CS:GO trade mantığı nasıl çalışıyor?

Sen bir eşya veriyorsun karşındakıde başka eşya veriyor ikinizde memnunsanız senin verdiğin eşya gidip karşındakının koyduğu eşya geliyor karşındakınede aynısı.

Normal hayattaki takas ile aynı sen bir öey veriyorsun karşında ki bir şey veriyor. İkinizde memnunsanız değiş tokuş yapıyorsunuz. Eğer asıl demek istediğin kontrat sistemi ise 10 tane aynı nadirlikte skin koyuyorsun. O koyduğun skinlerin bulunduğu kasalardan veya paketlerden rastgele bir eşya veriyor sana. Mesela A, B ve C kasalarından ürünler koydun. Sana senin koyduğum nadirliğin bir üstünde A,B ve C kasalarının birinden bir eşya veriyor. Eğer sadece A kasasından çıkan 10 tane skin koyarsanız. Koyduğunuz kademenin bir üstünde ki A kasasında ki skini elde edeceksiniz.

Sen bir eşya veriyorsun karşındakıde başka eşya veriyor ikinizde memnunsanız senin verdiğin eşya gidip karşındakının koyduğu eşya geliyor karşındakınede aynısı.

Normal hayattaki takas ile aynı sen bir öey veriyorsun karşında ki bir şey veriyor. İkinizde memnunsanız değiş tokuş yapıyorsunuz. Eğer asıl demek istediğin kontrat sistemi ise 10 tane aynı nadirlikte skin koyuyorsun. O koyduğun skinlerin bulunduğu kasalardan veya paketlerden rastgele bir eşya veriyor sana. Mesela A, B ve C kasalarından ürünler koydun. Sana senin koyduğum nadirliğin bir üstünde A, B ve C kasalarının birinden bir eşya veriyor. Eğer sadece a kasasından çıkan 10 tane skin koyarsanız. Koyduğunuz kademenin bir üstünde ki a kasasında ki skini elde edeceksiniz.

Asıl demek istediğim bu işten kâr etmek olacaktı aslında.

Asıl demek istediğim bu işten kâr etmek olacaktı aslında.

Çok hakim olmasamda bildiğim birkaç yöntem var. Buff market DMarket gibi sitelerden skinler normal fiyatının %25 altına satılabiliyor. Bu skinleri alıp daha pahalıdan satmayı deneyebilirsin ama haftada 1 yapılabilir 1 skin için yavaş bir yöntem açıkçası. Ayrıca ucuza skin alıp Steam'de ki veya Discord'da ki trade topluluklarında kendi skinini iyi pazarlayabilirsen ve biraz da anlamayan birine denk gelirsen aldığının %10-15 üstüne koyup takaslamayı deneyebilirsin. Böyle böyle arttırabilirsin. Ben açıkçası %10 ucuza alıp %3 piyasanın altında satıp minik minik kar etmiştim. Ama dediğim gibi haftada 1 olunca sıkıldım saldım. Eğer yüksek bütcen varsa da sitelerden iş yapman daha basit olur. Ama cidden bütce lazım onun içinde.

Geri
Yukarı