CS:GO gibi oyunlarda geriye atma

bypsiko

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, CS:GO ve Valorant oynarken arada bir geriye atıyor. Pingim Tab'a basınca stabil gözüküyor. CS:GO için FPS 200-300 arası(düşük grafik) fakat 150'ye sabitleyip oynuyorum FPS'den dolayı yaptığını düşünerek ama yine de yapıyor. Arada bir yapsa da can sıkıcı durumlar oluşuyor. Bugün girdiğim 1.oyunda problem yoktu fakat 2. ve 3. oyunda daha sık yaşadım. Sanki sunucu laglıymış gibi geriye atma sorunum fakat kimsede problem yok ve Valorant'ta aynı şekil sorunlar karşılaşıyorum.

Onda da FPS problemim yok onu da 200 sabit oynuyorum düşük grafiklerde. Acaba sistemimle alakalı bir sorun mu diye düşünmeye başladım. OCCT ve bir test uygulamasının(ismini vermem yasakmış) testlerinde sorunla karşılaşmadım. Sadece bir programın daha test raporunda(uygulamanın ismini yazmam yasaklıymış) ekran kartım düşük olduğu için oyun yüzdesini düşük vermişti. Bu sorunu yaşayan var mı donanımsal mıdır yazılımsal mıdır? Ayrıca Wi-Fi adaptör ile bağlanıyorum internete. Hız teslerini defalarca yaptım sorun yaşamadım. Sistemi 2-3 hafta önce topladım eski sistemimde böyle bir şeyle karşılaşmadım. Eski bilgisayarımdan kalan tek şey sadece ekran kartı hala onu kullanıyorum. Stres testinde Extreme'de 70 derece üstüne çıkmadı. Normal modda sıcaklık değerleri çok daha stabildi.

Sistemim=
İşlemci = Ryzen 5 5500.
Anakart = ASUS Prime A320M-E
Ekran kartı = AMD Radeon R7 250 2 GB.
RAM = G.Skill 8x2GB 3.200MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetinizde loss olabilir mi? Valorant'ta FPS sayacı açar gibi paket kaybı yazanı açıp takip edin, CS de ise konsola net_graph 1 yazıp takip edin.

Bunun donanımın ile arızalı bir parçan yok ise alakası yok. Lag giriyor bildiğin bastığın tuş karşıdaki sunucuya bir sebeple ulaşmıyor. Önce hat değerleri kontrol etmeli sonra internet bağlantı tipini bir değiştir öyle kontrol et.

İnternetinizde loss olabilir mi? Valorant'ta FPS sayacı açar gibi paket kaybı yazanı açıp takip edin, CS de ise konsola net_graph 1 yazıp takip edin.
Hocam tam aynı şeyi yazacaktım, lafı ağzımdan aldınız 😄
Yukarıda arkadaşın yazdığı komutu CS GO'da konsola yazın, oyun içindeyken loss'un karşısındaki yüzde değerini kontrol edin. Takılma olduğu sırada bu değerde bir değişiklik oluyor mu?

Evet zaten açık CS de o kodum fakat hiçbir şekilde loss değeri kırmızı olmadı bende o yüzden bunu sorguladım.

Hocam tam aynı şeyi yazacaktım, lafı ağzımdan aldınız 😄
Yukarıda arkadaşın yazdığı komutu CS:GO'da konsola yazın, oyun içindeyken Loss'un karşısındaki yüzde değerini kontrol edin. Takılma olduğu sırada bu değerde bir değişiklik oluyor mu?

Yukarıda dediğim gibi hocam açık loss değeri hiç kırmızıya dönmüyor.

Bunun donanımın ile arızalı bir parçan yok ise alakası yok. Lag giriyor bildiğin bastığın tuş karşıdaki sunucuya bir sebeple ulaşmıyor. Önce hat değerleri kontrol etmeli sonra internet bağlantı tipini bir değiştir öyle kontrol et.

İnternet sağlayıcımla da konuşacağım. Parçaları sıfır aldım arızalı mı değil mi bilmiyorum OCCT testi yaptım orada sorun verirdi sanırım arızalı olsa değil mi?

Bu bahsettiğin şey geriye sarma gibi bir şey mi? Mesela ilerliyorsun ve bir anda geldiğin noktanın iki üç adım gerisine geliyorsun. Ya da hasar aldığında anlık bir geriye atma gibi mi?
Biraz daha detaylandırırsan yardımcı olabilirim.

Bu bahsettiğin şey geriye sarma gibi bir şey mi? Mesela ilerliyorsun ve bir anda geldiğin noktanın iki üç adım gerisine geliyorsun. Ya da hasar aldığında anlık bir geriye atma gibi mi?
Biraz daha detaylandırırsan yardımcı olabilirim.

Evet geriye sarma gibi bir şey. Örneğin elime flash bombasını alıyorum ama tekrar silaha geri atıyor veya yürürken gittiğim yere göre ya aşağı düşmüş oluyorum ya da düz yürürken son bulunduğum konuma olduğu gibi geri atıyor. Hasar aldığımda tek tük yaşadığım durumlar oldu genel olarak bir şeye bağlı olmadan geriye sarma diyebiliriz. Benim yakındığım nokta pingim ve loss değerlerim düzgünken olması aklımda sistemde mi sorun var diye getiriyor.

Evet geriye sarma gibi bir şey. Örneğin elime flash bombasını alıyorum ama tekrar silaha geri atıyor veya yürürken gittiğim yere göre ya aşağı düşmüş oluyorum ya da düz yürürken son bulunduğum konuma olduğu gibi geri atıyor. Hasar aldığımda tek tük yaşadığım durumlar oldu genel olarak bir şeye bağlı olmadan geriye sarma diyebiliriz. Benim yakındığım nokta pingim ve loss değerlerim düzgünken olması aklımda sistemde mi sorun var diye getiriyor.
Şu siteden Bufferbloat and Internet Speed Test - Waveform bufferbloat testi yapıp sonuçları paylaşır mısınız?

Şu siteden Bufferbloat and Internet Speed Test - Waveform bufferbloat testi yapıp sonuçları paylaşır
Adsız.png

İnternet değerlerin yükte değilken bile kötü, yükteyken çok daha kötü. İnternet firmanla muhattap olmadan önce kablolu bağlandığında nasıl sonuçlar alıyorsun onu görmek lazım.
Anlattığın sorunlar bu arada kesinlikle sistem kaynaklı değil, internet kaynaklı.

Geri
Yukarı