CS:GO "FPS MAX" Kodunu Yazmak Zorunda mıyız?

AMD ekran kartınız olması iyi. FreeSync ile yırtılmaları azaltırsınız ama FPS'yi sabitleyerek daha da azaltmanız mümkün. Örneğin V-Sync açınca FPS'yi sabitliyor.

Monitörünüz de 75 Hz'miş zaten. 150'ye sabitlerseniz hem 300 ile arasında bir fark göremezsiniz hem de yırtılmalar azalmış olur.

AMD ekran kartınız olması iyi. FreeSync ile yırtılmaları azaltırsınız ama FPS'yi sabitleyerek daha da azaltmanız mümkün. Örneğin V-Sync açınca FPS'yi sabitliyor.

Monitörünüz de 75 Hz'miş zaten. 150'ye sabitlerseniz hem 300 ile arasında bir fark göremezsiniz hem de yırtılmalar azalmış olur.
O zaman ben hiç ayarları ellemeyeyim. Dediğiniz gibi arada anı donmalar oluyor. Muhtemelen sizin dediğiniz gibi ani FPS düşüşünden dolayı. FPS MAX 300'de bıraksam olur mu?

Yürek FPS'de oynamanın mantığı ne? Monitörünüzün yenileme hızının çok üstünde FPS alırsanız yırtılmalar oluşur. 150-200 FPS'ye sabitlemek yeterlidir.
Hiç ciddi manada Multiplayer FPS oyunu oynadınız mı?

O zaman ben hiç ayarları ellemeyeyim. Dediğiniz gibi arada anı donmalar oluyor. Muhtemelen sizin dediğiniz gibi ani FPS düşüşünden dolayı. FPS MAX 300'de bıraksam olur mu?
Size göre en stabil gelen neyse onu kullanın. Deneyerek bulabilirsiniz. Şahsen 300 FPS'de yırtılmalar yaşadığım için 150'ye sabitledim.
Yürek FPS'de oynamanın mantığı ne? Monitörünüzün yenileme hızının çok üstünde FPS alırsanız yırtılmalar oluşur. 150-200 FPS'ye sabitlemek yeterlidir.
Sadece FPS oyunu oynuyorum. Sorunuz varsa buyrun.

Sizce CS-GO'da FPS'yi 300'e sabitlemeli miyim yoksa MAX 0 yazıp alabildiğim en yüksek FPS'de oyunu oynamalı mıyım?

Hayatını Counter Strike'a adamış bir adam olarak :D
150 FPS ile 300 arasında monitörünüz 75Hz de olsa 60Hz de olsa belirleyici bir fark kesinlikle vardır.
Yoksa sizde mi " insan gözü 60 kareden fazlasını göremez " diyenlerden misiniz?
@onuraydin00 FPS'i 300'e sabitlemek en mantıklısıdır. Üstelik Freesync bir monitöre de sahipsiniz.
Yırtılma olayını yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı