CS:GO vs üniversite

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi sosyaller diliyorum.
Şu an kafamda cidden bir plan ve soru var, yardımcı olursanız sevinirim.
Şu an 17 yaşındayım ve yaklaşık 9 senedir Counter-Strike oyunları oynuyorum, artık ailem falan biraz daha fazla baskı kurmaya başladı.
Hesabımda yaklaşık 50 bin TL para var, şu an FACEIT 8 levelim.
Planım 18'e girdiğimde farklı bir eve taşınıp 1 yıl boyunca sabah-akşam CS:GO kasmak ve eğer 1 yılın sonunda herhangi bir sonuç alamazsam artık oyunları bırakıp 1-2 yılda istediğim yeri tutturana kadar üniversite çalışacağım. Sizce bu yıllar kayıp olur mu yoksa 1 yılda başarılı olabilir miyim? Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.
Bana kalırsa e-spor denenmeli. İçinde kalacağına yapamadım dersin ama denemiş olursun. Üniversiteye 1 yıl geç gitmek kayıp değil. İleride her durumda sürekli aklına gelir ve keşke 1 sene deneseydim dersin. Ama o 1 yılda da boş eve geçip 1 yıl kapanmak yerine yine hayatına devam edip oynaman. Kendini sadece oyunla kapatma.

O işler öyle olmuyor.

Nasıl olacak ki paşam? 1 senede sabah akşam oynamak ile kariyer yapılacak olsaydı tüm oyuncular Uzakdoğulu olurdu. Kaç tane ülkede binlercesi hayatsız şekilde kasıyor da yalnızca bir avuç oralara gelebiliyor. Yetenek bambaşka bir olay.

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi sosyaller diliyorum.
Şu an kafamda cidden bir plan ve soru var, yardımcı olursanız sevinirim.
Şu an 17 yaşındayım ve yaklaşık 9 senedir Counter-Strike oyunları oynuyorum, artık ailem falan biraz daha fazla baskı kurmaya başladı.
Hesabımda yaklaşık 50 bin TL para var, şu an FACEIT 8 levelim.
Planım 18'e girdiğimde farklı bir eve taşınıp 1 yıl boyunca sabah-akşam CS:GO kasmak ve eğer 1 yılın sonunda herhangi bir sonuç alamazsam artık oyunları bırakıp 1-2 yılda istediğim yeri tutturana kadar üniversite çalışacağım. Sizce bu yıllar kayıp olur mu yoksa 1 yılda başarılı olabilir miyim? Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

Hocam umarım şaka yapıyorsunuzdur. Üniversite tabii ki bitirdikten sonra 4-5 yıl birikim yapın evlenmeyi boş verin chicago veya Londra'ya taşının. Hamburg da bir alternatif.

Saatine göre kıyaslayamam ama o kadar maç ile 8 seviye meh. Üniversite kazanmanı daha çok öneririm.
anladım hocam teşekkür ederim, levelin düşük olma sebebi görevlere yetişmek için sürekli seri maç giriyorum bildiğim arkadaşları beklemeden ve günde 3 maç kazanmam gerekiyorsa onu kazanmak için 4-5 maç kaybediyorum yoksa 10 olurdu rahat kd 1.08 avg 22

Geri
Yukarı