CS:GO Türkiye sunucusu neden açılmıyor?

Oyunu oynayan büyük bir kesim Türk ama neden hale sunucu açmıyorlar pinglerimiz çok yüksek 200'lerde geziyor ve bu hangi internet olursa olsun. Riot Games Valorant için daha oyun beta sürümünde sunucu açıyor Türkçe seslendirme getiyor.

Riot Games oyuncularını düşünüyor Valve hilelere çözüm bulsun önce ben 100 200 Ping'e razıyım.

Çünkü türklerin birçoğu beleşci oyun paralı olsa oyunun Türkiye'deki oynayıcı sayısı % 60 düşer ve bu rakam en az. Kısacası Türkiye'den sağlayacağı gelir serverlerin giderini bile karşılamaz.

Aman açılmasın oyun zaten Türkler ve Ruslar yüzünden hileden geçilmiyor bir de ayrı TR serveri düşünemiyorum.

Açıkçası bence sunucuya gerek yok. Ben Türkiye'de sabit 200 pingle oynayanı görmedim. Ortalama Türkiye'de ki ping 20 ile 90 arasında değişiyor. 80-90 pingi de Doğu şehirlerinde alıyorlar. 20 civarı ping ise genelde İstanbul ve çevresinde yaşıyanlar alıyor. Ama çok nadir kişiler.

Türkiye'deki ping değerleri yüksek değil. En yakın sunucu viyanada bulunuyor. Telekom oraya çok iyi routinglenme sağlıyor. Fakat birşeyde sorun çıkarmaktalar ve orayı kimse bilmiyor. VDSL2 ile 30 ms ile oynadığımı bilirim. Ama şimdi ise sağ olsun Telekom 50'den aşağı düşürmüyor. Ama çoğrafi konum olarak Marmara tarafı 20-35 arası çok rahat oynayabilir.

Ne alakası var anlamadım zaten CS:GO oynayan çok fazla Türk var sadece türklerin pingi düşecek. Bu neden kanser kitleye yıl açsın?
Ping zaten düşecek de benim tahminimce arkadaşından, ondan bundan duyan sırf TR sunucusu açıldığı için oyuna başlayabilir. Kimin düzgün kimin kanser bir şekilde oynadığını bilmiyoruz ama bence artma ihtimali var.

Geri
Yukarı