CS:GO Hacker Sorunu

lYouNeverKnow

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar nedense LOL, Dota veya benzeri oyunlarda hack yokken CS'de ipini koparan aciyor. CS:GO LOL'deki sistemi kullanamaz mı? Oyun batiyor sonucta bunu duzeltmek icin ellerinden geleni yapmalilar hem DotA'da Valve'nin degil mi? DotA'da hack yok Valve ayni guvenligi CS'de neden kullanmiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dünya genelinde en popüler oyun oldugu icindir. Hani bir laf vardir ya, nerde cokluk orada ... diye, o hesap iste.

VAC sisteminin genelde gecikmeli yasaklama vermesi bu durumu fazlasiyla etkiliyor. Bir hile tespit edildigi zaman genelde aninda yasaklama vermez. Bu da hilecilerin bir süre daha cirit atacagi anlamina geliyor.

Bunun yani sira yeni hileleri tespit etmek kolay olmuyor. Onlar tespit edilip, sisteme entegre edilene kadar yine bayagi bir zaman geciyor.

Valve, hile konusunda bircok adim atsa da önlerini tamamen kesmeleri hicbir zaman mümkün olmayacak. VAC sistemi 2005 öncesi kullanicilara gecici yasaklama veriyordu. VAC2 ciktiktan sonra bu yasaklamalarin tümü (hatali olmadigi taktirde) süresiz yapildi. Bunun yani sira CS: GO'ya Overwatch ve VACNet gibi sistemler getirildi. Simdi kalkip da hileleri önlemek icin bir sey yapmiyorlar demek haksizlik olur.

Ben de isterim oyunlarda hile olmasin ama, maalesef olmuyor. Kendimi bildim bileli online oyunlarda hileciler var. Bu sebepten dolayi da multiplayer oyunlarda fazla takilmayi sevmiyorum.

Kanser olmaktansa oynanamamayi tercih ederim.
Attığın ss'deki tarihe iyi bak 2018 yazıyor bu zamanlarda değişmiş olabilir.
Ek olarak CSGO nun uzun bir ömrü var bu oyunu bırakan olmaz bırakılırsa valve tükürdüğünü yalar zaten.
Alti ustu 1yil sonucta aradaki milyonlarca insan farki zor kapanir (bence)
@lYouNeverKnow

Güncel ve anlik degerlere buradan ulasabilirsin.

Tesekkurler ancak zaten bakmistim

Dostum gelen güncellemelerden dolayı insanlar CSGOyla ilgilenmeye başlamış olabilir. Veya Koşma Simülatörünün getirdiği güncellemelerden dolayı insanlar soğumuş olabilir.
Yanlissin demiyorum yanlis anlama sadece fikrimi soyluyorum csgonun yaptigi tek buyuk guncelleme bence battle royal oldu onun oncesinde 2kasa ekliyip bi kac silah sesi duzeltmekten baska bir sey yaptimi ?yaptiysa bilmiyorum kesin yapmistir :D neyse ben yaticam iyi geceler

Hilelerin çözümü zor, ben her gördüğümü raporluyorum sizde öyle yapın. Dün @TwoBee ile 3 el girdik. Yahu her elde mi hile olur? Heriflerin korkuları da yok açarsın belli etmeden kullanırsın tamam da yere bakarak headshot atanlar mı dersin zıplaya zıplaya vuranlar mı dersin duvarın arkasında deagle ile bekleyip shiftle çıksan bile tek atanlar mı dersin. Utanmadan D2'de mid kapısından çıkmadan kapı içinden Scott'la headshot atanlar bile var. KANSER bir oyun, Lem, Supreme ya da Global Elite değilseniz oynanmaz. En baştan başlayım demeyin sakın.

Hilelerin çözümü zor mu? Seni Battleye ile tanıştırayım. BattlEye – The Anti-Cheat Gold Standard

Hilelerin çözümü zor, ben her gördüğümü raporluyorum sizde öyle yapın. Dün @TwoBee ile 3 el girdik. Yahu her elde mi hile olur? Heriflerin korkuları da yok açarsın belli etmeden kullanırsın tamam da yere bakarak headshot atanlar mı dersin zıplaya zıplaya vuranlar mı dersin duvarın arkasında deagle ile bekleyip shiftle çıksan bile tek atanlar mı dersin. Utanmadan D2'de mid kapısından çıkmadan kapı içinden Scott'la headshot atanlar bile var. KANSER bir oyun, Lem, Supreme ya da Global Elite değilseniz oynanmaz. En baştan başlayım demeyin sakın.
Normalde her ay kaç oyuncunun hangi oyundan banlandığını gösteren bir grafik yayınlanırdı ama birkaç aydır onu da yayınlamıyorlar

Normalde her ay kaç oyuncunun hangi oyundan banlandığını gösteren bir grafik yayınlanırdı ama birkaç aydır onu da yayınlamıyorlar
Ne yazık ki birkaç ay önce veri paylaşımını kestiler, artık kaç kişinin banlandığı topluluğa açık bir veri değil.

Ayrıca VAC sistemi gayet güzel bir sistem. Biraz geç banlıyor fakat öğrenen bir sistem, bir daha benzer bir algoritma kullanılırsa veya o an kimler kullanıyorsa anında hepsini silip süpürüyor. Ayrıca artık bunalanlar için Güven Faktörü sistemi de geldi. Artık sen insanlara nasıl davranırsan, MM sistemi de karşına aynı adanları çıkartıyor.
Örneğin sen önüne geleni banlar, herkese hakaret edersen karşında aynen senin gibi birini bulursun. Ama efendi olur, emin olduğunu raporlar ve saygılı olursan gerçek rekabeti o an farkedersin ayrıca kaybetsen zevk de alırsın.
Ben bu sistem çıktı çıkalı oyunlardan zevk almaya başladım. Üstelik Valve sadece CS:GO'da değil tüm Valve sunucusu kullanan oyunlara bu özelliği getireceğini duyurdu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı