CS:GO Rütbe Atlayamama Sorunu

Birincisi oyunu ben taşıyorum lafını ilk siz kullandınız. Ben sizin deyişinizle kullandım. Oyunu taşımak terimi bir çok farklı anlama gelmektedir. İkincisi Türkçemi nasıl kullanacağımı size sormama ihtiyacım yok. Beğenmediysen rapor et. Konuyu kirletme.

Ben de 1.5k saat sonrası Supreme'dim, ard arda 5-6 oyunum olduğu halde LE'den çıkamıyordum. Sebebi ne sence? 6 oyunun 4'ünü ben taşıyordum.
Şunu söylemeye çalışıyorum ki CS:GO'daki elo sistemi ard arda alınan maçlarla ya da taşınan maçlarla alakalı değil. Bu konuyu zamanında araştırdım ve birçok yabancı rehberlerden çok uzun yazılar okudum. Direk YouTube'de bu konuyu detaylıca ele alan zaten yoktu araştırdığımda (birkaç ay önce). Elo sisteminde kısaca sizin kendi elonuzu etkileyen 2 unsur bulunuyor. Alınan roundlar ve alınan mvp ya da edolar. Bunların da detaylarından bahsediyim. Kazanılan her roundda karşı takımdan herkes bir miktar Elo alır. Mvp alan daha çok pay alır tabi ki bundan. Ayrıca rakip takımda elosu diğerlerinden yüksek olan daha çok elo kaybeder, oyuncunun kendi takımından ise yüksek elosu olan daha az kazanır. Skorlardaki kill, ölüm, assistin Elo'ya bir etkisi asla olmaz. Zaten bomba patlamadıysa ya da çözülmediyse kazanan takımın en çok kill alanı mvp alır. Killerin tek etkisi budur. Oyunda en az kill alan oyuncu bile olsanız defuse-plant'lerden mvp elde edip takım arkadaşlarınızdan daha fazla Elo kazanabilirsiniz. Rütbelerin Elo sınırları ise oyuncuların rütbelerde bulunma oranına göre değişir. Örneğin eğer son zamanlarda LE rütbesine çıkmalar fazla olursa sonraki DMG rütbesinde fakat LE ye çıkacak olanların çıkması zorlaşır, LE den düşmek kolaylaşır. Böylece rütbeler arasındaki hedeflenen oranlar korunmuş olur. Bazen rütbe atlamak ya da atlayamamak sizin şansınıza da denk gelebilir. Belki de 8-9 oyun aldınız ve bunu bilmeseniz bile 1 oyun daha 16-14, 3mvp ile kazansanız bile rütbe atlayacak kadar yakınsınız. Ama solo giriyorsanız deneysel olasılık ile takımınıza anlaşamayacağınız, gününde olmayan vs. arkadaşların takımınıza gelme ihtimaline yakalanabilirsiniz. Sonuç olarak siz ne kadar iyi oynar, ne kadar takımla girmeye özen gösterirseniz(ya da oyununuzda takım oyununu iyi yapabildiğini gördüğünüz kişileri eklerseniz), o kadar performansınız, Elonuz ve bazen de rankınız yükselir. Tabi kişisel ya da takımca antremanlar da çok önemli bu konuda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı