CS:GO vuruş hissiyatı

Ben de o sesi hiç sevmiyorum. Kafa kopma sesi gibi saçma bir ses.

Yukarıdaki arkadaşında yazdığı gibi, R6 oynadıktan sonra konuşalım bunları. Hiçbir oyunda yok şu R6'nın mekanikleri ve fizikleri.

Tek sevdiğim özelliği yere yatarken arkanda bir duvar varsa karakter ona göre pozisyonunu değiştiriyor. Ayaklarını öne alıyor. Hatta bundan dolayı Ace'i kaçırdığı oldu adam ayaklarımdan vurdu. :(
Onun dışında klasik arcade shooter. CoD Mw'nin yanına yaklaşamaz. Animasyon ekibini de tebrik ediyorum bozuk animasyonlardan dolayı animasyon bitmeden nişan alıp ateş edebiliyorsunuz. Ayrıca eski animasyonlar berbat. Yenileri ise eh işte.

Bu konu altında toplanıp Escape From Tarkov'dan bir haber olan kişiler görüyorum. :) Yoksa ne CS, ne R6, ne de COD konuşulurdu. :) Şu an piyasada Tarkov'un üstüne FPS oyunu yok. Daha iyisi gelene kadar, en iyisi EFT. Tabii zora gelemeyenler için tercih edilmeyen bir oyun. Ona birşey diyemem.

Bu konu altında toplanıp escape from Tarkov'dan bir haber olan kişiler görüyorum. :) yoksa ne CS, ne R6, ne de CoD konuşulurdu. :) şu an piyasada Tarkov'un üstüne FPS oyunu yok. Daha iyisi gelene kadar, en iyisi EFT.

R6S'in hareket mekanikleri Tarkov'dan daha iyi. Aldığıma pişman eden bir oyun oldu kendisi. Sanki Unity motoru ekibi sınırlamış. Silah olarak ise Insurgency sandstorm animasyon ekibi işini harika yapmış animasyonlar Tarkov'dan çok daha güzel, Squad'dan da.

@Animator Gas Mask R6'yı zaten biliyorum. Sahip olduğum bir oyun. Mekaniklerine alıştıktan sonra EFT'den sonrası çocuk oyunu gibi geliyor. Herkesin katlanabileceği bir oyun değil. Çünkü zor ve gerçekçi fizikler var. Bu yüzden size de belli ki zor gelmiş. Ama alıştıktan sonra dediğim gibi başka FPS oyunlarının yüzüne bakılmıyor. Ayrıca türünde tek olan bir oyun olduğunu da belirtmek lazım. İlla ki sonradan benzer oyunlar çıkacaktır ama yerini tutacağını sanmam.

Son düzenleme:
Tek sevdiğim özelliği yere yatarken arkanda bir duvar varsa karakter ona göre pozisyonunu değiştiriyor. Ayaklarını öne alıyor. Hatta bundan dolayı Ace'i kaçırdığı oldu adam ayaklarımdan vurdu. :(
Onun dışında klasik arcade shooter. CoD Mw'nin yanına yaklaşamaz. Animasyon ekibini de tebrik ediyorum bozuk animasyonlardan dolayı animasyon bitmeden nişan alıp ateş edebiliyorsunuz. Ayrıca eski animasyonlar berbat. Yenileri ise eh işte.
Mantıken gerçek hayatta da nişan almadan ateş edebiliriz. Yani gerçek hayatta böyle bir şey imkansıza yakın ama önünüze bir anda düşman çıktı diyelim. Nişan almanız ve ateş etmeniz gerek. Ateş etmeye başlayıp daha sonra nişan alabilirsiniz. Düşündüğüm şeyi tam anlatamıyorum. O dediğiniz olay çok normal bir şey. Sonuçta eliniz yine tetikte oluyor. Başka hangi bozuk animasyonunu gördünüz?

Mantıken gerçek hayatta da nişan almadan ateş edebiliriz. Yani gerçek hayatta böyle bir şey imkansıza yakın ama önünüze bir anda düşman çıktı diyelim. Nişan almanız ve ateş etmeniz gerek. Ateş etmeye başlayıp daha sonra nişan alabilirsiniz. Düşündüğüm şeyi tam anlatamıyorum. O dediğiniz olay çok normal bir şey. Sonuçta eliniz yine tetikte oluyor. Başka hangi bozuk animasyonunu gördünüz?
Sıkıntı şurada reload ederken örneğin r4c'de daha şarjörü silaha takmadan nişan alıp ateş edebiliyorsunuz.Tam zamanını tutturabilirseniz tabii. Bundan dolayı bozuk dedim.
@Animator Gas Mask R6'yı zaten biliyorum. Sahip olduğum bir oyun. Mekaniklerine alıştıktan sonra EFT'den sonrası çocuk oyunu gibi geliyor. Herkesin katlanabileceği bir oyun değil. Çünkü zor ve gerçekçi fizikler var. Bu yüzden size de belli ki zor gelmiş. Ama alıştıktan sonra dediğim gibi başka FPS oyunlarının yüzüne bakılmıyor. Ayrıca türünde tek olan bir oyun olduğunu da belirtmek lazım. İlla ki sonradan benzer oyunlar çıkacaktır ama yerini tutacağını sanmam.

Sıkıntı EFT'nin hareket mekaniklerinin çok kötü olmasında. (Silahlar için bir şey diyemem.) R6S, Arma 3 gibi oyunlar çok daha iyi. EFT'de daha parkur mekaniği yok yani bir bariyerin üzerinden farklı bir animasyonla zıplayamıyorsunuz. Sadece düz zıplama animasyonu var. Yeni birkaç şey eklendi. Yere yatarken Q ve E basıp sağa sola bakmak gibi. Ama böyle hız gerektiren bir oyunda olmaması üzücü. Dediğim gibi bence ekibi Unity kısıtlıyor. O oyunda 64 kişilik oyun modlarının da olmasını isterdim.

Ayrıca vuruş hissiyatı bu oyunda hiç yok.Düz sıfır.Vurup vurmadığınızı hiçbir şekilde anlayamıyorsunuz.Gerçekçi olabilir.Ama gerçekçi yapmaya çalışırken oyunun zevkini bozmuşlar.Son olarak oyuna sürekli yeni silah ekleniyor ve ekibin 2015'te yaptığı animasyonlarla 2020'de yaptıklarının arasında çok fark var.Böyle olunca eski silahlar kullanınca güzel hissettirmiyorlar.Ama oyun erken erişim bunları çözerler diye umuyorum.Ayrıca Pay to Win (Yani Pay to diğer oyuncuların önüne geç.) olayını düzeltirler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı