Çözüm CS:GO'da durduk yerde olan ani ping yükselmesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sorunluadam_x

Hectopat
Daha fazla  
Oyun içerisinde değerlerim, Tab'a bastığımda 30-40 arası normal seyrederken birden 100-120 aralığına fırlıyordu ve ardından 5-10sn aralığında kendiliğinden düşüyordu. Bu durum oyun zevkimi mahvetmekle kalmayıp ölmeme de neden oluyordu.

Bu sorunla bayağıdır uğraşıyorum. Sorun çözüldü ancak benden kaynaklı değil. Durduk yere kendi ayarlarınızla oynadığınız oyun ani pinglenmeye başlarsa bu durum altyapı problem kaynaklı olabiliyor ve eğer böyleyse en geç ülkemizde 1 ay içerisinde kendiliğinden çözülüyor. Ancak sizden de kaynaklı olmaması için ne yapmamız gerekli?

1.Ekran kartı güncellemeleri
-Intel ise Intel Driver & Support Asistant'ı indirip ekran kartını güncelleyebilirsiniz.
-NVIDIA ise, Experience ile ilgili çok ciddi şikayetler var. Kendi sitesine girip manuel olarak indirip güncellemesini kurmalısınız.

2.Windows güncellemeleri
-İstemeseniz bile Windows arka planda kendi başına güncelleme indirebiliyor. Windows'un güncellemesini kontrol ederek son güncellemeleri almalı ve yüklemelisiniz.

3.Virüs Programı güncellemeleri
-Ben şu an ESET NOD32 Antivirüs programını kullanıyorum. Ara ara girip güncellemesini yaparım. Ani ping yemenize neden olabilir.

4. Arka Plan uygulamaları
-Discord, Teams vb. uygulamalar arka planda çalışabilir. Bunlar da pinge neden olabilir?

Yapılmaması Gerekenler

1. CS:GO'yu silip tekrar indirmeyin. Boş yere kotanızdan yiyerek download hızını limiti aştıktan sonra(limiti varsa) ay sonuna kadar çok düşük kullanırsınız. Gerek yok.
2. CS:GO Config ayarlarınızı mutlaka hangi komutu kullanıyorsanız bir yere not edin. Çünkü bazı forumlarda Config'i kaldır baştan kur diyor. Bu her ayarınızın gitmesine sebebiyet verir. Baştan bu ayarları yazmak uygulamak denemek vs. uzun iş. Ayarlarınızı bir yere kaydederseniz, sadece sıfırlarsanız olur biter.

hiçbir Ayar Değişikliği Yapılmamış ise ve buna rağmen ANİ PİNG geliyorsa;

1.İnternet Servis Sağlayıcınızı arayın. Bağlantıyı resetlettirin. İki kelimelerinden teki bizde bir sorun gözükmüyor olacaktır.
2.Modem sağlayıcınızı arayın. Netmaster kullanıyorum ben. Aradım ve modemi resetlettim, ciddi bir hız artışı ve download artışı yakaladım. Modem size aitse ve üzerinden resetleme tuşu varsa sağlam bir reset her zaman iyidir çünkü hız ve downloadı tazeler.

TÜM BUNLARI YAPTINIZ OLMADI MI?

Sorun büyük ihtimalle altyapı kaynaklıdır. Zaten herhangi bir ayarı değişmemenize rağmen ani ping yemelerine maruz kaldıysanız sorun %99 altyapıdandır. Düzelmesini bekleyeceksiniz, kendiliğinden çözülecek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı