CS:GO oynarken PC ısınıp kapanıyor

retrodogukan

Hectopat
Yer
Menteşe
100 derece oluyor ama ben cekirdegi sabitliyorum ve FPS'yi de MSI Afterburner ile oyundan da 60'a sabitliyorum, hala kapaniyor. Yok mu cozumu? 4 GB RAM, 3 GB ekran kartı, Intel - AMD.
Sonra da acilmiyor. 20 dakika falan hep yasadigim sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
laptop kullanıyorum termal macun ne ise yariyor
İşlemci ve ekran kartı ile fan arasında boşluk kalmamasını sağlıyor. Zamanla yığranıyor ve arada boşluk oluşuyor bu nedenle de fan ne kadar çalışırsa çalışsın işlemci ve ekran kartına dokunamadığı için soğutamıyor. Şimdi aklınıza niye direk işlemciye fan gelmiyor diyebilirsiniz. Bunun sebebi de metal yüzeyler ne kadar düz olsa da arada boşluk kalacağı için araya termal macun sıkılıyor. Bunun da idealde yılda bir uygulamda 2-3 yılda bir değiştirmeniz önerilir.

Peki termal macunu nasıl yaparım?
Yani ilk kez sürecekseni kendinizin yapmasını önermem bilen bir arkadaşınızla beraber sürün. Önce laptopun tüm fanını vb sökmeniz daha sonra mevcut macunu temzileyip yei macunu sürüp fanı takmanız gerekiyor. Ama dediğim gibi daha önce hiç laptop açmadıysanız yanınıza bilen birini alıp onunla yapın. Sonra yavaş yavaş öğrenip siz de yapmaya başlarsınız.

Yani ilk kez sürecekseni kendinizin yapmasını önermem bilen bir arkadaşınızla beraber sürün. Önce laptopun tüm fanını vb sökmeniz daha sonra mevcut macunu temzileyip yei macunu sürüp fanı takmanız gerekiyor. Ama dediğim gibi daha önce hiç laptop açmadıysanız yanınıza bilen birini alıp onunla yapın. Sonra yavaş yavaş öğrenip siz de yapmaya başlarsınız.

Pahalımı bu macun ve nereden bulabilirim?

Pahalımı bu macun ve nereden bulabilirim?
İnternette her yerde satılıyor bunun yanında mediamkart gibi vatan gibi yerlerde de satılıyor. 3-5 tlden yüzlerce liraya kadar var. Kaliteli iş görecek olanlar 35-50 tl arası değişiyor. Daha ucuza da var ama almışken kaliteliyi almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı