CS:GO yüksek FPS'de Kasma Hissi

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
CS:GO'da 250-300 arası FPS alıyorum fakat oyunu akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Üstelik monitörüm de 144 Hz olmasına rağmen.
Sanki 60 Hz ve düşük FPS'le oynuyormuşum gibi his veriyor. Monitör ayarlarında 144 Hz seçili.
MSI Afterburner değerlerinin de ekran görüntüsünü paylaştım.

Sistemim;
Cooler Master Masterbox Lite 5 500W | Gigabyte GA-A320 | Ryzen 5 1600X | Gigabyte RX 570 Gaming 4 GB DDR5 256 Bit | Corsair 8 GB DDR4 3000MHz (2x8GB) | Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 3.0 7200RPM | Toshiba OCZ 240GB TR200 SSD | ViewSonic XG2401 144 Hz 1 ms 1920X1080

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam değerleri paylaştım sizinle. Aslında eklemeyi unuttum şöyle bir sorunum vardı daha öncesinde.
Bir önceki monitörümde screen freeze olayı yaşanıyordu. 2 monitörü (aynı HZ) taktığımda eski monitörümde bir donma yaşanıyordu. Bende o sebeple bu monitörü aldım fakat sanki şu an bunda da buna benzer bir sorun varmış gibi hissediyorum. İlk aldığımda bu şekilde bir problem yaşamıyordum .
Sorunun çift ekran kullanmandan kaynaklanıyor, çözüm için windows görüntü ayarlarından gelişmiş görüntü ayarlarına girip Ekran 1-2 için görüntü bağdaştırıcısı özelliklerinden ekran yenileme sıklığını en üste çekmen gerekiyor ve ayrıca oynadığın oyunları fullscreen yapmalısın.

Sorunun çift ekran kullanmandan kaynaklanıyor, çözüm için windows görüntü ayarlarından gelişmiş görüntü ayarlarına girip Ekran 1-2 için görüntü bağdaştırıcısı özelliklerinden ekran yenileme sıklığını en üste çekmen gerekiyor ve ayrıca oynadığın oyunları fullscreen yapmalısın.
Sorun 2 ekranı aynı anda kullanmadan kaynaklanıyor. Baktım baktım kimse yazmamış en son birisi yazmış. Çift ekran kullanacaksanız ekranların aynı marka model olmasına dikkat edin. Yoksa bu tip sorunlar olur. Bir de sadece ana monitör ile oyna. Diğerini sök. Bence sorun çözülecektir.

Hocam eğer ekran kartını mining gibi işlemlerde kullanmadıysanız yazılımsal olarak kolay kolay zarar görebileceğini sanmıyorum; fiziksel hasar desek yine mantıklı olmaz ki fiziksel hasar alsa oyunlarda donmaya yol açmakla kalmazdı :d O yüzden benim aklıma gelen tek şey yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi ya ekran kartına gelen güncellemeler sebep oluyor ya da Radeon Ayarları'nda ki ayarların senin oyun ayarlarınla çakışmasından kaynaklanıyor. Son seçenek olarakta belki gözün eski monitöre alıştığından bir sıkıntı varmış gibi gelebilir psikolojik olarak. Aklıma bu üçünden başka mantıklı bir açıklama gelmiyor maalesef.

Hocam yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Ekran görüntüsünü atacaktım fakat yapamadım. Sayenizde denemiş en azından. Sanırım sorun çözülmüş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı