CS:GO'da FPS nasıl yükseltilir?

İşletim sistemi
Windows 10

gelpcpc1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktan da gördüğünüz üzere bu aralar CS'ye sardım fakat sinirimi bozan bir şey var. Çok fazla FPS düşmesi giriyor. Mesela 100'den bir anda 20'ye iniyor. Oyunu seviyorum fakat bu sorun sinirimi bozmaya başladı. FPS yükseltmeye yardımcı olan şeyler ve dropu azaltacak şeyler söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Sistem;
İşlemci: Intel i5 6500.
RAM: 16 GB.
Ekran kartı: Intel HD 530.
Anakart: ASUS H110M-K
PSU: 350W.

Oyun içi ayarlardan çoklu cpu seçeneğini aktif edersen, bütün işlemci çekirdekleri oyun için çalışır. Bu da dropları engeller.

En düşükde oynuyorum ama pamık eller cebe gitse de bir şey olmuyor çünkü sonuçta o cepte para yok :(

Başlangıç seçeneklerimde bunlar var ama -D3D9ex -Refresh 60 -disable_d3D9ex -noborder -fullscreen -Console -high -nojoy -novid +fps_max 0 -tickrate 128.

Dediğim gibi termal macun uzun zamandır değişmediyse değiştir.
Düzelmezse sistem yükseltme yapman gerek.

Oyun içi ayarlardan çoklu cpu seçeneğini aktif edersen, bütün işlemci çekirdekleri oyun için çalışır. Bu da dropları engeller.
Aktif hocam.
Dediğim gibi termal macun uzun zamandır değişmediyse değiştir.
Düzelmezse sistem yükseltme yapman gerek.

CPU soğutucusunu değiştirirken içinden çıkan Cooler Master termal macunu sürmüştüm yaklaşık 5 6 ay falan oldu değiştireli.

CMD'yi yönetici olarak açın ve bu kodu yazın.
powercfg /duplıcatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61
Enter a basın daha sonra hüç seçeneklerine girip ek planları göster deyip nihai performans a alın şahsen ben bu ayarlar 30 FPS artışı sağladım.

CMD'yi yönetici olarak açın ve bu kodu yazın.
powercfg /duplıcatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61
Enter a basın daha sonra hüç seçeneklerine girip ek planları göster deyip nihai performans a alın şahsen ben bu ayarlar 30 FPS artışı sağladım.
Yaptım fakat ben quickcpu uygulamasını kullandığım için quickcpunun güç modu seçili şuanda. Değiştirmeli miyim nihaiye ?
O zaman maalesef sistem yükseltme gerek.
Telefon alacağım ondan dolayı bilgisayar alamayacağım sanırım şuanda. Üzdü bu işte

Yeni konular

Geri
Yukarı