CS:GO ve PUBG veri tüketimi

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bugün mobilden bir test yaptım.

40 dk bir CS:GO rekabetçi maçı konuşmalar dahil olduğu için 108 MB tuttu. 30 dk PUBG ise sadece 16 MB!

1 saatlik tüketime gelirsek CS:GO 162 MB PUBG 32 MB

Aslında veriyi kapatınca 2 kere mobil veriye tıkladığım için tam veri tüketimini göremedim ancak Turkcell sitesinden kayıt geçmişine baktığımda 16 MB'tı.

Eğer evinde net sıkıntılı olan arkadaşlar varsa sadece 4 GB mobil internet ike bile bu hesaba göre oldukça fazla saat oyun oynayabilirler.

Tabi sonuç olarak CS GO'da sesli iletişim olduğu için tüketim fazla ama ben yine de tüketimin çok fazla olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS'nin Tick Rate'i diğer oyunlardan daha yüksek, bu yüzden daha fazla veri harcaması çok normal.

Ayrıca mikrofon sesini de dileyen kapatabilir ki tavsiye etmiyorum.

Sesli sohbeti kapatırsanız daha az internet tüketir. 64 tick sunucularda tüketim bir rekabetçi maçında 150 MB civarı oluyor sesli sohbet açıkken. 128 tick sunucuda tüketim biraz daha fazla olur. Sesli sohbet kapalıyken tüketim tahmini 50 MB civarı olur 64 tick ortalama bir rekabetçi maçı başına.

CS'nin Tick Rate'i diğer oyunlardan daha yüksek, bu yüzden daha fazla veri harcaması çok normal.

Ayrıca mikrofon sesini de dileyen kapatabilir ki tavsiye etmiyorum.

Evet haklısın. Ama ben sonuca bakarım.

CS'de sesi kapatırsak daha az yer mi?

Sesi kapatırsan tüketim düşer

Sesli sohbeti kapatırsanız daha az internet tüketir. 64 tick sunucularda tüketim bir rekabetçi maçında 150 MB civarı oluyor sesli sohbet açıkken. 128 tick sunucuda tüketim biraz daha fazla olur. Sesli sohbet kapalıyken tüketim tahmini 50 MB civarı olur 64 tick ortalama bir rekabetçi maçı başına.

Son olarak aklıma geldi. CS go'da rate ayarları var. Hatta oyun ayarlarında 3 mbit, 5 mbit, limitsiz diye bir seçenek vardı. Onu en düşüğe getirirsek veri alışverişi aşırı az olur diye düşünüyorum ama tabi oyundaki performansınızı etkileyecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı