CS:GO Yüksek Ping Sorunu

clgnkral

Hectopat
Arkadaşlar sorunum başlıkta da belirttiğim gibi. Oyunda ölüm maçına giriyorum ping 70'lerde. DM serverlarda 110-120 arası. Arkadaşımda ise 20-30 arası ping değerleri. Speedtest üzerinden test ediyorum pingim 9. PUBG'de 60-90 ping oluyor. Apex Legends ping sorunum yok. CS GO ile alakalı bir sorun var ama herhangi bir kaynaktan sorunu düzeltecek çözüm bulamadım. Çözüm önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
TR DM serverlarında onlar 20-30 alırken siz 100 alıyorsanız başka bir problem olabilir fakat ölüm maçlarında 70 ping normal. Aynı serverlarda mı alıyorsunuz bu ping değerlerini ?

Arkadaşınız 20-30 pingi topluluk sunucularında mı alıyor?

Speedtest sitelerine güvenmeyin. Çoğu site doğru değer vermiyor.
Hatta bazı sitelerin İnternet sağlayıcıları ile anlaşmalı değer gösterdiğini düşünüyorum.
Mesela Türk telekom yaptığı sitede ping sabit 9 farklı bir sitede 30-40 gözüküyor.

TR DM serverlarında onlar 20-30 alırken siz 100 alıyorsanız başka bir problem olabilir fakat ölüm maçlarında 70 ping normal. Aynı serverlarda mı alıyorsunuz bu ping değerlerini ?
Evet aynı serverlarda bu değerler.
Sunucunun durumuna da bağlı bu olay. Sunucunun hat kalitesi, uzaklığı ile birlikte senin de sunucuya uzaklığın hat kaliten etkiler. Yani sen herkesten farklı alıyorsan aynı sunucudan o zaman problem var diyebiliriz.
İşte sorun orada diğer online oyunlar da ping problemim olmuyor. Ama CS GO nedense böyle.
Ayarlardan kabul edilebilir en yüksek eşleştirme pingini 80e çekip deneyin.
Zaten 100 e ayarlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı