CS:GO Online oyuncu sayısı düşüyor

Şu CSGO hile muhabbetine de giriş yapmak istiyorum. Birincisi Steam hesabınızda 5 dolar ve üzeri harcama yaptınız mı? İkincisi Steam seviyeniz yüksek mi yoksa hesabınızda free to play oyunlar ve CSGO mu var? Üçüncüsü Trust Factor durumunuz nasıl? Dördüncüsü Steam Topluluğunda ne kadar aktifsiniz? Bu kriterler sizin oyununuzda Valve Matchmaking sisteminin size nasıl oyuncuları matchleyeceğine karar veren kriterler. Steam hesabı açmışsınız CSGO'yu bedavaya almışsınız, Steam hesabınızda başka oyun yok, Steam seviyeniz koskocaman bir 0. Ve oyunda karşınıza hile geliyor diye ağlıyorsunuz. CSGO'yu bedavaya aldınız ve oyunun içinde 20. Seviyeye ulaştınız ve Prime Enabled bir CSGO profiliniz var. Karşınıza hala hile mi geliyor? Cevabı basit Steam'de hiç harcama yapmıyor, Steam pazarını kullanmıyor, Steam Guard'ı aktifleştirmemişsiniz, Steam Topluluğunda aktif değilsiniz. Evet tabii ki karşınıza hile gelir kulağa çok normal geliyor. Üçüncüsü oyuna para verdiniz aldınız, Steam'de 100 tane oyununuz var para verdiniz aldınız tam bir oyuncusunuz, Steam seviyeniz de 20, toplulukta aktifsiniz, Steam Guard'ınız da aktif, hesabınız zaten Prime Enabled, ee boş durmadınız Steam Pazarından kendinize bir sürü silah skini almışsınız. Ama oyunda gelene geçene ana avrat sövüp, takımı feedliyorsunuz, takım arkadaşlarınıza bol bol hasar veriyorsunuz, AFK kalıyorsunuz vesaire vesaire, bunların sonucunda bol bol reportlanıyorsunuz ve VAC sistemi o kadar da boş durmuyor siz göremiyorsunuz sadece ama size ban vermek yerine daha kötü bir ceza verdiğinin farkında değilsiniz arkadaşlar. Sizin Trust Factor'unuz ya da Güven Faktör'ünüz zamanla azalıyor. Bu da Güven Faktörü daha düşük oyuncularla oyun oynamanıza yol açıyor ve bunların arasında hileciler de var. Valve eğer sizi sürekli CSGO'dan banlarsa iyi ya da kötü oyuncu kaybeder ve Steam pazarındaki o canlı ekonomik sistemin darbe almasına yol açar. Bu nedenle VAC sisteminin banlamaya yönelik değil doğru oyuncularla eşleştirmeye yönelik bir sistem olduğunu düşünüyorum. Umarım anlarsınız, soru sormak isteyenler sorabilir bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim.
Bu sistemin yeni başlamak isteyen oyuncular için büyük bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Direkt oyundan soğutur.

Dediğiniz şartları sağlayan oyuncularda nasıl bilmiyorum onu sormak lazım.

Şu CSGO hile muhabbetine de giriş yapmak istiyorum. Birincisi Steam hesabınızda 5 dolar ve üzeri harcama yaptınız mı? İkincisi Steam seviyeniz yüksek mi yoksa hesabınızda free to play oyunlar ve CSGO mu var? Üçüncüsü Trust Factor durumunuz nasıl? Dördüncüsü Steam Topluluğunda ne kadar aktifsiniz? Bu kriterler sizin oyununuzda Valve Matchmaking sisteminin size nasıl oyuncuları matchleyeceğine karar veren kriterler. Steam hesabı açmışsınız CSGO'yu bedavaya almışsınız, Steam hesabınızda başka oyun yok, Steam seviyeniz koskocaman bir 0. Ve oyunda karşınıza hile geliyor diye ağlıyorsunuz. CSGO'yu bedavaya aldınız ve oyunun içinde 20. Seviyeye ulaştınız ve Prime Enabled bir CSGO profiliniz var. Karşınıza hala hile mi geliyor? Cevabı basit Steam'de hiç harcama yapmıyor, Steam pazarını kullanmıyor, Steam Guard'ı aktifleştirmemişsiniz, Steam Topluluğunda aktif değilsiniz. Evet tabii ki karşınıza hile gelir kulağa çok normal geliyor. Üçüncüsü oyuna para verdiniz aldınız, Steam'de 100 tane oyununuz var para verdiniz aldınız tam bir oyuncusunuz, Steam seviyeniz de 20, toplulukta aktifsiniz, Steam Guard'ınız da aktif, hesabınız zaten Prime Enabled, ee boş durmadınız Steam Pazarından kendinize bir sürü silah skini almışsınız. Ama oyunda gelene geçene ana avrat sövüp, takımı feedliyorsunuz, takım arkadaşlarınıza bol bol hasar veriyorsunuz, AFK kalıyorsunuz vesaire vesaire, bunların sonucunda bol bol reportlanıyorsunuz ve VAC sistemi o kadar da boş durmuyor siz göremiyorsunuz sadece ama size ban vermek yerine daha kötü bir ceza verdiğinin farkında değilsiniz arkadaşlar. Sizin Trust Factor'unuz ya da Güven Faktör'ünüz zamanla azalıyor. Bu da Güven Faktörü daha düşük oyuncularla oyun oynamanıza yol açıyor ve bunların arasında hileciler de var. Valve eğer sizi sürekli CSGO'dan banlarsa iyi ya da kötü oyuncu kaybeder ve Steam pazarındaki o canlı ekonomik sistemin darbe almasına yol açar. Bu nedenle VAC sisteminin banlamaya yönelik değil doğru oyuncularla eşleştirmeye yönelik bir sistem olduğunu düşünüyorum. Umarım anlarsınız, soru sormak isteyenler sorabilir bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim.
Steam Guard’ım var, düzenli olarak oyun kartı satıyorum, oyunu 24 TL’ye satın almıştım, Prime var, kimseye sövüp AFK kalmıyorum. Şikayet etmeye hakkım var mı acaba?

Hilecileri banlarsa, pazar cansızlaşır duyduğum en mantıksız şey. LoL’de de skin alıyorlar diye scriptler banlanmasın. Para için oyuncuların keyfi iki paralık olsun. Yani bunu cidden mantıklı bulup da mı yazdınız merak ediyorum.

Paşa paşa diyor ya hahaha. Bence anlamayan sensin. Bir oyunu paylaşıyorsan, ona destek sağlaman gerekiyor. Özellikle 900 bin insan oynuyorsa bu oyunu. Bu yapımcının, Valve'nin sorumluluğu. Valve, 900 bin insana, “ben hilecilere karşı önlem almıyorum sizi de tınlamıyorum gidin FACEIT oynayın” diyemez. 900 bin insandan bir tanesi bile, gidip de zaten taahhüt edilen oyun özelliklerini alamadığı için başka yollar aramak, “paşa paşa FACEIT kullanmak” zorunda değil.

Misal, ben bir tencere aldığımda ısıyı iletmiyorsa, hah tavam vardı onda pişireyim demem, bu tencere neden ısı iletmiyor derim. Mantıklı her insanın yapacağı gibi.

Olay burada Valve yapmıyorsa sen git şunu yap değil. Valve neden yapmıyor, neden tınlamıyor? Ama kraldan çok kralcı olunca böyle saçmalayabiliyor insan herhalde.

Anlama konusunda sanırım bir takım sorunların var, Valve'nin hileyi bitirmesi gerektiğini bende biliyorum, madem bitirmiyorlar sende FACEIT oyna kardeşim? Adamlar tınlamıyor oyuncuları sende mm oynama. Ayrıca mm oynayarak CS de gelişemezsin, FACEIT oynayarak gelişebilirsin.

Oldukça aktifim, pazardan sürekli alışveriş yapıyorum, Güven faktörüm oldukça iyi, Steam hesabımda 70 den fazla oyunum var ve çoğunda rozetleri 5 kere fulledim, ama yine de 6 maçta 1 smurf gelmesinden bıkkınlık geçiriyorum. Bunu sizce nasıl yorumlarsınız ki ben 3 yıldır aktif oynuyorum.

Valorant çok daha farklı bir oyun: fantastik. CS:GO gerçekçi ve burada ikiye ayrılıyor oyunlar. Bu sebeple oyuncuların ikisinden birini seçip karşılaştırmaları tuhaf bence birinde karakterlerin özellikleri var birinde normal silahlar.

Ben Silver 1

En çok şikayet ettiğim şey, hile. Yav abicim ben novayım karşıma niye her el çift keleş ve üzeri rank geliyor. Hayır oynamayı da bilmiyorum ki durmadan hile/smurf'lerle başa çıkmaya çalışıyorum.

Bana novalar keleşler hatta geçen gün globaller geldi 16/0 bitti maç sinirlendim o günden sonra rekabetçi girmemeye karar verdim, artık Pro pub sunucusunda oynamaya başladım tevsiye ederim hem iyi oyunucular var hem saygı var hem de "hile" yok.

Anlama konusunda sanırım bir takım sorunların var, Valve'nin hileyi bitirmesi gerektiğini bende biliyorum, madem bitirmiyorlar sende FACEIT oyna kardeşim? Adamlar tınlamıyor oyuncuları sende mm oynama. Ayrıca mm oynayarak CS de gelişemezsin, FACEIT oynayarak gelişebilirsin.
Fesubhanallah. Adam aynı şeyleri kelime değiştirip yazıyor ya. Haklısın kardeşim, kapadım konuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı