CS:GO oynayanların toplum içerisinde küçük görülmesi

CSGO oynayanlar biraz hak ediyor gibi 😀 Şaka bir yana bunun sebebi CSGO'nun kitlesinin genelde kanser olması olabilir mi? Belki seni de o kitleden sayıyorlar, insanların ön yargısını yıkmak çok zor ama haklılık payları da var yani. Benim CSGO ile 9 ay tecrübem oldu, bu 9 ayda ırkçısından homofobiğine türlü türlü geri kafalı arkadaşı gördüm oyunda. Dün itibariyle de bıraktım, strese giriyorum çünkü. Hadi bunları iletişim engeli atarak aşıyorsun bir nebze, ya karşıma gelen smurflerden hilelerden o kadar bıktım ki anlatamam. Son iki ayda girdiğim her 3 oyundan birine smurf geliyor ve adamlar eziyorlar resmen. Son smurf gördüğümde adamın 47 öldürmesi vardı. Neyse konudan çok uzaklaştım.

Ben feyta beş ve fiçır üç oynuyorum coolum kızlar bana kesin düşer 😎 👨‍🦽

Böyle düşünen bir kesim elbette vardır. Fakat ne düşündükleri önemli değildir benim için. İsteyen Minecraft, isteyen CS:GO, isteyen Fortnite oynar ve oynadığı oyuna göre bir eleştiri yapmak doğru değil. Takmayın böyle düşünen insanları. Aklı sıra havalı olmaya çalışıyorlardır.

Arkadaşlar forumda CS:GO oynayanlara nedense utanç verici bir şey yapıyormuş gibi davranılıyor. Çok rastladım, daha yeni bir arkadaş bana CS:GO oynadığım için 'terorist paşa' dedi. Bundan 2-3 gün önce ise ETS 2 ve CS:GO oynadığım için nedense aşağılandım. Yani anlamadım neden olduysa adam sen git 'ETS 2 ve CS:GO oyna' dedi. (Steam hesabımda bu oyunlar var oradan biliyorlar) daha önce de 2 arkadaş kendi arasında tartışırken rastladım. Bu 2 arkadaşa göre durum şöyle:
CS:GO oynayan: Gündelik oyuncu.
Witcher 3 gibi taş gibi PC isteyen oyunları oynayan: Gerçek oyuncu.
(Yani Witcher oynayanlar "pıro geymır")
Neden böyle bir baskı var?
Ben şunu da açık açık söyleyeyim ki benim de her oyunu düşük ayar 60 FPS açan PC'm olsa yine de bırakmam CS:GO'yu.
Evet bu baskı neden var? Tartışalım.
Şaka bir yana benim düşüncem;
Bence tüm hayatını cs go ya harcamak saçma bir şey ama kimsenin kimseyi oynadığı oyun türü ile aşağılamaya hakkı yok.
Böyle kişileri kendinden uzak tutmalısın bence.
Benim tavsiyem bir oyundan tatmin olduktan sonra başka bir oyuna geçmek.
Bence hiçbir oyun sonsuza kadar oynanmayı hak etmez.
He arada özlersin bakarsın o ayrı mesele, ama sende de böyle bir imkan yok.
Witcher 3'ü muhtemelen 1000 saat üstü oynamış biri olarak söylüyorum.
Gerek yok böyle şeylere sen mutlu ol yeter, ona ne, senin oynadığın oyundan.

Böyle geri kafalılar hep varç Minecraft oynadığım zamanlar da 'ööööö völöd öyönööö' gibi şeyler diyorlardı. Mamut'un bile nesli tükendi bunların nesli tüketmedi.

Metal dinliyorum diye "Kedi Kesen"
Queen dinliyorum diye "Eş Cinsel"
Nightcore dinliyorum diye "Animeci" deniliyor, gülüp geçiyorum, istediği görüşlere sahip olabilirler takmamalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı