CS:GO için R9 270X sistem yükseltme

Herkes gerek yok demiş ama SSD şart arkadaşlar. Bilgisayarın tuşuna basınca tak diye CS açılmıyor sonuçta. E sen şimdi arkada müzik falan dinlersin internette de takılırsın arada. Şu an elindeki parayla yapabileceğin en iyi ve mantıklı yükseltme SSD olur. 240 GB kafidir. Harddiskinin yanına ekle Windows'u, CS ve çok kullandığın programları SSD'ye kur. Artan parayla da kasaya güzel sessiz fanlar al YouTube'da ufak bir araştırmayla bulabilirsin. 8 GB RAM şu an için kıtı kıtına yetiyor ama ileride yetmeyebilir. Bir sonraki Upgrade'inde bir 8'lik RAM alırsın.
yeni win 11 le kesinlikle ama kesinlikle şart oldu zaten. Yeni gelen özellik mükemmel bişey directstorage

Bu kadar kısa süre içinde bu kadar fazla yorum için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar bende SSD ( öncelik SSD ) ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. Uygun fiyatlı link birakabilecek var mı bir de ben bunları buldum sizce nasıl.

Bu kadar kısa süre içinde bu kadar fazla yorum için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar bende SSD ( öncelik SSD ) ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. Uygun fiyatlı link birakabilecek var mı bir de ben bunları buldum sizce nasıl.

Diğer RAM modelin nedir?

Diger RAM modelinle aynı olması lazım dikkat et buna. SSD dokuları vs önbellege yükler ve CPU'nun yükünü alır HDD daha yavaş oldugu için dokular geç yüklenir vs bu da senin zararına olur SSD darbogazı önler SSD iyidir SSD'yi sevin. Tabii ki de oyunlar vs. daha hızlı açılır bu da iyidir.

Dostum SSD markası çok önemli değil onu da YouTube üzerinde incelemelerine bakabilirsin. Bilindik markalardan birini al diğerleri uzun vadede sorun çıkartabiliyor.

Alacağın RAM sistemindeki RAM ile birebir aynı olmalı. Yani sende Corsair 8 GB 3000MHz DDR4 (muhtemelen CL16 ama sen kendi RAM'inin CL değerini bul. Kutusunda falan yazar) RAM var. bu RAM'in aynısını alıp yanına takmalısın. Farklı bir şey alırsan uyumluluk sorunları yaşarsın.

Yeni Windows 11'le kesinlikle ama kesinlikle şart oldu zaten. Yeni gelen özellik mükemmel bir şey directstorage.

Dostum Direct Storage DirectX 12 Ultimate destekli GPU'larla birlikte çalışıyor. Ayrıca en az 1 TB NVMe M.2 SSD olması lazım.

Şu an kullandığım modelin 2x4 olanını alsam peki? 8x1 ile arasında 200 TL oynuyor. Tek fark slot kaplama farkı mı olur yoksa başka bir etki eder mi?

Şu an kullandığım modelin 2x4 olanını alsam peki? 8x1 ile arasında 200 TL oynuyor. Tek fark slot kaplama farkı mı olur yoksa başka bir etki eder mi?

Alman gereken RAM bu. Kullandığın anakart üzerinde 2 adet RAM slotu var ve birinde senin kendi 8 GB RAM'in var. 2x4 alırsan kendi RAM'ini çıkarıp yeni aldığın ikili kiti takman lazım. Kapasite yine 8 GB olacak bir şey fark etmeyecek yani. Ama fazladan slotun olmadığı için ekleme yapamayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı