Çözüldü CS:GO siyah texture oluşuyor ve oyun kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

themperr0r

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB DDR3
Ekran kartı
RX550 2GB
İşlemci
FX-8150
Sorun şu: Oyuna giriyorsunuz, menüdeki karakterin kaplamaları birden siyah oluyor ve sonra eski haline geri dönüyor, karakteri çevirdiğinizde oyun kasıyor. Envantere giriyorsunuz, önce envanterdeki itemler siyah kaplama olarak görünüyor sonra eski haline geri dönüyor. Harita seçerken önce haritalar siyah kaplama olarak görünüyor daha sonra düzeliyor.

Maça giriyorsunuz ölüm maçında karakter seçme ekranında önce oyun kasıyor sonra düzeliyor. Oyuna giriyorsunuz haritadaki kaplamalar arada bir siyah oluyor daha sonra tekrar eski haline geri dönüyor ve bu esnada oyun kasıyor. Problemin açıklaması bundan ibaret ve birdenbire oldu. Ben bu problemi daha önce de yaşadım. Dosya doğrulaması işe yaramadı, silip yüklemek işe yaramadı, ekran kartı sürücülerini silip tekrar kurmak işe yaramadı. Daha önce bu sorunu bilgisayara format atarak çözdüm ve tekrar format atmak istemiyorum. Sıcaklık ve diğer Afterburner değerleri normal. Başka hiçbir oyunda bu tarz bir problem yok.

Oyun şu anki tarihte bu soruna yol açan bir güncelleme aldı mı bilmiyorum ve kendi araştırmalarım ile bu sorunu yaşayan başka birisini internette bulamadım. Daha önce bunu yaşamış veya herhangi bir çözüm önerisi ile gelebilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum. (texture sorununun ekran görüntüsünü alamadım çünkü çok kısa süren bir durum) şu an ESET tarama yapıyor.

Birkaç başlatma seçeneği kullanıyordum.
-High -nojoy -novid -Refresh 60 -tickrate 128
Fakat bunları silmem de pek bir işe yaramadı.

-dxlevel kodlarını deneyebilirsiniz bu durumu yaşamadığım için bilmiyorum fakat sadece CS:GO'da olması tuhaf.

Oyun dosyalarını doğrulamayı deneyin.

Herhangi bir CFG veya atölye haritası ile ayar yaptıysanız, bu ayarları sıfırlayın.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.

Tavsiyem sürücüyü kurarken sadece sürücü olacak şekilde kurun. Bu AMD aracı yazılımları kurulmadan, arada oluşan sorunları giderecektir. AMD sürücü tarafında iyi olmadığından, benzer şekilde ayar değişikliği sağlayan uygulamaları da kusursuz değil. Çok eski bir AMD ekran kartlı cihazımda, AMD arayüzünü kurmayınca sistemim akıcı çalışıyordu.

2023-08-16_23-50.png

-Dxlevel kodlarını deneyebilirsiniz bu durumu yaşamadığım için bilmiyorum fakat sadece CS:GO'da olması tuhaf.

Evet -dxlevel kodlarından en sağlıklı çalışanı -dxlevel 98 oldu. Sorunu büyük çoğunlukla çözdü. Teşekkür ederim dostum. İnternette bunu hiçbir kaynakta bulamadım. Sen olmasaydın yine format atmak zorunda kalacaktım sağ ol dostum.

Oyun dosyalarını doğrulamayı deneyin.

Herhangi bir CFG veya atölye haritası ile ayar yaptıysanız, bu ayarları sıfırlayın.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.

Tavsiyem sürücüyü kurarken sadece sürücü olacak şekilde kurun. Bu AMD aracı yazılımları kurulmadan, arada oluşan sorunları giderecektir. AMD sürücü tarafında iyi olmadığından, benzer şekilde ayar değişikliği sağlayan uygulamaları da kusursuz değil. Çok eski bir AMD ekran kartlı cihazımda, AMD arayüzünü kurmayınca sistemim akıcı çalışıyordu.

Eki Görüntüle 1905714

Hiç birisi çalışmıyor. CFG'yi deneyemedim çünkü -dxlevel kodları sorunu çözdü. Yine de mesajınız içi teşekkür ederim.

Evet -dxlevel kodlarından en sağlıklı çalışanı -dxlevel 98 oldu. Sorunu büyük çoğunlukla çözdü. Teşekkür ederim dostum. İnternette bunu hiçbir kaynakta bulamadım. Sen olmasaydın yine format atmak zorunda kalacaktım sağ ol dostum.

Hiç birisi çalışmıyor. CFG'yi deneyemedim çünkü -dxlevel kodları sorunu çözdü. Yine de mesajınız içi teşekkür ederim.

Rica ederim sorunun çözüldüyse ne mutlu

Yeni konular

Geri
Yukarı