CS:GO spray nedir?

Gaming_10

Zeptopat
CS:GO spray tam olarak nedir? Google görsellere baktığımda her silahın kendine özel bir çizgisi çıkıyor. Bir tanesini oyun sırasında o şekilde yapmayı denedim Mouse'min ağzı yüzü döndü ve daha kötü vurmaya başladım.
Mesela elinde AK-47 var ve bunu uzak mesafede tek tek ateş etmeyecek misin? Daha nasıl spray yapayım anlamadım?

Birini bana bunu açıklayabilir mi ve bunun için özel bir harita varmış çalışmak için, onun linkini verir misiniz?

CS:GO spray tam olarak nedir? Google görsellere baktığımda her silahın kendine özel bir çizgisi çıkıyor. Bir tanesini oyun sırasında o şekilde yapmayı denedim Mouse'min ağzı yüzü döndü ve daha kötü vurmaya başladım.
Mesela elinde AK-47 var ve bunu uzak mesafede tek tek ateş etmeyecek misin? Daha nasıl spray yapayım anlamadım?

Birini bana bunu açıklayabilir mi ve bunun için özel bir harita varmış çalışmak için, onun linkini verir misiniz?

Benim bildiğim tarayarak vurmak ama emin değilim yanlış biliyor olabilirim.

İngilizce ismiyle spray percentage oranının iyi olması spray patternlerinin yönüne göre mouseunu aşağı ne kadar iyi ve doğru şekilde çekebildiğin durumdur. Gördüğün görseller sanırım şunlara benziyor(ekte). Belirttiğim görselin demek istediği şudur ki silah ile ateş etmeye başladığın andan itibaren mouseunu aşağı çizimdeki gibi yönlendirerek çekersen mermilerin düz bir hesapla gider ve hedeften sekmezsin. Buradan mermi sırasını da görebilirsin.

Dosya Ekleri

• 1693042371254.png
    1693042371254.png
    168,8 KB · Görüntüleme: 40
Spray atmak demek, mermilerini düz gitmesini sağlamak.
Buna çalışman için bir haritaya gerek yoktur, düz duvar yeterli olacaktır.Her silahın farklı farklı sprayi vardır ama çoğusu benziyor birbirine.
Spray atmanın mantığı şu şekilde hocam, atıyorum imleci sabit bir yere koyup, sadece ateş etmeye başladığında mermilerin yukarı, sağa sola gitmeye başlayacak. Mermi yukarı gittiğinde sende eğimini aşşağı doğru indiriceksin, sağa gidiyorsa sola getirceksin, zıttını yapıcaksın sürekli.Amaç mermilerin düz gitmesini sağlamak.Keleşin yarım t gibi bir sprayı var, çalışarak sende daha iyi anlaycaksın dediğimi zaten.

Spray, mermilerinizi otomatik silahınızdan ateşlediğinizde mermilerinizin son bulacağı yerdir. Silahınız geri tepeceği için mermiler tam olarak nişangahınızın yerleştirildiği yere gitmez. Mermileriniz yukarıya, aşağıya, sola ve sağa doğru gitmeye başlayacak.

Spray tarayarak aimi sabit noktada tutmaya çalışmaktır. Sen basılı tuttukça mermi sağ sola yukarı gider sen de sıkmayı bırakmadan ortalamaya çalışırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı