CS:GO Skinli ve skinsiz silahların atış hissiyatı aynı mı?

@dinkulturuogretmeni Skinlere yüklediğin anlam seni daha focus bir oyuna sürekliyor. 6 yıllık CS:GO hayatımda, skinlerin oynatma farkını çok gördüm.

Bununla alakalı tonca farklı video var ve bu çok iyi bir psikolejik taktikdir

Başlıkta da belirttiğim gibi skinli ve skinsiz silahların atış hızı, spray kontrolü ve genel atış hissiyatının farklı olup olmadığını merak ediyorum. Mesela son zamanlarda oynadığım CS:GO maçlarında skinli AK-47 mermilerinin skinsizlere göre çok daha iyi bir atış kontrolü ve hissiyatı yaşattığını fark ettim. İlginçtir ama asiimov skinli bir AK-47 ile yaptığım atışların skinsize oranla neredeyse iki kat daha iyi bir isabet oranı ve hissi verdiğini gördüm. Bunun psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Sizce skinli ile skinsiz silahların bu tür farklılıkları var mıdır?

Oyunun adını hatırlayamıyorum ama Online oyunların daha yeni yeni çıkıyordu o zaman WW1 savaşını anlatan bir oyunda oyuncular bir şeyden şikayetciydi oda denge idi önce sorunun maplerde oldugu düşünüldü çünkü yaptıgınız taktikler ve kurdugunuz tuzaklar sizin persfektinizi göre şekileniyordu sonra anlaşıldıgı ki takımlara özel silahlar yani thompson ve MP 40 da oldugu fark ettiler MP 40 daha fazla ateş hızına sahibti ama thompson gibi hasar vermiyordu ama olay şu idi ikisinin de ateş hızı ve hasarları aynıydı yani aynı silah farklı skin işte oradan buraya kadar uzandı işin içine pazarlamada girince oyun tarihinin en önemli olaylarından biri oldu.

Son düzenleme:
Skinli ile skinsiz silahların teknik yani niceliksel anlamda, görünüm hariç birbirlerinden hiçbir farkı olmadığını söyleyenler acaba bu işin yazılımsal boyutuna kadar hakim olup kesin bir bilgiyle bildikleri için mi yoksa tamamen kendi görüşleri olarak mı bunu iddia ediyorlar bilmiyorum açıkçası
İddaa eden biz olduk yani şimdi :D Ben de sana bir soru sormak istiyorum. Cevabı bulursan burada ki herkes aydınlanmış olacak; 1 kilo demir mi ağırdır, 1 kilo pamuk mu ? 🤔

Bahsettiğin gibi bir gerçek olsaydı eğer CS:GO bu konuda sadece Technopatta 3 sayfa değil, Global olarak her yerde çalkalanıyor olurdu. Şimdiye kadar bunu sizin fark etmeniz tuhaf bir şey değil mi ?

"asiimov skinli bir AK-47 ile yaptığım atışların skinsize oranla neredeyse iki kat daha iyi"

Bir kere Türkiye'de tutarlı internet kullanan kullanıcı sayısı oldukça az :) Bu şekilde düşünürsek ben de ortaya bir sürü teori sunarım, ve emin ol dostum senin öne sürdüğün bu şeyden daha mantıklı görünebilir. Ki, benim burada anlattığım şeylerin bayağı bayağı bir çok CS:GO oyuncusunda elle tutulur bir tarafı var, ama siz ortaya bir şey atıyorsunuz ve bunun elle tutulur yönünü açıklamıyorsunuz, seni nasıl teyit etmemizi bekliyorsun ? Hiç kimsenin böyle bir deneyimi olmamıştır, ve emin ol burada bir sürü AK47 skin ve daha fazla skin sahibi olan kişiler vardır. Biraz mantıklı olalım. Mantıklı şekilde yorum yapsan belki geliştirilebilir.

Senden bir şey rica edeceğim. Steam link'ini paylaşır mısın ?

Son düzenleme:
@Quarit aslında bunu ilk olarak öne süren ben değilim, eğer bir cs oyuncusu "skinli silahlar skinsizlere göre daha iyi hissettiriyor"diyorsa ki çok söyleyen var, dolaylı olarak ortada bir farktan bahsediyordur.Ben ise, sadece bir görselin bu denli fark yaratamayacağını hatta aksine oyuna focuslanmak yerine dikkat dağıtarak skine odaklanmayı sağlayacağı için oyun performansını olumsuz yönde etkileyeceğini düşünüyorum ve xantareste benim gibi düşünüyor olacak ki skinli silahların dikkat dağınıklığına sebep olduğunu söylemişti.Hal böyle iken ne oluyorda skinli silahlar daha iyi hissettirebiliyor? Ben bu noktada söylediklerimin kanıtlanabilir bir tarafı olduğunu iddia etmemekle beraber seçenekler arasında niceliksel bir üstünlüğün olduğu düşüncesini de görmezden gelmiyorum çünkü arka planda(yazılımsal olarak) neler olduğunu sanırım çoğumuz yeterince bilmiyoruz.Ve son olarak düşünclerinizi desteklemek için "çoğunluğun göremediği bulamadığı birşeyi sen mi buldun"düşüncesini eğer salt mantıkla incelersek sınıfta kalır.Klasik bir söylemdir ama çoğunluk doğruluğun kriteri değildir. Dünya üzerinde doğru olarak bilinip kabul edilen ama günün birinde tek bir kişi tarafından dumura uğratılan tonlarca doğrumsu vardır.Son olarak düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı