i5 4460 ısınıp PC kapanıyor

326001

Kilopat
Makaleler
4
ETS 2 oynarken sıcaklık maksimum 110 dereceye çıkıp PC kapanıyor. Bunun bir çözümü var mıdır? İşlemcinin sıcaklığını nasıl düşürebilirim?
i5 4460.
R7 240. 8 GB RAM. 1 TB HDD

1.7V beni kesmedi hedef 2.
Soğutucuyu kontrol edeceğim, biraz da cilala parlat tamamdır. :D
Kurutma makinesini alın soğuk modu varsa mis gibi temizlenir. Ahh orada olacaktım...
Kaç yıllık tozludur o onu varya güne giden teyzeler gibi temizlerdim. Sabah yap gece gece olmaz.

Son bir sorum daha olacak. Soğutucunun doğru takılıp takılmadığını nasıl anlayacağım. Bu arada sistem hazır, toplamadım. Ben takmadım kısacası.
Kurutma makinesini alın soğuk modu varsa mis gibi temizlenir. Ahh orada olacaktım...
Kaç yıllık tozludur o onu var ya güne giden teyzeler gibi temizlerdim. Sabah yap gece gece olmaz.
Gece neden olmaz hocam?

Son bir sorum daha olacak. Soğutucunun doğru takılıp takılmadığını nasıl anlayacağım. Bu arada sistem hazır, toplamadım. Ben takmadım kısacası.
Fanı az oynatırsanız belli eder kendini oynama olur. Ben direk fandan tutup kasayı kaldırıyorum ama siz yapmayın. Normal oynatmanız yeterli olur. Bir öneri sinirliyken yapmayın sonra pense anakarta düşer sistem tamamen yanabilir. Tecrübeler tecrübeler.

Sabah daha rahat olur. Saç kurutma makinesi de ses yapar.

1-Saç kurutma makinesinin soğuk modda olmasına dikkat et.
2-Fanlara çok tutma bozarsın.
Onun dışında çok bir şey yok.
Ben dayanamayıp başlayacağım hocam. Teşekkürler. :D
1.7 voltajı nasıl düşürebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı