CS:GO maç esnasında kilitlenip donuyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

aykutyt

Femtopat
Merhabalar herkese. 2 haftadır bu sorunla karşı karşıyayım. Oyunu oynarken hiçbir hata vermiyor donuyor oyun. Ama sesler geliyor, silah falan sıkabiliyorum, yürüyebiliyorum da. Ama ekran öyle donup kalıyor. Format attım dün akşam yeniden yükledim her şeyi. Yine düzelmedi dedim işte belki ekran kartı ısınıyordur fan hızını Full yaptım yine çözülmedi. Ayarları en düşüğe aldım yine çözülmedi, çoklu CPU kullanımını devre dışı bıraktım hala çözülmedi. Görev yöneticisinden işlem çöceliğini yüksek yaptım yine çözülmedi, oyun dosyalarını defalarca doğruladım yine çözülmedi, internette CS:GO dosyalarında bir şeyi 0 falan yapın diyordu onu da yaptım çözülmedi kod vermişlerdi. Videoda onu da yazdım çözülmedi yok yani her türlü donuyor oyun. Bir çözüm dahi bulamadım format attım o da çözüm olmadı Allah için bir yardımcı olun ya. Şimdiden teşekkürler. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Sistem; Ryzen 3 1200, R9 270X, 8 GB DDR4 3200MHz RAM, MSI A320M-A-PRO anakart.

Çözünürlükleri denedim parçaları cıkar tak yaptım, tozunu aldım. Her şeyi yaptım biri yardımcı olsun, internette çoğu çözüm bir işe yaramadı.

orunla karşı karşıyayım. Oyunu oynarken hiçbir hata vermiyor donuyor oyun. Ama sesler geliyor, silah falan sıkabiliyorum, yürüyebiliyorum da. Ama ekran öyle donup kalıyor. Format attım dün akşam yeniden yükledim her şeyi. Yine düzelmedi dedim işte belki ekran kartı ısınıyordur fan hızını Full yaptım yine çözülmedi. Ayarları en düşüğe aldım yine çözülmedi, çoklu CPU kullanımını devre dışı bıraktım hala çözülmedi. Görev yöneticisinden işlem çöceliğini yüksek yaptım yine çözülmedi, oyun dosyalarını defalarca doğruladım yine çözülmedi, internette CS:GO dosyalarında bir şeyi 0 falan yapın diyordu onu da yaptım çözülmedi kod vermi
aynı sorun bende de var m2 nvme ssd kullanıyorum. oyunu silip sata ssd ye yükledim aynı sorun devam etti. sitem ryzen5 3500x, rtx2060 ekran kartı, 16gb ram. cs go için fazla bi sitem olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum. başka hiçbir oyunda sıkıntı yok. sadede cs go da oluyor.
Ama şu da var. Ben daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Yani Rust oynuyordum hani sistemi zorlayan oyun olmasına rağmen onda bile böyle hata yok. Pes ve CS:GO'da var.

Size ne atmam gerek nereyi?

OCCT yazan yerin testini mi yapacağım? VRAM, Memory falan da var da hangisi?

Bir de kaç saat yapmam gerek?

Tam ne yapmam gerekiyor söylediğiniz uygulamada ?

Kilitlenme olduğunda görev yöneticisinin ayrıntılar kısmında askıda yazıyor.
Çözüm yok mu ?
Forumlardan da hayır yok gibi.
ekran kartı sürücüsünü silip eski sürümü yükledim sorun kalmadı.

Ustam sorunun devam etti mi? Bende de guzel bir sistem var ama bu olay devam ediyor. RTX 2080 Ti var hangi surucuye donmem lazim?

2020 Kasım ayındaki NVIDIA sürücüsünü kullanıyorum. Bu şekilde sorunum çözüldü. 457.30 numaralı sürücü. Yeni çıkan tüm sürücüleri denedim sorun devam etti. Hala eski sürücüyü kullanıyorum.

2020 Kasım ayındaki NVIDIA sürücüsünü kullanıyorum. Bu şekilde sorunum çözüldü. 457.30 numaralı sürücü. Yeni çıkan tüm sürücüleri denedim sorun devam etti. Hala eski sürücüyü kullanıyorum.
457.30'u nerden indirdin ben o kadar eskilerini bulamadim. Sitesinde yok. Yardimci olabilirsen sevinirim uzuyor beni ekran donmasi.

Geri
Yukarı