CS:GO skin oynayışı etkiler mi?

Silahın özellikleri skinle değişmedikce iyi/kötü oynatmaz. Örneğin;

CS:GO'da skin oynayışı etkilemez, silahın hiçbir renk dışında hiçbir özelliğini değiştirmez. Sadece göze hitap eder. Bu da oyuncunun sevdiği bir skinle oynarken oyundan daha fazla zevk almasına neden olur. Herhangi bir üstünlük sağlamaz.

FAKAT, valorant gibi silahın karakteristik özelliklerini değiştiren oyunlarda skinler psikolojik olarak size üstünlük sağlayabilir, oynanış tarzınızı değiştirebilir.

Yani burada önemli olan skinin durumu(FT, MW, FN) değil, Oyunun skin ile beraber getirdiği özelliklerdir. Yani görünüşünü beğeniyorsanız alabilirsiniz fakat bir üstünlük beklemeyin.

Benim oynayışımı etkiliyor dememiş, direkt oynayışı etkiliyor demişsiniz. Millete Kitap Fanboyluğu öneriyorum diye laf sokmaya uğraşacağınıza biraz Türkçe çalışın.
Evet mesajımı atlayarak okuyorsunuz sanırım. Öncesinde de bir şey demişim. Mesajlarımla ilgili yazım anlatım bozukluğum varsa buyurun raporlayın. Size son mesajım. Sürekli aynı mesajları tekrarlatıyorsunuz çünkü.

Diğer arkadaşa 2 kez söyledim. Siz yeni geldiniz hocam. Ben zaten mekanik olarak bir şey değiştiriyor demedim hiçbir mesajımda.

Mesajlarınızı okudum hocam, benim de söylemeye çalıştığım şey mekanik olarak değiştirdiği değil. Skin olunca daha iyi vurduğunuzu, oynayışı etkilediğini söylemişsiniz. Söylemlerinizden yola çıkarak skinlerin daha iyi oynattığını, daha çok adam vurdurduğunu çıkarıyorum. Böyle bir şeyin nasıl mümkün olabileceğini soruyorum. Silah aynı silah, bilek aynı bilek. Kafaya sıkarsan kafaya, gövdeye sıkarsan gövdeye gidiyor mermiler. Silahın kaplaması değişince ne değişiyor onu anlayamadım. Kaplama değişince daha çok adam vurmanıza olanak sağlayan şey ne? Skin olunca daha çok vurmanızın tek sebebi daha iyi nişan alıyor olmanız olabilir. Yine dediğime çıkıyor olay, sadece bir kaplama size daha iyi nişan aldırabilir mi? Tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum.

Evet fanboyluktan kırılıyorum nereden anladın yaa:

Gayette etkiliyor skin oynayışı. Ben şu vandal daha isabetli gidiyor şu ghost direkt kafadan vuruyor demedim. Oynayışı etkiliyor dedim. Dediğiminde arkasındayım sözde "fanboy" olarak.

Konu dağılmasın diye tekrar yazıyorum kullanıcı için. CS:GO'da skinler oynayışı etkilemiyor. Sadece göz zevki.
Skinin ön plana çıktığı bir oyun ve ateş sesi değişik olmayanların sıkıldığı bir oyun. Yani her el skin dileneceğine para yatırıyorsun bence Zula gibi olmasa da 1 tık P2W'lik var oyunda.
Ayrıca eski hesabımda Yağmacı Vandal mevcut. Yaklaşık 2 yıl önce kasım aylarında almıştım. İnanır mısınız bilmem ama almamın üzerinden 1 yıl civarı bir süre geçtikten sonra normal Vandal'dan bir farkı kalmadı. Psikolojik olarak kendimizi kandırmaktan başka bir şey yaptığımız yok. Oyunu oynarken kaplamayı unutuyorsunuz zaten.

Son düzenleme:
Ayrıca eski hesabımda Yağmacı Vandal mevcut. Yaklaşık 2 yıl önce kasım aylarında almıştım. İnanır mısınız bilmem ama almamın üzerinden 1 yıl civarı bir süre geçtikten sonra normal Vandal'dan bir farkı kalmadı zaten. Psikolojik olarak kendimizi kandırmaktan başka bir şey yaptığımız yok. Oyunu oynarken kaplamayı unutuyorsunuz zaten.

Riot her ne yapıyorsa çok iyi yapıyor. Garip garip kaplamalar çıkartıyor, insanlar "Şununla daha iyi oynuyorum, bununla daha çok adam vuruyorum" gibi saçma sapan triplere girip oyuna ciddi miktarda paralar yatırıyorlar. Bir tek kazanan oluyor, o da Riot.

Evet mesajımı atlayarak okuyorsunuz sanırım. Öncesinde de bir şey demişim. Mesajlarımla ilgili yazım anlatım bozukluğum varsa buyurun raporlayın. Size son mesajım. Sürekli aynı mesajları tekrarlatıyorsunuz çünkü.
Benim size söylediğimi @Gapirkont hocam da aynı şekilde söylemiş. Yazdığınız mesajlardan dümdüz bir şekilde kaplamalar olunca daha iyi adam vurulduğunu, daha iyi oynandığını söylemişsiniz. Mesajınızda fikrimin arkasındayım demenize rağmen hala ben o anlamda demedim vs. deyip inkar etmeye çalışıyorsunuz. Tekrar söylüyorum, VALORANT'ta kaplamalar sadece psikolojik olarak bir etki yaratabilir. Başka hiç bir etkisi olmaz.

Mesajlarınızı okudum hocam, benim de söylemeye çalıştığım şey mekanik olarak değiştirdiği değil. Skin olunca daha iyi vurduğunuzu, oynayışı etkilediğini söylemişsiniz. Söylemlerinizden yola çıkarak skinlerin daha iyi oynattığını, daha çok adam vurdurduğunu çıkarıyorum. Böyle bir şeyin nasıl mümkün olabileceğini soruyorum. Silah aynı silah, bilek aynı bilek. Kafaya sıkarsan kafaya, gövdeye sıkarsan gövdeye gidiyor mermiler. Silahın kaplaması değişince ne değişiyor onu anlayamadım. Kaplama değişince daha çok adam vurmanıza olanak sağlayan şey ne? Skin olunca daha çok vurmanızın tek sebebi daha iyi nişan alıyor olmanız olabilir. Yine dediğime çıkıyor olay, sadece bir kaplama size daha iyi nişan aldırabilir mi? Tamamen psikolojik.
Hocam bende yarım saattir bunu söylüyorum. Evet kendim daha rahat vuruyorum diyorum. Skinle daha rahat vurduğumu söylüyorum. Yarım saattir bunu anlatıyorum. Sandalyeden bir adım atmak nasip olmasın yemin ederim yarım saattir bunu söylüyorum. Efektler, mermi sesi bunlar benim oynayışımı etkiliyor. Ben silahın sesine göre tepki veriyorum. Daha hafif seslilerde daha rahat spray atıyorum. Sesi kalın olunca veya animasyona bağlı olarak oynayışımda değişiyor. Ben kolum yok skin alınca kolum skin aha bu benim sevdiğim ses diyip vuruyor demiyorum. Yani bunu anlatmak için 87 sözcüklü paragraf mı yazmam lazımdı?

Hocam bende yarım saattir bunu söylüyorum. Evet kendim daha rahat vuruyorum diyorum. Skinle daha rahat vurduğumu söylüyorum. Yarım saattir bunu anlatıyorum. Sandalyeden bir adım atmak nasip olmasın yemin ederim yarım saattir bunu söylüyorum. Efektler, mermi sesi bunlar benim oynayışımı etkiliyor. Ben silahın sesine göre tepki veriyorum. Daha hafif seslilerde daha rahat spray atıyorum. Sesi kalın olunca veya animasyona bağlı olarak oynayışımda değişiyor. Ben kolum yok skin alınca kolum skin aha bu benim sevdiğim ses diyip vuruyor demiyorum. Yani bunu anlatmak için 87 sözcüklü paragraf mı yazmam lazımdı?
Yani sesi kısarak bedavaya sprayinizi geliştirebilirken para vermeyi tercih etmişsiniz diye anladım. İşe yaradıysa ne ala.

Geri
Yukarı