CS:GO R5 2600 ve RX 590 Düşük Performans Sorunu

A. Velestine

Decapat
Merhaba,

Yeni bir sistem satın aldım. (DADG2) CS:GO'yu 4:3 1024-768 ayarlarda ve düşük video grafik ayarlarda oynuyorum. Fakat FPS değerlerim 150-200 arası gidip geliyor sürekli. İşlemci ve ekran kartı kullanımlarım ise çok çok düşük seviyelerde seyrediyor. 300 FPS'ye sabitlenmesi gerekir iken bu kadar düşük olmasının nedeni nedir? Oyun bilgisayarın performansının 50'de birini kullanıyor sanki. PUBG gibi bir oyunda bile neredeyse aynı FPS'yi alıyorum CS:GO ile.

Çözüm
Dediğim yöntem işe yarıyor ama deneme şansım olmadı hiç. Birde bu videoyu izle aynı yöntemi uyguluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Darboğazdan olduğunu düşünüyorum. Ayarları yükseltin, öyle deneyin. FHD ve yüksek ayarlarda oynayın.

MSI Afterburner'dan oyun içi değerleri gönderebilir misiniz?

CSGO Ryzen ile optimize değil. 1024 çözünürlük tamamen işlemciye yüklenince bu değeri almanız normal. Düşük çözünürlükte yüksek fps almak için tek çekirdek performansı ve saat hızı yüksek bir işlemci almanız gerekiyordu. Ayrıca AMD işlemci kullanmadığım için bu çekirdek ayarları nasıl yapılıyor bilmiyorum ama aşağıdaki ayarlar ile en az 100 fps fark ediyormuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Darboğazdan olduğunu düşünüyorum. Ayarları yükseltin, öyle deneyin. FHD ve yüksek ayarlarda oynayın.

MSI Afterburner'dan oyun içi değerleri gönderebilir misiniz?

1080p ayarlarda oynamayı deneyin. 768p de darboğaz yaşar o sistem.
Dediğiniz ayarlarda Intel işlemciler daha performanslı Ryzen bir sistemde CSGO da yüksek FPS almak için yükü ekran kartına vermeniz gerekiyor.

O çözünürlük ile oynuyorum maalesef. Diğer türlü pek efektif olmuyor. Hiç bir yolu yok mu yükseltmenin?

Bu arada CPU KULLANIMI %10-15 arasını geçmiyor bile oyundayken.

Dediğim yöntem işe yarıyor ama deneme şansım olmadı hiç. Birde bu videoyu izle aynı yöntemi uyguluyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı