CS:GO esporcu nasıl olunur?

Evet, ben de öyle biliyorum yaş kısıtlaması yok diye. Mesela Berk (e-sporcu) 16 yaşında Kıbrıs gidiyor sadece ailen imza atması gerekiyor yurt dışına çıktığın için.

Ama cidden zor. Bu e spor mevzularını kolay sanmayın. Küçük yaşta o kadar heves yapmayın. Başladıktan sonra sosyal hayattan tamamen kopuyorsunuz. Örneğin lol oynayıp bağlanmak bile koparıyorsa e spor oyuncusu olduğunuzda nasıldır acaba?

Ben mesela 12 yaşındayım bir takımda oynuyorum aylık 300 Euro gibi bir para ödüyorlar benim için turnuvalara katılıyoruz öyle rekabetçiye girip 1000 saatli oyuncuları tokatlamakla e sporcu olunmaz.
(E sporcuyum demedim bir takımada oynuyorum ve turnuvalara katılıyoruz her ay yaklaşık 300 350 Euro gibi bir para alıyorum dedim :D)

Bir takımla turnuvalara katılıyorsanız e-spor cu olmuyor musunuz zaten?

Oturup oynamak, pratik yapmak lazım. Lakin CSGO'da vurmak kadar stratejik oynamakta önemlidir. Oyundan anlama ama 40 vur hatta 50 vur, seni bir takıma almazlar. E-sporcu olmak istiyorsan takım oyunu lazım. Kendini geliştirmek istiyorsan bir takım kurman lazım ve onlarla oynaman lazım. Takım oyunu dediğimiz şeyi geliştirmen, yeni taktikler bilmek gerekiyor. Örneğim Mirage'de smoke taktikleri bilmezsen seni çok kolay yenerler. En basit şekilde söylemek gerekirse oyuna kendinizi vermek zorundasınız.
Hocam çok iyi oyun kuruyorum takım arkadaşlarım beni dinlediği zaman taktiklere yer veriyorum ve smoke flash biliyorum ama takım beni dinlemediği zaman el alamıyoruz

Bir takımla turnuvalara katılıyorsanız e-spor cu olmuyor musunuz zaten?

Ayrıca aklı başında olan bir takım mesela astralisten bahsedelim çok iyi oynamalarına rağmen kjaerbye yaşı küçük diye onun yerine Magisk geldi bana kalırsa kimse 12 yaşındaki bir kişiyi iyi de oynasa takıma almaz üst düzey takımlardan bahsediyorum.

Tamam hocamda büyük turnuvalara katılmıyorum herkes turnuvalar katılabilir o zaman herkes e sporcu olur benim e sporcu olarak kastım tanınır biri olmak.
Daha önünde uzun bir yol var gibi görünüyor. Lakin sosyal hayat çok önemli bence. E-sporculuk sosyal hayatı yer bitirir. Daha 12 yaşında, yolun başındasın. Ani bir hevesse eğer yarın istemeyeceksin zaten. 😊

Ayrıca aklı başında olan bir takım mesela astralisten bahsedelim çok iyi oynamalarına rağmen kjaerbye yaşı küçük diye onun yerine Magisk geldi bana kalırsa kimse 12 yaşındaki bir kişiyi iyi de oynasa takıma almaz üst düzey takımlardan bahsediyorum.

Bizim takımımız yabancı bir takım o kadar da bilinmiyor benim gibi bir 12 yaşında arkadaşım daha var şu an ben 60Hz ile bunları yapıyorum yakında 280Hz ile yapacağım :)

İnternet kafede turnuva var katılmak istiyorum ama bayrama denk geliyor ve o zamanda yokum kendini orada kanıtlayabilirdim diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı