CS:GO'da bulunan hile sorunu

2 kez Nova 1'den Silver 1'e düşürüldüm takımdaki hileciler yüzünden. + 30 küsür win silindi. Hesabım seçkin gerisini siz düşünün.
Doğrudur. Ben diccord sunucularında takım buluyorum herkesin seçkin olması şart diyoruz ve gerçekten az hile geliyor. Oran vermek gerekirse 4 5 maçta 1 hile geliyor. Bende zaten günlük max 4 maç girdiğim için sıkıntı olmuyor. Discordun gerçekten faydası var takımdaki herkesin güven faktörü iyiyse az geliyor.

Doğrudur. Ben diccord sunucularında takım buluyorum herkesin seçkin olması şart diyoruz ve gerçekten az hile geliyor. Oran vermek gerekirse 4 5 maçta 1 hile geliyor. Bende zaten günlük max 4 maç girdiğim için sıkıntı olmuyor. Discordun gerçekten faydası var takımdaki herkesin güven faktörü iyiyse az geliyor.
Bende arkadaşlarla giriyorum hep adam eksik olunca rastgele çağırıyoruz.

Arkadaşlar CS:GO oynamaya bayılan birisi olarak hileciler yüzünden oyundan nefret ediyorum. Valve'nin hilecilere karşı kılını kıpırdatmaması sinirimi aşırı bozuyor.
Ne olacak bu CS'nin hali?
İnsanlar hile yüzünden Valorant gibi bir dandirik oyuna kaçtı, kaçmayada devam ediyor. Sizce Valve bu saatten sonra CS:GO için bir adım atar mı? CS:GO'ya alternatif olarak oyun önerileriniz nelerdir?
Valorant dandirik miymiş? Daha taktiksel ve zaka oynu gerektiren çok fazla durum oluyor. Her karekterin kendine has özellikleri var yani kendine güzel bir karekter seçebiliyorsun yetenekler sana ne kadar uyuyorsa. Haritaları gayet güzel. Hile nerdeyse gelmiyor bile. Küfür edenler banlanması çok hızlı oluyor. Nesi dandirik bu oynunun? Valoranta karşı gereksiz ön yargı tutan bazı insanlar var. Benimde ilgimi cs çekmiyor ama dandirik demiyorum :D

Arkadaşlar CS:GO oynamaya bayılan birisi olarak hileciler yüzünden oyundan nefret ediyorum. Valve'nin hilecilere karşı kılını kıpırdatmaması sinirimi aşırı bozuyor.
Ne olacak bu CS'nin hali?
İnsanlar hile yüzünden Valorant gibi bir dandirik oyuna kaçtı, kaçmayada devam ediyor. Sizce Valve bu saatten sonra CS:GO için bir adım atar mı? CS:GO'ya alternatif olarak oyun önerileriniz nelerdir?
Rainbow Six Siege'i sonuna kadar öneririm

1 Milyon aktif oyuncunun oynadığı bir oyun. Bu potansiyel olarak 1 milyon değişik arka plan uygulama olma ihtimali demek. Çok oynanmayan, ya da gelişen oyunlarda sert hamle yapan BattlEye gibi anti-hile uygulamaları yapılabilirken CS:GO gibi çok oynanan, doymuş ve hileleri de bir o kadar gelişmiş bir oyunda false positive ihtimali düşük olan anti-hile uygulamaları yapılması zorunda.

Trust Factor, VAC ve Overwatch'ın bu kadar sessiz olma sebebi de bu. Şu anki anlık aktif oyuncu sayısı kadar hile banlanmıştır toplam zamanda. Bu kadar çok ve gelişmiş bir hile topluluğuna sahip başka hiçbir oyun yok.

Anti-hile elementlerine sıra sıra gelirsek Trust Factor Deep learning AI uygulamalı sunucular kullanarak güvenilir oyuncu/şüpheli oyuncu ayrımı yapıyor. Benim gibi CS:GO dışı onlarca oyunu olan, CS:GO'nun kendisinde 1500 saati olan, CS'de az rapor yiyen, günde birkaç saat oynayan, arka plan uygulaması az olan, arkadaşları da bir o kadar iyi olan kişiler ile yine aynı özellikte kişiler eşleşiyor. Benim için iyi. Yeni başlayanları bilmem. Her yeni başlayan/smurf ile oynadığımda karşıya smurf gelirken benim gibi oyuncularla oynadığımda bir o kadar iyi takım/düşmanlar geliyor.

Overwatch yine rapor/Trust Factor'a göre tecrübeli kişilere örnekler izleterek hileleri banlatıyorlar.

VAC ise sisteminizi takip edip sizi banlayan şanı büyük sistem. Az ban yapma sebebi false-positive'i %0'a düşürmeye çalışmaları. BattlEye ile her hafta yüzlerce kişi hatalı ban yiyor.

Size bir önerim yok. Ama sisteme laf etmeniz, bir işe yaramıyor demeniz beni vuruyor. Bunu yıllardır girmediğim hesabımdan yazıyorum.

Ayriyeten not: Valorant çok yeni bir oyun iken CS:GO 8 yıllık. Teaser'ı 9 seneden uzun süre önce yapıldı. Beta testing'i neredeyse 10 sene önce yapıldı demek. Başka hangi oyun çıkışından 10 sene sonra bu kadar ilgi görüp hâlen en çok oynananlarda 1.sırada oluyor? Görülmemiş bir örnek.
Valorant Hype'ı birkaç aya söner. Doğu Avrupa, Ülkemiz ve Balkanlar'da yine yaygın olur, ama her gelen "CS:GO'yu öldürecek oyun" hype'ı birkaç aya söndü. Apex Legends, Rainbow Six, PUBG, Fortnite...
CS'nin birkaç aydır güncelleme getirmemesi oyunla ilgilenmediklerini göstermez, doygunluk noktasına ulaştığını gösterir.
Valorant'ta her gün yeni bir game-breaking bug bulunuyor. Rainbow Six'te her sezon Clash kapatılıyor. Düzeltemediler bir türlü. PUBG konsol versiyonlarındaki optimizasyon çok kötü, PC'de de bir o kadar kötü.

Son düzenleme:
Faceit şart. Dün rekabetçi girelim dedik. Karşıya Türk geldi yenince hilesiniz siz deyip mevlana açtı. Adam son 5 el 23 kill aldı kaybettik. Artık Faceit dışında girmemeyi düşünüyoruz.

Bana hiç mevlanacı Türk gelmedi ama bir keresinde mevlananın tersini gördüm adam havaya bakıp sıkıyor. Genelde Rus ve Çin'li oluyorlar gıcık herifler.

Faceit şart. Dün rekabetçi girelim dedik. Karşıya Türk geldi yenince hilesiniz siz deyip mevlana açtı. Adam son 5 el 23 kill aldı kaybettik. Artık Faceit dışında girmemeyi düşünüyoruz.

Bende de aynısı oldu. Ben de reko girmemeye başladım. Yoldaş giriyorum, daha az hile geliyor. Takımım dağıldı. Sırayla giriyoruz. İki arkadaşım küstü, oynamıyor.

Valve güncelleme getirmediği için VAC'ın kaçırdığı hilelere sebep olan açıklar kapatılamıyor. Zibil gibi hile var. Üst rütbelerde legit oynamaya çalışıp başaramayanlar çok. Arkadaşım sinirlendi bıraktı oyunu mesela ben inanmadım 1 hafta hile açmış ve sadece hileleri gösterdi bana yayın açıp. Gerçekten de dediği haklı çıktı. Adamlar bildiğin duvardan izliyor sağa gitse sağa gidiyor sola gitse sola ve bu shift basmasına rağmen oluyor. Bunu gördükten sonra ara veresim geldi muhtemelen Valorant'a başlarım tekrardan. Umarım bütün hileler banlanır bilgisayarları kısa devre yapar ekran kartları cayır cayır yanar inşallah.

Ulan hile hakkında herkes başka bi hikaye anlatmış mükemmel ya :).

Öncelikle ben hile sektöründeyim. Kendi hilemi satıyorum. Güzel bir linçleyeceksiniz :). Ama düşündüğünüz gibi değil. HvH sunucularında oynanması için kodluyorum. (hvh= hacker vs hacker, hile karşı hile)

4 tane ana tür var.
- Legit Cheating
- Rage Cheating
- Closet Cheating
- Semi raging

Legit cheatde genelde aim açılır veya sadece wh.

Rage ise Türklerin bildiği "mevlana" hilesi. Dönmesi, yere bakması, kafasının çok hızlıca dönmesine va antiaim denir,sunucuya sahte paket gönderip sanki yere bakıyormuşsunuz gibi gösterilir ama kullanıcı normal görür yani yere bakmaz. Benim hilemde mesela bir tuşa kısayol atıyorsunuz ona basıldığında üçüncü kişi görünümüne geçiyor. Bir de aim bot var, siz hiç bir şey yapmıyorsunuz, hile kendisi vuruyor. HvH de ise durumlar farklı, karşıdaki kişi de sahte konum gönderdiği için "resolve" yani çözmeniz gerekiyor.

Closet ise öyle göstermezsiniz ki hileyle oynamayın daha iyi.

Semi rage ise trigger fullersiniz ve wh ama çok açmazsınız, karşı tarafın hile olup olmadığını anlamak için güzel bir yöntem.

Bu arada benim hilem ücretli ve ek gelir yapıyorum. Kendim hile kullanmıyorum, sadece hvh sunucularında oynuyorum (hile sunucularında hile kullanıyorum yani, normal rekabetçi, topluluk sunucuları vs yerlerde hile açmıyorum oyunun bir tadı kalmıyor.)

Asıl şeye geldik şimdi, valve isterse çok iyi bir antihile çıkarabilir, zaten vac bile çok iyi, ama o da bu sektörden kazanıyor bu yüzden çıkarmıyor. Vacnet çok gelişmiş bir sistem ve diğer çoğu antihilelerde olmayan bir sistem, yapay zeka sizin oynanışınıza göre banlıyor veya ow düşürüyor. Yani birisi dandik bir antiaim açarsa ow düşmeden otomatik ban yer, duvardan vurursa veya bir kaç defa bhop tutturursa ise ow düşer. Günde 11den fazla report alırsanız ow düşersiniz bu yüzden çoğu hileci banlanmaz, maks günde 1 oyun oynar ve skinleri olur eğer legitse böylelikle ow düşse bile skini olduğu için çoğu kişi banlatmaz, ve valve da buradan kazanıyor parayı işte. Hesabı banlanan tekrar hesap alıp skin vs alıyor, normal oyunculardan daha iyi bir gelir elde ettikleri için neden engellesinler ki? Ha diyelim bi ara çok büyük kitle kaybetti, hemen yeni bir vac dalgasıyla on binlerce hesabı banlayıp tekrar topluluğunu kazanır. Vac oyunun ramindeki imzaları izliyor yani hile enjekte ettiğinizde mesela yazdığınız kodun imzası orada gözükür. Vac aynı imzalı kişileri toplar ve hile olduğu onaylanırsa gelecek vac dalgasında banlar.

Her hangi bir sorunuz varsa buyurun sorun.

Geri
Yukarı