CS:GO Renk Yırtılması Sorunu

aQressive

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Direkt başlıkta belirttiğim gibi sadece gözlemlerime göre FPS'i çok aldığım oyunlarda oluyor bu yırtılmalar. Masaüstünde internette dolaşırken veya PUBG gibi bir oyunda bu sorunu hiç yaşamıyorum. Kafamda bir şeyler oluşuyor ama çözüme gidemiyorum. Fotoğrafı aşağıya paylaşıyorum fakat şu an işte olduğum için fotoğraf alıntı olacak arkadaşlar gerekirse yarın kendi bilgisayarımdan çekip tekrar yollarım ama bire birer yırtılmalar kırılmalar bu şekilde oluyor ve hareketli biçimde oyun içerisinde beni takip ediyor.
  • i5 6600 3.4 GHz
  • MSI B150 Gaming M3 Anakart
  • MSI Nvidia Geforce GTX 970 4GB DDR5 256 Bit Ekran Kartı
  • 16 GB 2133 Hz (2x8) RAM
  • Monitör = AOC 2590px 144 Hz 1 Ms

Display port ile bağlanıyorum. DVI ile bağlanmayı deniyeceğim, VSYNC'yi açmayı deniyeceğim ve çözünürlük ayarlarını yükseltip ekran kartını zorlamayı deniycem eve gidince, bunlar kafamda oluşup denemem gereken şeyler diye düşünüyorum. Farklı fikirleriniz olursa sevinirim. RAM'lardan kaynaklı bir sorunda olma ihtimali var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

8bfe83cbca1ff34d91e43ec2e7b4e8c6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce aynı sorun bir arkadaşımın başına geldi kabloyu değiştirince düzelmişti sen de bir dene derim. Onun dışında 144hz bir monitörün var ve eğer 144 fps üzerinde bir değer alıyorsan ondan da kaynaklanıyor olabilir VSYNC'i aktif edip 144e sabitlemeyi deneyebilirsin.

Dostum bu monitörümü yeni aldım. Display portta sıfır. Önceki monitörümdede bu sıkıntılar oluyordu. Yani kablodan olabilme ihtimali çok düşük kalıyor. VYSNC’i sabitlemek benimde aklımda onu bi deniycem. Bunun dışında donanımsal bi sıkıntı olma ihtimali var mıdır acaba ?
Moderatör reis ceza verip durma , şu konuya yazı yazmayıda iptal etme olur mu. Ben dil bilgisi öğretmeni değilim illa ki yazım yanlışım olacak. Ne zaman buraya bi sorun için konu açsam kapatıp gidiyorsunuz hiç bi sorunuma yardım bulamadım ben burada , bu şekilde nasıl yardım alıcam ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı