CS:GO oynamadan VAC ban yemek

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
AralGame Promotör
Arkadaşlar 2-3 yıldır Steam kullanmaktayım. 2018’in başlarıydı sanırım o günlerden itibarende “Rıng Of Elysıum” ve “Dota 2” ye ağırlık vermeye başladım haliyle CS:GO'ya da girmez oldum. 1 gün önce yine Steam’e girip arkadaşlarla PUBG atacağım zaman bir yeni bildirim geldi açtığımda ise CS:GO'dan Overwatch tarafından uzaklaştırıldıgım yazıyordu. Oynadığımdan değil isterlerse direkt VAC atsalardı bile irdelemezdi beni. İşin garip yanı şu, benim bilgisayarımda yüklü bile değilken “12-13” ayda ne oldu da gelip şimdi overwatchdan VAC attılar onu anlamıyorum?

Arkadaşım senden başka biri hesaba girip herhangi bir sunucuda hile yapmış olabilir aynı şekilde ben de ban yedim. Oyun oynamadım hile kullanmadım hatta aynı şekilde bende konu açtım burada, hatta arkadaşlarla baya bir tartıştık. Çünkü ben hile kullanmadığımdan emindim ancak geçen arkadaşım kendi söyledi ben hile açtım o hesapta ondan ban yedi diye. Sende de aynı durum olabilir.

Normal VAC olsa vay canına derdik ama Overwatch pek şaşırtıcı olmadı, overwatch için maçınız izlenir, önce oyuncular, sonra bir Valve çalışanı tarafından. Cheat Engine size VAC ban attırır, overwatch ban değil, yani arkada program açmamışsınız, siz direk oyunda gözle görülür hile yapmışsınız ban yediyseniz.

Steam destek 3.parti yazılım kullandığımı söyledi bir mesajla dün attığıma cevap geldi. Logıtech Software 3.parti yazılım olarak kabul ediliyormuş. Makro tuş atamıştım sadece onu öne sürüyorlar mantıklımı sizce?

İyice işin suyunu çıkardılar kardeşim bende hile kullanmayışıma rağmen ban yedim bugün oyunu bedava yaptılar herkes hile açıyor herkes birbirini report'luyor owerwatch izleyen veletlerde adam akıllı izlemeden etmeden yazıyor şüpheyi

Steam destek 3.parti yazılım kullandığımı söyledi bir mesajla dün attığıma cevap geldi. Logitech Software 3 .parti yazılım olarak kabul ediliyormuş. Makro tuş atamıştım sadece onu öne sürüyorlar mantıklı mı sizce?

Steam destek yasaklamaya dair bir bilgi vermez. Oradaki mesaji dogru okudugunuza emin olun. Logitech yazilimindan overwatch yasagi alabilmen muhtemel ama, makro yazilimindan VAC yasagi alma ihtimalin yok.

Hem overwatch hem de ardindan VAC yasagi aldiysan her iki sistem tarafindan da hile tespit edilmistir. Baska aciklamasi olamaz.

Ayrica overwatch tarafindan VAC yasagi verilme gibi bir durum yok. VAC otomatik isleyen bir yazilimdir.

O yazıyı kaldırmanın bi yolu yok mu?

Yasaklama gecerli oldugu sürece ömür boyu profilde kalacak. Sadece 7 sene sonra baskalari tarafindan görülemeyecek, bir tek hesap sahibine görünür olacak.

Bunu bir arkadaşım da yaşadı. Kız kendisi. Hile nedir anlamaz sadece arada bir birlikte giriyorduk o kadar. Bugün söyledi bana da durduk yere VAC yediğini.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı