CS:GO VAC ban hatası

Yukaridaki bilgi Valve tarafindan paylasilan resmi bilgilerdir. Arkadasinizin ne tür bir hata aldigi, neden aldigi ve yasaklama aldiysa nasil kaldirildigi hakkinda bilgiye sahip olmadan yorum yapiyorsunuz.

Orada ne yaziyor? VAC yasaklari destek tarafindan kaldirilamazlar. Ya sizin verdiginiz bilgide bir sorun var ya da Valve bizi kandiriyor.

Eğer hesabınızda VAC ban bildirimi var ise yaşadığınız durum bunlardan biridir;

VAC durumu;
1- Hile kullanılmış bir bilgisayar üzerinden giriş yapılan hesaplar
2- Hile kullanılmış bir ip üzerinden giriş yapılan hesaplar
3- Hile kullanılmış, bir HDD ID'den oyuna giriş yapılan hesaplar

Bu olaylardan herhangi birini yaşadıysanız VAC yemeniz doğaldır.
VAC banları'nın bir hata sonucu atılması durumunda 1 hafta veya 1 ay süreyle araştırılıp sonucu bildiriliyor.
Yukarıda bahsettiğim durumlar her zaman uygulanmaz, her durum için prosedür değişebilir.
Örneğin bazı durumlarda 1 numara bazı durumlarda da 2 numara uygulanır.
Çünkü dünya'da hala bir çok oyuncu internet cafe'den bağlantı sağlıyor.

Yinede bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız destek ekipleriyle derhal iletişime geçin.
Kaynağınızı belirtir misiniz ? Böyle bir durum olması olası bile değil.

@Jeatron

1) Hile olan bir bilgisayardan hesabiniza giris yapmak sizi de tehlikeye atabilir. Bu kisim dogru, cünkü Valve kendinize ait olmayan cihazlardan hesaba giris yapmamanizi tavsiye ediyor.
2) Alakasi yok. VAC yasaklari IP üzerinden verilmezler.
3) Yine alakasi yok. VAC yasaklari hesap kimligine verilir, donanim kimliklerine degil.

Konu sahibi muhtemelen yasaklama degil, VAC uyarisi aliyor. Onaylarsa ona göre yardimci oluruz.

Valve, Steam destek ekibinin VAC yasaklarini kaldiramayacagini acikca belirtmis.

"VAC yasaklamaları kalıcıdır, tartışmaya açık değildir ve Steam Destek tarafından kaldırılamazlar"

Kisacasi arkadasima da söyle oldu böyle oldu, sonra kaldirdilar diye bilgi yaymaniza gerek yok.

@krtsP

Aldiginiz uyariyi tamamen belirtin.
Aslında Steam destek ile iletişime geçmene gerek yok. Eğer hata varsa kalkıyor kendisi. Benim yan hesap 3 yıl önce yemişti VAC dalgasında kurban gitti. 1,5 yıl sonra kalktı.:)
Tabii 1,5 yıl sonra kim ne yapsın? Bende zaten sattım sonra.
Ama çoğu zaman kalkmaz.
Ayrıca OW ban mıydı yoksa VAC ban mıydı hatırlamıyorum.
Zaten kendileride belirtmiş hata varsa kalkacağını.

Evet, destek ile iletisime gecmenize gerek yok. Gecseniz de destek ekibinin kaldirma yetkisi olmadigini söylüyorlar.

1,5 sene az degil mi yahu? Biraz daha bekletselermis :D
İşte 15Tl ye sattım okuldaki birine döner parası.:D
Tavuk dönere yetti ama 6-7 ay daha erken kalksaydı et döner alırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı