 FPS alıyorum diye atıp tutanlar olunca insanlar için bir kriter belirteci oldu.

Arkadaşlar Bir fps_max 0 yazarmısınız konsola belki bundandır. Maksimum Fps'yi Kaldırmış Olursunuz Böylelikle

Denedim ama olmuyor. Ekran kartının yarısını kullanıyor FPS 128 de sınırlanmış ama nasıl anlamıyorum. Dikey eşitleme kapalı.

Bilgisayar konusunda tüm sıkıntıları çözen Recep Baltaş ve Ali Güngör bu sorunuda çözseler çok mutlu oluruz. Görmeleri için nasıl etiketlendiğini bilmiyorum, bilenler varsa ikisini etiketleyin kesin bulurlar sorunu. GTX 750 Tİ bütün ayarlar en yüksek de 130 FPS en düşük de 130 FPS anlamadım bu işi. İşlemcin %60 kullanılıyor, ekran kartı %55 :/ Sadece bu oyunda böyle diğer oyunları en yüksek ayarlarda oynuyorum sorunsuz. Özellikle hız aşırtma yaptım birde GTA 5 de 10 FPS arttı. Recep Baltaşın 30 fps önerdiği ayarı oynuyorum. 40-50 FPS arası alıyorum.

Denedim ama olmuyor. Ekran kartının yarısını kullanıyor FPS 128 de sınırlanmış ama nasıl anlamıyorum. Dikey eşitleme kapalı.

Bilgisayar konusunda tüm sıkıntıları çözen Recep Baltaş ve Ali Güngör bu sorunuda çözseler çok mutlu oluruz. Görmeleri için nasıl etiketlendiğini bilmiyorum, bilenler varsa ikisini etiketleyin kesin bulurlar sorunu. GTX 750 Tİ bütün ayarlar en yüksek de 130 FPS en düşük de 130 FPS anlamadım bu işi. İşlemcin %60 kullanılıyor, ekran kartı %55 :/ Sadece bu oyunda böyle diğer oyunları en yüksek ayarlarda oynuyorum sorunsuz. Özellikle hız aşırtma yaptım birde GTA 5 de 10 FPS arttı. Recep Baltaşın 30 fps önerdiği ayarı oynuyorum. 40-50 FPS arası alıyorum.

Gerçekten İçime Kurt Düşürdün :D
CSGO Revolver Güncellemesinden Sonra Çok Ciddi FPS Düşüşleri Yaşandı Ve Hala Devam Ediyor.Bence GForce Experiance'dan Bi Optimize Et. Zaten Nedense Oyun Çok Güçlü Bir Sisteme Sahip Olsanda Böyle Şeyler Yapıyor.Yani Bence Durumu Kabullenmelisin

Hocam eski sistemimde 60hz monitör kullanmama rağmen 150fpsden 70e düştüğünde çok rahat hissediyordum. Oyunun akıcılığı bozuluyor.

Hocam eski sistemimde 60hz monitör kullanmama rağmen 150fpsden 70e düştüğünde çok rahat hissediyordum. Oyunun akıcılığı bozuluyor.

Dostum bende de aynı sorun vardı. CS:GO' da düşük gpu kullanımı sorunu. Çözmek için çok uğraştım ve çözdüm sonunda. İşlemci ısındığı için gpu kullanımı düşüyordu. Denetim masası'ndan maksimum işlemci kullanımını %100'den %95' e aldım. Şuan işlemci 40 dereceyi görmüyor ve ısınmadığı için gpu kullanımı %99.

Selam millet.

Ekran kartını tam kapasite nasıl kullandırabiliriz ?

Mesela CS:GO oynarken düşük ayarlarda mantıken daha yüksek fps almam lazım fakat yüksek ayarlarda daha yüksek fps alıyorum ve fps dengesiz oluyor. oyun sanırsam işlemciye yükleniyor. Oyunu ekran kartından nasıl oynatabiliriz veya ekran kartını nasıl tam kapasite kullanırız.

Full ayarlarda %50 kullanımı geçmiyor ekran kartı ama ben tam performans kullanıp vereceği en yüksek fps istiyorum ama olmuyor.

Yardımcı olun lütfen.
Dostum bende de aynı sorun vardı. CS:GO' da düşük gpu kullanımı sorunu. Çözmek için çok uğraştım ve çözdüm sonunda. İşlemci ısındığı için gpu kullanımı düşüyordu. Denetim masası'ndan maksimum işlemci kullanımını %100'den %95' e aldım. Şuan işlemci 40 dereceyi görmüyor ve ısınmadığı için gpu kullanımı %99.

160 kare alıyorsunuz bir dikey senkronizasyon açın sabit kare alın lütfen. APU ile 75 hertz sabit alıyorum işte bana yetiyor. Sizde niye bu 300 kare aldım yok arkadaş 999 aldı falan. Tamamen boş. Hadi diyelim 1000 hertz monitörün var. Gerçek 1000 hertz monitörden bahsediyorum televizyonlardaki motionflow değil. 999 kare alsanız başınızda ağrı olur. 500 kareden sonra beyniniz gerçekmiş gibi algılayacak bu yüzden beyniniz yorulacak ve başınız ağrıyacak. Ne diye böyle 160 kare almayı sorun ediyorsun? Technopat'ın bir incelemesinde görürsün 1080 ya da 980 Ti incelemesinde sanırım GTA V 2 K'dan 1080 P'ye alıyor aynı kare değerine sahip çünkü ekran kartı boş yere yorulmasına gerek kalmıyor bunu ekran kartı belirler. Bunu sorun olarak görüyorsanız ya V-sync açın hadi olmadı G-sync veya Freesync artık hangi ekran kartınız varsa o senkronizasyonu destekleyen monitör alın ekran kartı gereği kadar çalışsın akıcı oyun oynayın. Çok meraklılar 300 kare görmeye. 240 hertz monitör aldığında hala bu sorunla karşılaşırsan o zaman yardımcı oluruz. Şu an yapacağın tek şey v-sync açmak 160 kare alıyorsun daha ne? V-sync açmak için sebep. Stuttering de olmaz hertz değerinden düşük kare almazsınız.

Geri
Yukarı