CS:GO hala oynanır mı?

• Konuyu başlatan xBN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 48
  • Görüntüleme 4B
Benim brüt olarak yaklaşık 3000 saatim geçmiş oyunla ve hala keyif alıyorum. Zaten keyif almak dışında bir amaç güdülmemeli. Yetenek gurubu kasmanın bir anlamı yok. Ancak oyunun eskidiği ve çok gerilediği aşikar. Hileci sorununa hiçbir zaman tam bir çözüm bulunamadı. Sadece mevcut sistem dişe dokunur bir etki yaptı ama onda da geç kalındı. Ayrıca sunucular hala 64 tick ve lokasyonları kısıtlı. Oyun motoru da artık çağ dışı kalmaya başladı ve buna da el atacaklarını sanmıyorum. O yüzden oyuna sıfırdan başlamak ve ciddiye alarak yükselmeye çalışmak artık mantıksız geliyor bana. Sadece ara sıra zevkine girmek iyidir.

Takıma bir veled-i zina gelip de sinirlerimi zıplatmazsa ara sıra girerim. Toksik birisi ile karşılaşmamak için hep solo oynarım. Bu konuda Türkler'in eline Ruslar dahil kimse su dökemez.

Onun hakkında bir fikrim yok. Normalde nereden girersen onu gösteriyor diye biliyorum kendimizin koyduğu bir şey değil yani. Sizde neden bir şey yok anlamadım. Belki uygulamadan girince oluyordur?

Uygulamadan hiç girmedim deneyeceğim bende dedim bende neden yok acaba.

Benim brüt olarak yaklaşık 3000 saatim geçmiş oyunla ve hala keyif alıyorum. Zaten keyif almak dışında bir amaç güdülmemeli. Yetenek gurubu kasmanın bir anlamı yok. Ancak oyunun eskidiği ve çok gerilediği aşikar. Hileci sorununa hiçbir zaman tam bir çözüm bulunamadı. Sadece mevcut sistem dişe dokunur bir etki yaptı ama onda da geç kalındı. Ayrıca sunucular hala 64 tick ve lokasyonları kısıtlı. Oyun motoru da artık çağ dışı kalmaya başladı ve buna da el atacaklarını sanmıyorum. O yüzden oyuna sıfırdan başlamak ve ciddiye alarak yükselmeye çalışmak artık mantıksız geliyor bana. Sadece ara sıra zevkine girmek iyidir.

Takıma bir veled-i zina gelip de sinirlerimi zıplatmazsa ara sıra girerim. Toksik birisi ile karşılaşmamak için hep solo oynarım. Bu konuda türkler'in eline Ruslar dahil kimse su dökemez.

Oyun artık eskidiği doğru ve zevk vermiyor maalesef rank kasmak boşa kürek zaten topluluk sunucu dışında yapacak bir şeyde yok doğru mu?

İstersen 30fps oyna. Her türlü zevkli. Yıllarca 45fps alan arkadaşımla oynadık ve inanılmaz anılarımız oldu hiç de fps dert ettiğini görmedim. Bende 60Hz 150-200FPS oynuyorum ve 900 saatim var. Rekabetçi de MG2 yoldaş da ise LEM rankım vardı oynarken ve rank kasmaya da çalışmıyordum. Benden çok çok daha kötü oynayan adamların da supreme falan olduğunu çok gördüm. Açık lobidekileri davet ediyoruz taşır takımı diye 3. falan oluyor takım sıralamasında.
Yani? Sonuç olarak önerilen değişmiyor.

Oyun artık eskidiği doğru ve zevk vermiyor maalesef rank kasmak boşa kürek zaten topluluk sunucu dışında yapacak bir şeyde yok doğru mu?
Sıfırdan başlanacaksa evet, başka yapacak bir şey yok. Çünkü oyunun seçkin statüsünün o parayı hak etmediğini düşünüyorum. Seçkin statü olmayınca hileciden geçilmez. O yüzden sadece topluluk sunucuları olabilir.

Hali hazırda seçkin statülü hesap olsaydı Valve MM sunucularında oynanırdı. Ben de böyle yapıyorum zaten. Eskiden Face-it hesabı açıp oynama düşüncem vardı ama zamanla o hevesim köreldi. Rakip oyunların, hele ki Valorant denen saçmalığın hiç ilgimi çekmemesi yüzünden CS:GO'da kaldım şu ana kadar. Ancak yakında bunu da terk ederek rekabetçi FPS oyunculuğuna da veda edebilirim. Aslında uzun zaman önce ucuza aldığım R6 Siege vardı. Ben Rainbow Six serisini hikayeli olarak sevdiğim için böyle bir Rainbow Six hayal kırıklığı olmuştu. Belki ona bakarım.

Merhaba. CS:GO hala oynanır mı? Ben oynuyorum rank kasmak boş vakit oldu artık. Oyun sarmıyor. Rainbow geçesim var. Öneriniz?

Rank için değil de para kazanmak için oynamak daha çok sarıyor. En azından beni.

CS'de 2020 kadar hile kalmamış hiç son 2 haftadır falan oynuyorum hiç hileye denk gelmedim. R6 CS'ye göre çok daha fazla emek istiyor mapleri 400-500 saatte öğrenmeye başlıyorsun anca.
Abartmayalım. Günde 2 saat oynasan 50 günde oyunda harikalar yaratır. Ayrıca serverlar su an leş durumda. Kesinlikle oynanmasını önermiyorum.

Kırmızı-turuncu güven faktörlerinde gezip, boş boş yok şöyle girilmez, yok toksikler gelir vs vs demenin manası yok. Benim güven faktörüm yeşil, ve eminim yeşilin bayağı da üstünde. Her oyunuma saygılı, info veren tipler geliyor. 2.5 yıldır sadece 2-3 kere hile geldi, (apaçık belli olan). Onun dışında mesela arkadaşımın güven faktörü kırmızı, onla girdiğim zaman konuda dedikleri toksik, info vermeyen, oyunbozan kişiler geliyor. Karşıya da genellikle hile geliyor. Yani CS:GO'nun ana olayı güven faktörü. Güven faktörün ne kadar iyiyse o kadar iyi bir deneyim yaşarsın. Arada girilir, bence kesinlikle Valorant'tan daha iyi. Bu işler zevk meselesi.

Yani? Sonuç olarak önerilen değişmiyor.
Hocam affedersin ama biraz boş yapıyorsun. Zaten bu saatten sonra rank kasılmaz diyorum sen hala önerilen falan diyorsun. Kaldı ki öyle bir şeyde yok. E-sporculara sorsak o adamlar bile 60Hz sıkıntı yaratmaz der. 60Hz ile 144Hz arasında kalite olarak dağlar kadar fark var evet ama oynayışı öyle sandığınız kadar etkilemiyor. Profesyonel olarak yapıyorsan etkiler ama normal oynayan birisi için hiç önemli bir şey değil. Faceit 10 level olup 45-50 fps oynayanlar var sen gelmişsin sıradan kişiler için 144Hz öneriliyor diyorsun. SIradan kişiler dediğin kişiler nova olduğunu varsayarsak o ranklarda zaten her takımda en az kişi anca 60fps alıyor Türkiye'de. Biraz boş bir muhabbet ama oynamak isteyen biri bu yorumu görürse fikrini değiştirsin istemem.

Hocam affedersin ama biraz boş yapıyorsun. Zaten bu saatten sonra rank kasılmaz diyorum sen hala önerilen falan diyorsun. Kaldı ki öyle bir şeyde yok. E-sporculara sorsak o adamlar bile 60Hz sıkıntı yaratmaz der. 60Hz ile 144Hz arasında kalite olarak dağlar kadar fark var evet ama oynayışı öyle sandığınız kadar etkilemiyor. Profesyonel olarak yapıyorsan etkiler ama normal oynayan birisi için hiç önemli bir şey değil. FACEIT 10 level olup 45-50 FPS oynayanlar var sen gelmişsin sıradan kişiler için 144Hz öneriliyor diyorsun. Sıradan kişiler dediğin kişiler nova olduğunu varsayarsak o ranklarda zaten her takımda en az kişi anca 60FPS alıyor Türkiye'de. Biraz boş bir muhabbet ama oynamak isteyen biri bu yorumu görürse fikrini değiştirsin istemem.

Yorumun için teşekkür ederim, hakettim rütbeye bir türlü takımlar yüzünden çıkamıyorum. Öneriniz var mı?

Geri
Yukarı