CS:GO oyun içi dolar kuru güncellenecek mi?

tarkkb

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu an oyun içinde Stockholm kapsülleri indirimli bir şekilde 2TL'ye satılıyor. Bunu da dolara çevirdiğimiz zaman yaklaşık olarak kapsülleri $0.15'e almış oluyoruz. Fakat diğer ülkelerde bu fiyat çok farklılık göstermeyerek genelde $0.25 civarından satılıyor. Yabancı oyuncular da bu olayı fark etmiş, hatta bu konuyla alakalı video bile çekmişler. Sizce yakın zamanda oyun içine bir kur güncellemesi gelir mi? Bu şekilde devam ederse ve hiçbir güncelleme gelmezse oyun içinden alıp pazarda satarak aldığımız itemin pazardaki satış fiyatına göre kar edebiliyoruz. Eğer güncelleme gelmez ve bu al sat işlemini yaparsak hesabımıza herhangi bir yasaklama gelir mi sizce? Pazar banı, takas banı vs.

1638371816187.png

Şu an oyun içinde Stockholm kapsülleri indirimli bir şekilde 2TL'ye satılıyor. Bunu da dolara çevirdiğimiz zaman yaklaşık olarak kapsülleri $0.15'e almış oluyoruz. Fakat diğer ülkelerde bu fiyat çok farklılık göstermeyerek genelde $0.25 civarından satılıyor. Yabancı oyuncular da bu olayı fark etmiş, hatta bu konuyla alakalı video bile çekmişler. Sizce yakın zamanda oyun içine bir kur güncellemesi gelir mi? Bu şekilde devam ederse ve hiçbir güncelleme gelmezse oyun içinden alıp pazarda satarak aldığımız itemin pazardaki satış fiyatına göre kar edebiliyoruz. Eğer güncelleme gelmez ve bu al sat işlemini yaparsak hesabımıza herhangi bir yasaklama gelir mi sizce? Pazar banı, takas banı vs.

Eki Görüntüle 1230448

Zamanında al artacak.

Başka bir örnek olarak son çıkan operasyon biletini de ekleyebiliriz. Oyun içinde 130 TL'ye satılıyor fakat pazar fiyatı 180 TL. Oyun içinden alıp 1 hafta bekledikten sonra pazarda satarsanız her satıştan 25 TL para geliyor.
1638372144328.png
1638372178759.png

Oyun içi al sattan kâr ban sebebi diye biliyorum.
Bu tarz olaydan daha önce ban yiyen kimse var mı hiç duymadım ve görmedim çünkü. Ve oyuncunun ne suçu var ki bu olayda? Pazar fiyatını Türkler arttırmıyor sonuçta pazardaki dolar kuru güncellenince fiyatlar otomatik olarak TL bazında artmış oluyor. Tamamen Valve'ın kendi vurdumduymazlığı bence.
Milletin 3 kuruş sevdası yüzünden Steam'de kur güncellemesi yaparsa kaldıramam. Önce söver, sonra ağlarım.
Steam kur güncellemesi gelecek olsa çoktan gelirdi fakat yıllardır aynı. Benim bahsettiğim şey oyun içindeki kur güncellemesi. Çok sık olmasa da ara sıra bu güncelleme geliyordu CS'ye fakat bu sefer dolar çok hızlı arttığı için midir nedir hala gelmedi.

@Tatsuhiro Satou hayır. Tamamen legal. Yabancılar zaten Türklerindir Steam Pazarı'nı manipüle ediyor diyorlar.

Bu tarz olaydan daha önce ban yiyen kimse var mı hiç duymadım ve görmedim çünkü. Ve oyuncunun ne suçu var ki bu olayda? Pazar fiyatını Türkler arttırmıyor sonuçta pazardaki dolar kuru güncellenince fiyatlar otomatik olarak TL bazında artmış oluyor. Tamamen Valve'ın kendi vurdumduymazlığı bence.

Steam pazar konusunda her türlü kâra, her şeye izin veriyor. Sadece Steam oyun içi mağazadan aldığınız şeyi tekrarlayarak pahalı satmanıza hoş bakmıyor diye biliyorum. Ban yediklerini söyleyenleri gördüm bundan bayağı bir önce ama gerçek mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Tatsuhiro Satou Steam kısa zamanda yani örnek ile; bizim saatimiz ile gece sabaha karşı 04:00 da güncelleme ile oyun içinden alıp anında Pazar da yüksek fiyata satmak gibi "fırsatçılık" yapılmasına karşı. Dolandırıcılık sahtekarlık hesap satışı gibi durumları söylemiyorum bile. Bu durumu değerlendiren fırsatçılar yüzünden oyun içi eşyalar (RMR kapsül indiriminden sonra) artık 1 hafta satılamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı