CS:GO ping olmamasına rağmen takılarak oynuyorum

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 546

m47

Kilopat
İnternetimde 17Mbps download var Speedtest'te de öyle. Her neyse. Sorunum CS'de 60-73MS ping olarak 50-73 ping bu değerler gayet iyi akıcı bir şekilde oynamam gerekirken bir adım geri, ufak ışınlanmalar, bomba atıyorum ama gitmiyor, mermiler gitmiyor eskiden böyle bir şey yoktu bugün oldu sebebi nedir?
Wi-Fi üzerindeyim ama daha önce böyle değildi.
Bu sorunlarda FPS'yi etkiliyor 90-110 FPS almam gerekirken 60-96.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucudan kaynaklı olabilir mi? Resmi MM sunucularında mı oynuyorsunuz yoksa topluluk sunucusunda mı? Ve oyun içinde net_graph üzerindeki değerleri ekran alıntısı alıp atar mısınız?

Oyun içerisindeki sıcaklık değerleriniz nasıl?

Oyun içerisinde konsola "net_graph 1" yazın. "sv" ve "var" değerlerinizi kontrol edin. Eğer bu değerler kırmızıysa konsola "cl_interp_ratio 2" yazın. Bir de öyle deneyin.

Sunucudan kaynaklı olabilir mi? Resmi mm sunucularında mı oynuyorsunuz yoksa topluluk sunucusunda mı? Ve oyun içinde NET_GRAPH üzerindeki değerleri ekran alıntısı alıp atar mısınız?

Resmi sunucudayım evet değerler burada.
Sunucudan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü yazılar ne kırmızı nede sarı
Oyun içerisindeki sıcaklık değerleriniz nasıl?

Oyun içerisinde konsola "net_graph 1" yazın. "Sv" ve "var" değerlerinizi kontrol edin. Eğer bu değerler kırmızıysa konsola "cl_interp_ratio 2" yazın. Bir de öyle deneyin.

FPS sorunum pingden kaynaklı graph da açık bir şekilde oynuyorum zaten.
Resimler ektedir.

Dosya Ekleri

• 20201028_144535.jpg
    20201028_144535.jpg
    292 KB · Görüntüleme: 44
  • 20201028_144546.jpg
    20201028_144546.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 43
Değerlerde pek bir sıkıntı yok, zaten “cl_interp_ratio” değeri varsayılan olarak 2. Anlık ping artışları yaşamıyorsunuz değil mi? Oyunun dosyalarını doğrulamayı da deneyebilirsiniz.

Bu bazen benim de başıma gelen bir durum ping değerlerim normal olmasına rağmen arkada inen herhangi bir şeyde yok FPS değerimde 200 küsurlerde olmasına rağmen arada donmalar oluyor büyük ihtimalle serverlarla ilgili bir durum bu.

Değerlerde pek bir sıkıntı yok, zaten “cl_interp_ratio” değeri varsayılan olarak 2. anlık ping artışları yaşamıyorsunuz değil mi? Oyunun dosyalarını doğrulamayı da deneyebilirsiniz.

Evet anlık olmuyor sadece 60MSdan 75'e falan ama o da ping e etkisi olmuyor.

Evet anlık olmuyor sadece 60MSdan 75'e falan ama o da ping e etkisi olmuyor.
Yani, aklıma hiçbir şey gelmiyor. Acaba gözden kaçırdığınız ping spike dediğimiz anlık artışı mı yaşıyorsunuz? Net_graph üzerinde saliselik gözükür. Yazılımsal bir sıkıntı olup olmadığını kablolu bağlantıyla deneyip anlarsınız ancak. Son tavsiyem Steam’den oyun dosyalarınızı doğrulamanız.

Yani, aklıma hiçbir şey gelmiyor. Acaba gözden kaçırdığınız ping spike dediğimiz anlık artışı mı yaşıyorsunuz? NET_GRAPH üzerinde saliselik gözükür. Yazılımsal bir sıkıntı olup olmadığını kablolu bağlantıyla deneyip anlarsınız ancak. Son tavsiyem Steam’den oyun dosyalarınızı doğrulamanız.

Bende anlamış değilim dün böyle sorun yoktu. Anlık artış yaşamıyorum dikkatliyim sürekli gözüm orada şimdi dosyaları doğrula dedim bekliyorum bitincede modemi reset atacağım.
Bende anlamış değilim dün böyle sorun yoktu. Anlık artış yaşamıyorum dikkatliyim sürekli gözüm orada şimdi dosyaları doğrula dedim bekliyorum bitincede modemi reset atacağım.

Şu an yaptım 5dkdir oynuyorum düzeldi sanırsam FPS'de 90+

Son düzenleme:

Şu an yaptım 5dkdir oynuyorum düzeldi sanırsam FPS'de 90+
Çözüldüyse ne mutlu. Bazen bu tür saçmalıklar olabiliyor, ilk deneyeceğiniz şey dosya doğrulama olsun.

Geri
Yukarı