Rehber CS:GO için en iyi çözünürlük

• Konuyu başlatan TAF3R
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 8B

TAF3R

Hectopat
Makaleler
20
Yer
Şahinbey
En iyi çözünürlük için bir resimlere göz atalım. Şimdi bu fotoğrafa bakalım. 16:9 Adamı daha ince gösterirken 4:3 Daha kalın gösteriyor. Gördüğünüz gibi burada çözünürlüğe bağlı bir fotoğraf var. Bu fotoğraftan 5:4 Seçip 1280x960'ya da 4:3 Olarak 1024x768 yapıyoruz. Çünkü bu karelerde bir şişkinlik oluyor. Rakipleri daha iyi vurabiliyoruz. Burada kalan bütün çözünürlükleri aklınızdan kaldırın. Çünkü bütün e sporcular 4:3 ya da 5:4 oynuyor. Siz burada en yüksekleri seçmeyin. Çünkü rakip daha hafif gözüküyor. 1024x768 ve 1280x960'ta rakip daha kalın gözüküp daha fazla kare alıyoruz. Grafikler en düşüğe alıp Digital Vibrance'yi biraz yükseltiyoruz. Çünkü rakip karanlık yerde daha net gözüküyor. Benden bu kadar.

1609697843090.png

Bence en önemlisi akışkanlık. Yok efendim bu adam bu çözünürlükte daha genişmiş burada daha kısaymış bu oyuncu bu ayarda oynamış falan bence saçma. Ben 2 yıl boyunca 19 inç monitörde 4:3 oynadım ve 24 inç monitörde 4:3 oynadığımda kendimi rahat hissedemedim. Hep kolum kayıyordu spray atamıyordum çok basit hatalar yapıyordum. Ben de oyunu 16:9 çözünürlüğüne aldım ki adamlar küçülsün. Ve daha iyi oynamaya başladım. 3 ay boyunca rütbe atlayamazken 16:9 oynarak 1 haftada 2 rütbe atladım. Çünkü kafamda bir boyut oluşmuş ve o boyuta göre oynamaya alışmışım. Kısaca adam daha büyük bu çözünürlükte falan deme. Hangisine daha alışıksan hangisi sana göre daha rahatsa onda oynamalısın.

Geri
Yukarı