CS:GO Skinli ve skinsiz silahların atış hissiyatı aynı mı?

Yalnız konu sahibinin merak ettiği (yanlış anlamadıysam) skinlerin somut bir etkisi var mı. Genel olarak verilen cevaplar skinlerin daha iyi odaklanmamızı sağlaması olarak kabul edersek somut anlamda etkisi sıfırdır.

@dinkulturuogretmeni Skinlere yüklediğin anlam seni daha focus bir oyuna sürekliyor. 6 yıllık CS:GO hayatımda, skinlerin oynatma farkını çok gördüm.

AK-47 Redline 🥵
Hak veriyorum hocama :)

Yalnız konu sahibinin merak ettiği (yanlış anlamadıysam) skinlerin somut bir etkisi var mı? Genel olarak verilen cevaplar skinlerin daha iyi odaklanmamızı sağlaması olarak kabul edersek somut anlamda etkisi sıfırdır.

Psikolojik etkisi var sadece.

Biz bu tür olaylar içinde Plasebo etkisi diyoruz. Merak etme, başka bir zaman skinsiz olan 3 kat daha iyi hissetirebilir sana...Takma kafana bence.

Yalnız konu sahibinin merak ettiği (yanlış anlamadıysam) skinlerin somut bir etkisi var mı. Genel olarak verilen cevaplar skinlerin daha iyi odaklanmamızı sağlaması olarak kabul edersek somut anlamda etkisi sıfırdır.
Evet ben hissiyattan farklı olarak somut bir etkisinin olduğunu ve bunun psikolojik olmadığını düşünüyorum,uzun süredir bu iki fark üzerine odaklandım, tabiki bu somutluğu kanıt olarak sunamam. Sadece bunu deneyimleyenler fark edecektir diye düşünüyorum

Başlıkta da belirttiğim gibi skinli ve skinsiz silahların atış hızı, spray kontrolü ve genel atış hissiyatının farklı olup olmadığını merak ediyorum. Mesela son zamanlarda oynadığım CS:GO maçlarında skinli AK-47 mermilerinin skinsizlere göre çok daha iyi bir atış kontrolü ve hissiyatı yaşattığını fark ettim. İlginçtir ama asiimov skinli bir AK-47 ile yaptığım atışların skinsize oranla neredeyse iki kat daha iyi bir isabet oranı ve hissi verdiğini gördüm. Bunun psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Sizce skinli ile skinsiz silahların bu tür farklılıkları var mıdır?
Skinli veya skinsiz silahların hiç bir farkı yok, tamamen psikolojik bir olay.
Skinli silahlar daha iyi oynamanızı sağlayabilir fakat bunun sebebi teknik olarak bir fark olduğu için değil psikolojik olarak daha motive ve focus olmana yardımcı oldukları içindir.

Skinli ile skinsiz silahların teknik yani niceliksel anlamda, görünüm hariç birbirlerinden hiçbir farkı olmadığını söyleyenler acaba bu işin yazılımsal boyutuna kadar hakim olup kesin bir bilgiyle bildikleri için mi yoksa tamamen kendi görüşleri olarak mı bunu iddia ediyorlar bilmiyorum açıkçası

Arkadaşların bahsettiği etki dediğim gibi psikolojik. Silahın mekaniklerinde değişiklik olmuyor. Skinler sadece kozmetik. CS: GO P2W bir oyun değil. Oynanışa direkt etkisi var demek yanlış bilgilendirme oluyor.

Geri
Yukarı